Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για 1972 (?) STRAT NECK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις ακριβως αλλα αν εννοεις αν θα λειτουργει σωστα,ναι θα λειτουργει (απλα θα πρεπει να βγαινει για να ρυθμιστει,οπως σε ολες τις Fender πριν το 70)

Εννοώ ακριβώς αυτό ρε παιδιά, να μήν χρειάζεται να βγεί το μανίκι για να ρυθμιστεί το thruss rod.

Φωτο θα ανεβάσω με την πρώτη ευκαιρία. Όσο για το πάχος του μανικιού... περι ορέξεως...

καταλαβαίνετε... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν την πουλάει ο φίλος σου, αφου δεν τον βολεύει, και να πάρει ένα φορτηγό γεμάτο με καινούργιες;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αγοραζω το παλιο χαλασμενο μανικι! Μηπως ενδιαφερεται ο φιλος σου?

 

Οσο για αντικατασταση, δεν νομιζω να μην βρεις neck με τη ρυθμιση του truss-rod στο headstock. Δεν ξερω αν κανουν της All-Parts αλλα θα βρεις σιγουρα καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν την πουλάει ο φίλος σου, αφου δεν τον βολεύει, και να πάρει ένα φορτηγό γεμάτο με καινούργιες;

 

Έλα μου ντε  ;D

Και εγω το ίδιο του είπα αλλά δέν είναι έτοιμος ακόμα να την αποχωριστεί... Εδώ που τα λέμε ούτε κει εγω θα ήμουν. Με ένα χολιαρικάκι παίρνεις μια καλή καινούργια, αλλά μια 72υάρα πού να την ξαναβρείς  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου