Προς το περιεχόμενο

Με τι ηχητικά παίζετε στα live;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας παιδιά σε όλο το φορουμ! Αν έχετε το χρόνο και την καλοσύνη για πείτε μου με τι ηχητικά παίζετε σε συναυλιες, μαγαζιά, πανηγύρια κ.α.; Τι μηχανήματα χρησιμοποιείτε; Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί απλώς θέλω να δώ τι παίζει στην υπόλοιπη Ελλάδα. Εγώ είμαι απο Κέρκυρα. Ευχαριστώ πολύ!!!

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω 2 FBT MAXX5A, 4 EV SX300 (μεταχειρησμένα), 1 τελικό EV CP2200, 1 SOUNDCRAFT M8, 1 MULTIREVERB BERHINGER και ένα μονιτοράκι ROLAND CUBE CM-30. Τα ηχεία τα electrovoice sx300 τα έχω μαζί με άλλο ένα φιλαράκι.

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ωρε πατριωτη

 

Λοιπον εγω χρησιμοποιω QSC αυτοενισχυομενα της HPR σειρας τα 12 ιντσα ως μονιτορ σκηνης

και TSM 12 Seeburg για main

 

Αν χρειαστει χρησιμοποιω κανα TSM 10 Seeburg για μονιτορ φωνων(Mε QSC ενισχυτες  ;D) αλλα και το QSC super την κανει τη δουλεια του

 

DBX Drive Rack PA ως crossover για τα Sub(TSM Sub) και ολες τις αλλες τις βρωμικες δουλειες που κανει ενα Drive rack 8) 8) 8)

 

Μικροφωνα Shure και Audix

 

και απο κονσολα mackie Onyx 1640

 

(Αχτι μου εχει μεινει η midas η ρουφιανα που θα παει 8α την τσιμπησω...)

 

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

εγω πάλι να πω την μαύρη αλήθεια έχω μόνο κόμπο ενισχυτές έναν wind range και έναν μπάσου... συνήθως (στα 3 ζωντανά μπροστά σε 20-30 άτομα που χω κάνει με το γκρουπ) "πατάμε" σε μια 10κάναλη νοικιασμένη κονσόλα με δύο speaker ηχείο-κόρνα.

Τον ενισχυτή ευρείας συχνότητας τον βάζω για μόνιτορ στην ηλεκτική μας ντραμ και στη φωνή ένα οποιοδήποτα ηχείο μόνιτορ :D και άλλο ένα για μας (δύο κιθάρες)

Μικρόφωνα (αν δεν παίζουμε σε κάποιο αμφιθέατρο με χορωδίες και έτσι) ένα shure PG58 των 60ευρώ και άλλα δύο δυναμικά για δευτερεύοντες καταστάσεις των..............7.50euro

προφανώς αυτά σε μικρό χώρο για λίγους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου