Προς το περιεχόμενο

Collage - cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Μερικές ιδέες ατάκτως ριγμένες στον καμβά του Reaper.... :o    

 Με παίδεψε λίγο το μπάσο στα easy περάσματα του κομματιού, έχω τις αμφιβολίες μου εάν είναι μέσα στην αρμονία τα πατήματά του. Στ'αυτιά μου είναι, αλλά ως γνωστόν εγώ είμαι κουφός.... :-X    

 Μάλλον το παράκανα....... ::)  με τις εναλλαγές από hard σε easy και τα πολλά και διαφορετικά μέρη, αλλά φαντάζομαι με έχετε συνηθίσει μέχρι τώρα...... ;D

       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο πλευρας παραγωγης μου φαινεται απο τα καλυτερα σου.Τα τυμπανα βεβαια να ηταν πιο δυνατα,ομως μπορει να τα θες ετσι.

Ωραιος και στρωτος ηχος στις κιθαρες,εχει το χαρακτηριστικο σου "κοψιμο" αλλα λιιιιγο πιο στρογγυλεμενος.Μ'αρεσε πολυ.

 

Δε με ξενισαν καθολου οι εναλλαγες,ισα ισα.

Αν εννοεις οτι δε φαινεται να εχει το "αρχη-μεση-τελος" ενος "κανονικου"κομματιου,

θα επρεπε?

Ακουγεται ομορφα ετσι οπως ειναι.

 

Εγουσταρα,αλλα καλυτερα να μιλησουν αλλοι ανθρωποι διοτι και του λογου μου ειμαι προγκστερ :) οποτε δε μετραω.

Χρονια πολλα και καλα και μπραβο Φωταρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευρας παραγωγης μου φαινεται απο τα καλυτερα σου.Τα τυμπανα βεβαια να ηταν πιο δυνατα,ομως μπορει να τα θες ετσι.

 Ακούγοντας τώρα τελευταία τα κομμάτια μου, Γιώργο, παρατήρησα ότι τα τύμπανα ήταν υπέρ το δέον δυνατά στην μίξη. Σε αυτό το κομμάτι όμως πήγα στο άλλο άκρο, τα παραχαμήλωσα.... Το track το ξαναμίξαρα, δυναμώνοντας τα τύμπανα και το ξαναανέβασα στο Soundcloud.  

Δε με ξενισαν καθολου οι εναλλαγες,ισα ισα. Ακουγεται ομορφα ετσι οπως ειναι.

Εγουσταρα,

 Μήπως να το κοίταγες αυτό ρε Γιώργο....... ::) ;D    

Χρονια πολλα και καλα Φωταρε!

Χρόνια πολλά και ότι ποθείς παλίκαρέ μου να στο φέρει το '16....... :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσα το μεσημερι και το ακουσα και τωρα εδω.

  Προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι επιλογές στα θέματα και οι αρμονικές εναλλαγές, η ολη δομή του δινει εναν ευχάριστο χαρακτήρα που κρατάει το ενδιαφέρον ενός απαιτητικού ακροατή όπως είμαι εγώ (χαχαχαχχαχα)

 

Στο 2.21 λιγο το σολο βρίσκω λιιιιγο να χανει το χρόνο σε ενα δυο σημεια ενω ειναι πολυ ωραίο, ισως να προσθετες λιιιιιγo delay

 

Τελος βρισκω στη μιξη τις κιθαρες λιγο μπροστα ξεχωρίζουν οι μεσες συχνοτητες παραπάνω σαν να ειναι στο οριο του "κοκκινου"  σε καποια σημεια και λιιιιγο πιο μπροστα το μπασο στη μιξη  χρειαζεται το οποιο δεν βλεπω να "διαφωνει" με την αρμονια σε κανενα σημειο, ειναι πολυ καλο.

 

Παντως κανεις πολυ καλη δουλεια εν γενει στις συνθεσεις σου, εισαι εξαιρετικός φιλε μου, εξαίρετος καλληιτέχνης. Πολύ με αρέσεις!

 

Αυτα ειχα να πω.

 

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εγώ έχω δηλώσει fan. Πολύ ωραία μου ακούστηκαν όλα. Μπράβο. Χρόνια πολλά και εύχομαι το 2016 να μας βρει όλους με ωραία παιξίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Στο 2.21 λιγο το σολο βρίσκω λιιιιγο να χανει το χρόνο σε ενα δυο σημεια ενω ειναι πολυ ωραίο, ισως να προσθετες λιιιιιγo delay

  Όντως φεύγει, το ξέρω αλλά το άφησα..... :D   

Τελος βρισκω στη μιξη τις κιθαρες λιγο μπροστα ξεχωρίζουν οι μεσες συχνοτητες παραπάνω σαν να ειναι στο οριο του "κοκκινου"  σε καποια σημεια και λιιιιγο πιο μπροστα το μπασο στη μιξη  χρειαζεται το οποιο δεν βλεπω να "διαφωνει" με την αρμονια σε κανενα σημειο, ειναι πολυ καλο.

Γι'αυτό κι εγώ το ξαναάλαξα (τρίτη φορά.......). Αυτό με την αρμονία, Κώστα...., ουφ μου έφυγε ένα βάρος.... 

Παντως κανεις πολυ καλη δουλεια εν γενει στις συνθεσεις σου, εισαι εξαιρετικός φιλε μου, εξαίρετος καλληιτέχνης. Πολύ με αρέσεις!

Αυτα ειχα να πω.

  θα σε θυμηθώ όταν γίνω star, πλούσιος και διάσημος...... ;) 8) ;D 

  Χρόνια πολλά!

Εντάξει εγώ έχω δηλώσει fan. Πολύ ωραία μου ακούστηκαν όλα. Μπράβο. Χρόνια πολλά και εύχομαι το 2016 να μας βρει όλους με ωραία παιξίματα.

Ορέστη thanks a lot....Ότι είπα για τον Cos πιο πάνω ισχύει φυσικά και για σένα..... :D

  Χρόνια πολλά....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε χάρη που ειμαι σε άδεια αύριο...

 

---

 

Με έχει εντυπωσιάσει η πρόοδος σου (αυτό γενικά δεν είναι κακό - εκτός αν αναφέρεται κανείς σε κάποιον που έχει ξεκινήσει από πολύ χαμηλά)

 

Τεχνικώς δεν έχω γνώσεις - πάντως μπάσο και κρουστά δεν πολυάκουσα - δεν έχω βέβαια και τον κατάλληλο εξοπλισμό (αλλά ας μην αρχίσω εδώ τα περί monitors) -

 

Οι ιδέες σου αρχίζουν να μ' αρέσουν

 

Χωρίς πλάκα

 

"Ηταν εξαιρετικό, Φώτη"  8)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχε χάρη που ειμαι σε άδεια αύριο...

Που και πως θα την εκμεταλλευτείς...; Τυχεράκια, εγώ και σήμερα δούλευα....! (λαίμαι τώρα... :-[) Ευτυχώς πάντως που έχεις άδεια αύριο, έτσι κάθισες και έγραψες...... ;D  

"Ηταν εξαιρετικό, Φώτη"  8)

Δεν περίμενα κάτι άλλο από εμένα Ντίνο..... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου