Προς το περιεχόμενο

Collage - cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Χίλια συγνώμη βρε Όθωνα, γαμώτο....σε ξαναβάπτισα.... :P ;D ;D ;D

 

Δεν πειράζει, μια χαρά όνομα και το Ορέστης. Πιο καλό από το Όθωνας. Καλές γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολύ ωραία θέματα Φώτιε και πολύ ωραίοι ήχοι εις τας γκιτάρας... τώρα η ισορροπία μεταξύ των είναι και θέμα άποψης οπότε ντούκου (βέβαια ένα γενικό glue compression στο buss θα βοηθούσε το καλύτερο "δέσιμο")...

 

συνολικά για home demo είναι αξιοπρεπέστατο, σε βρίσκω ηχοληπτικά σε ικανοποιητικότατο επίπεδο (συνυπολογίζοντας και τα "μέσα", παίρνεις και μόρια) και δεν βρίσκω κάτι να γκρινιάξω με όρεξη χωρίς να γίνω υπέρ του δέοντος αυστηρός... γερνάω μάλλον... ;D

 

ΥΓ. αυτό το κ@λόπαιδο ο ντράμερ τι σου είχε κάνει και τον έβαζες τιμωρία?... βγάζε τον μωρέ τον έρμο όξω από το πηγάδι... μου είπε ότι δεν θα το ξανακάνει... α και ρίχνε του και κανά ξεροκόμματο... τον βρίσκω λίγο thin... :P ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε Φωτη, ειχε το κομματι αυτη την ενταση και τον θυμο και τον τσαμπουκα που πρεπει!

 

Προτεινω να δοκιμασεις αλλη μια ενορχηστρωση, μη φοβασαι να ριξεις και αλλες κιθαρες στη μιξη ειδικα στα σημεια που το κομματι "σκαει" :) :)

 

Αντε καλη χρονια να χουμε!!

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρά- μου «κόλλησε» το riff- άρα επιτυχία  ;)  8)

 

Ωραίες οι εναλλαγές που κάνεις. Α, θα συμφωνήσω με Gvour, δώσε τύμπανα στον λαό σου  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(βέβαια ένα γενικό glue compression στο buss θα βοηθούσε το καλύτερο "δέσιμο")...

ΥΓ. αυτό το κ@λόπαιδο ο ντράμερ τι σου είχε κάνει και τον έβαζες τιμωρία?... βγάζε τον μωρέ τον έρμο όξω από το πηγάδι... μου είπε ότι δεν θα το ξανακάνει... α και ρίχνε του και κανά ξεροκόμματο... τον βρίσκω λίγο thin... :P ;D

 

Νίκο ακολουθώ τις επισημάνσεις-παρατηρήσεις σου και επιστρέφω δριμύτερος το βραδάκι με καινούρια βέρσιον.....

και δεν βρίσκω κάτι να γκρινιάξω με όρεξη χωρίς να γίνω υπέρ του δέοντος αυστηρός ... γερνάω μάλλον... ;D

Να γίνεις, αντέχω!!!     

Προτεινω να δοκιμασεις αλλη μια ενορχηστρωση, μη φοβασαι να ριξεις και αλλες κιθαρες στη μιξη ειδικα στα σημεια που το κομματι "σκαει" :) :)

Αντε καλη χρονια να χουμε!!

Που είσαι βρε Τάκη...... :D

Άλλη ενορχήστρωση δεν παίζει, ότι έγραψα έγραψα.... ::) :P  Όσο για την πρόσθεση κι άλλων κιθαρών στην μίξη, εγώ θέλω, το λάπτοπ μου όμως δεν....... >:(  6-7 tracks κι αυτά με το ζόρι.... :-\ :'(

     

Μια χαρά- μου «κόλλησε» το riff- άρα επιτυχία  ;)  8)

Ωραίες οι εναλλαγές που κάνεις. Α, θα συμφωνήσω με Gvour, δώσε τύμπανα στον λαό σου  ;D

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Terry........ Τύμπανα θα δώσω (όπως προείπα) το βραδάκι.... 

  Καλή χρονιά σε όλους παιδιά.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I like!

 

επετρεψε μου μια μικρη παρεμβαση στο συν.αρχειο ,για να ξυπνησει και ο ντραμμερ  :)

collage_mastered.mp3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είσαι βρε Τάκη...... :D

Άλλη ενορχήστρωση δεν παίζει, ότι έγραψα έγραψα.... ::) :P  Όσο για την πρόσθεση κι άλλων κιθαρών στην μίξη, εγώ θέλω, το λάπτοπ μου όμως δεν....... >:(  6-7 tracks κι αυτά με το ζόρι.... :-\ :'(

     

  Καλή χρονιά σε όλους παιδιά.... :)

 

Χαχαχαχ ειμαι αναμεσα σε πιατα και πεταλια :P Δικο μου λαθος (αμα δε χειριζεσαι τη συνταξη σωστα...) με το διαφορετικη ενορχηστρωση εννοουσα κι αλλες κιθαρες στα σκασιματα, ηταν η ιδια προταση απο μερους μου και οχι δυο διαφορετικες :)

 

Σε καταλαβαινω γιατι και γω γραφω σε ενα pc του '08, αλλα αμα σηκωνει τοσα λιγα tracks μονο ειναι οντως περιοριστικο, εγω βεβαια τα γραφω ολα wet και δε βαζω καθολου plugins (περα απο κανα vst drums και πιανο) οποτε αντεχει παραπανω... Ελπιζω να αναβαθμιστεις για να σαι ανετος στο κοντινο μελλον και να μη σε περιοριζουν τα μηχανηματα του διαολου :)

 

Μπραβο και παλι και χρονια πολλα Φωτη!! Αν κατεβεις προς Αθηνα ποτε ριξε ενα μηνυμα :) :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου