Προς το περιεχόμενο

adsl συνδεσεις, τί παίζεται?


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη αμεσα μουσικό θέμα, αλλά μας ενδιαφέρει πιστεύω.

 

Είδα σήυερα οτι ενώ εχω 384/128 σύνδεση (teledome), οτι μετράει από σήμερα μάλλον 768/192

 

Μου είπε κάποιος φίλος οτι αυξήθηκε και ονομαστικά στην ίδια τιμή για κάποιους provider.

 

Τι παίζει? :idea:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο αγαπητός ΟΤΕ αναβαθμίζει δωρεάν τις γραμμές μας (συγκεκριμένα τις διπλασιάζει) και αναλόγως θα πράξουν (άγνωστο το πότε ακριβώς) και οι ISPs για τις συνδέσεις μας. Τα προηγούμενα είναι σίγουρα και τεκμηριωμένα!

 

Με λίγα λόγια, κατεβάστε μέχρι αηδίας!!!

 

Αλλά όχι παρανομίες παρακαλώ... :D :D :D :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Forunet έχει ανακοινώσει πως θα διπλασιάσει τις ταχύτητες των πελατών της, μόλις ο ΟΤΕ αναβαθμίσει το δίκτυο σε καθε περιοχή.

 

Να δούμε πότε θα γίνει αυτό στην επαρχία... :roll:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη αμεσα μουσικό θέμα' date=' αλλά μας ενδιαφέρει πιστεύω.

 

Είδα σήυερα οτι ενώ εχω 384/128 σύνδεση (teledome), οτι μετράει από σήμερα μάλλον 768/192

 

[/quote']

 

Πώς τη μέτρησες την ταχύτητα?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη αμεσα μουσικό θέμα' date=' αλλά μας ενδιαφέρει πιστεύω.

 

Είδα σήυερα οτι ενώ εχω 384/128 σύνδεση (teledome), οτι μετράει από σήμερα μάλλον 768/192

 

[/quote']

 

Πώς τη μέτρησες την ταχύτητα?

 

Υπάρχει ένα τουλάχιστον site που μπορείς να μετρήσεις ταχύτητες... δυστυχώς δεν το έχω πρόχειρο το λινκ... αλλά θα το βρεις εσύ, δε σε φοβάμαι!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μετα απο 2 χρονια με ADSL Συνδεση και ταλαιπωρες περιπλανησεις αναμεσα σε αρκετους isp...kατεληξα στο εξης...

 

"Οταν εισαι σε ενα μπουρδελο...για να περασεις καλα...και να εισαι και κυριος..θα κανεις παρεα με την τσατσα και οχι με τις που...ες"

 

:D 8O 8O

Απαραιτητες εξηγησεις

Μπουρδελο-Δικτυο στον Ελληνικο χωρο-Γραμμες

Τσατσα-Οτε

Που...ες-Λοιποι ISP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τη μέτρησες την ταχύτητα?

 

επίσης μπορείς να κάνεις ένα download απο ένα σερβερ που ξέρεις οτι είναι γρήγορος, και να δεις τι παίζει, δεν χρειάζονται λεπτομερείς μετρήσεις άμα η παλιά σου ταχύτητα ήταν κάτω απο 1024... πχ πας στη sun και κατεβάζεις το τελευταίο jre

 

--

είμαι ψαγμένος

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα τουλάχιστον site που μπορείς να μετρήσεις ταχύτητες... δυστυχώς δεν το έχω πρόχειρο το λινκ... αλλά θα το βρεις εσύ' date=' δε σε φοβάμαι!!! :P[/quote']

 

http://www.bandwidthplace.com/speedtest/ :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν τρόπο πάνω κάτω όπως πρότεινε ο arpegios αλλά λίγο πιο εκτενή, μπορείτε να βρείτε εδώ. Κατά τα λεγόμενά του, τα test μετρήσεων ταχύτητας είναι αναξιόπιστα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τη μέτρησες την ταχύτητα?

 

Υπάρχουν δύο ταχύτητες:

α) Αυτή της γραμμής που σου έχει δώσει ο OTE. Από τα περισσότερα adsl modem (και σίγουρα από τους καλούς router) σε οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να "διαβαστεί" αυτή η ταχύτητα μέσα από το περιβάλλον διαχείρισης που παρέχουν αυτές οι συσκευές.

 

β) Αυτή της σύνδεσης που σου έχει δώσει ο παροχέας σου (η οποία βέβαια δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από την προηγούμενη). Αυτή δεν μπορεί να μετρηθεί αντικειμενικά διότι εξαρτάται από την προσφορότητα bandwidth στην δικτυακή τοποθεσία που προσπαθείς να "δεις". Δηλαδή, αν σε μία δεδομένη στιγμή δεν είναι καλή η ταχύτητα με την οποία κατεβάζεις το Nero (π.χ.) δε φταίει απαραίτητα ο παροχέας.

 

Μένοντας στην Αθήνα (κοντά στο Lazy) αναφέρω ότι η πρώτη ταχύτητα είναι όπως ήταν πάντα, δηλαδή δεν έχει συντελεστεί διπλασιασμός. Ασφαλώς (εκ' των πραγμάτων) το ίδιο ισχύει για τη δεύτερη αν και τις τελευταίες ημέρες απόλαυσα πολύ καλές ταχύτητες λόγω της απουσίας του κόσμου για τις διακοπές.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου