Προς το περιεχόμενο

adsl συνδεσεις, τί παίζεται?


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάνω λίγο υπομονή ακόμα και μετά τα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

Είχα σύνδεση Otenet OnDSLKit 512/128 και έμπαινα με ταχύτητα 512 τώρα τους πληρώνω για 2048/512 και μπαίνω με ταχύτητα 524.2/128 άντε να δούμε πότε θα αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τα περιβόητα DSLAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω λίγο υπομονή ακόμα και μετά τα τους πάρει και θα τους σηκώσει.

Είχα σύνδεση Otenet OnDSLKit 512/128 και έμπαινα με ταχύτητα 512 τώρα τους πληρώνω για 2048/512 και μπαίνω με ταχύτητα 524.2/128 άντε να δούμε πότε θα αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τα περιβόητα DSLAM.

Ειναι σιγουρο οτι πληρωνεις για 2048?Οπως και να χει,ΚΑΝΕΙΣ δεν πληρωνει παραπανω για την ωρα.Οσο για την ταχυτητα,ξερεις νομιζω πως αυτο που γραφει κατω δεξια ειναι η εικονικη ταχυτητα της συνδεσης,και οχι η ταχυτητα download(οπως και με ολα τα dsl.).Τα dslam εχουν αναβαθμιστει σχεδον ολα,παντως...Σε ποια περιοχη/πολη μενεις? :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dslam εχουν αναβαθμιστει σχεδον ολα' date='παντως...Σε ποια περιοχη/πολη μενεις? :D[/quote']

 

Ου πληκτρολογείτε κωφά!

 

Αν θέλετε να δείτε κατά πόσον έχει κάνει την αναβάθμιση της γραμμής σας ο OTE, πηγαίνετε στο παρακάτω link και γράψτε τον αριθμό του τηλεφώνου σας. Σημ: τέσσερα στα πέντε που τσέκαρα, δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη.

 

http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρόσφατα πάντως που ενεργοποιήθηκε η γραμμή έχει τώρα 4-5 μέρες απο τη μέρα ενεργοποιήσης είμαι στο 384 8O Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό;Είμαι καινούριος :oops:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαψ...κλαψ....δειτε τι μου βγαζει εμενα..... :cry: :cry:

 

t_adsl_anavathmisi.gif

 

Αριθμός τηλεφώνου: 210958...

 

Στην περιοχή σας δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας...και ουτε προκειται διοτι εχετε τεθει υπο παρακολουθηση απο την Ιnterpol λογω υποψιας διακινησης πορνογραφικου υλικου

Τελευταία ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 12/9/2006

Επόμενη ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 19/9/2006

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dslam εχουν αναβαθμιστει σχεδον ολα' date='παντως...Σε ποια περιοχη/πολη μενεις? :D[/quote']

 

Ου πληκτρολογείτε κωφά!

 

Αν θέλετε να δείτε κατά πόσον έχει κάνει την αναβάθμιση της γραμμής σας ο OTE, πηγαίνετε στο παρακάτω link και γράψτε τον αριθμό του τηλεφώνου σας. Σημ: τέσσερα στα πέντε που τσέκαρα, δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη.

 

http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp

 

Τα 4-5 αυτα ειναι σε διαφορες περιοχες?Τα d-slam στην Ελλαδα απ οσο θυμαμαι ειναι περιπου 3.000 .Εμαθα πως αρκετα εχουν ηδη τοποθετηθει απλα μενουν τεχνικες λεπτομερειες σε καποια vcmux προτοκολλα.Οσοι ειναι Αθηνα σε διαφορες περιοχες ισως καθυστερησουν λογω μεγαλου bandwidth.

Μ αρεσε πολυ το"Ου πληκτρολογείτε κωφά!"

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4-5 αυτα ειναι σε διαφορες περιοχες?

 

Ναι, είναι σε διάφορες περιοχές της Αθήνας, τηλέφωνα φίλων που έτυχε να θυμηθώ. Σε Μαρούσι, Πεύκη, Πετράλωνα, Αμπελόκηπους, Πατήσια και Βριλήσια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θέλετε να δείτε κατά πόσον έχει κάνει την αναβάθμιση της γραμμής σας ο OTE' date=' πηγαίνετε στο παρακάτω link και γράψτε τον αριθμό του τηλεφώνου σας. Σημ: τέσσερα στα πέντε που τσέκαρα, δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη.

 

http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp[/quote']

 

 

Η γνωστή αξιοπιστία του ΟΤΕ...

 

Το δικό μου όντως δεν έχει αναβαθμιστεί, όπως και με πληροφορεί η "μηχανή". Έβαλα όμως το τηλέφωνο ενός φίλου, του οποίου έχει γίνει η αναβάθμιση εδώ και 10 μέρες (δηλαδή πριν την τελευταία ενημέρωση της μηχανής) και λέει τα ίδια....

 

Μου θυμίζει την περίπτωση που καταχωρούσες το τηλέφωνό σου σε μια αντίστοιχη μηχανή του ΟΤΕ, για να σου πει αν μπορείς να "βάλεις" ADSL σπίτι σου. Ο ΟΤΕ μου έλεγε όχι, οπότε δοκιμάζοντας στο αντίστοιχο της vivodi (για το ανεξάρτητο δίκτυό της), μου λέει κάτι σε στυλ: "Εμείς δεν μπορούμε να σας παρέχουμε, μπορεί όμως το δίκτυο του ΟΤΕ"!! ....... :?

 

Οπότε, με ένα τηλέφωνο, επιβεβαίωσα ότι το site έλεγε απλώς... &%$#@#.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4-5 αυτα ειναι σε διαφορες περιοχες?

 

Ναι' date=' είναι σε διάφορες περιοχές της Αθήνας, τηλέφωνα φίλων που έτυχε να θυμηθώ. Σε Μαρούσι, Πεύκη, Πετράλωνα, Αμπελόκηπους, Πατήσια και Βριλήσια.[/quote']

-χε χε! Είσαι πανΑθηναϊκώς γνωστός!!Θα δούμε ρε συ,τι να πώ..ΟΤΕ είναι

αυτός,τι να του πείς..?Το θέμα είναι πως έπρεπε να ασχολούμαστε μ αυτό πολύυυυυ καιρό πριν(όταν έπρεπε να γίνει)..Το μόνο βέβαιο είναι πως όλοι οι providers έχουν αναβαθμίσει τις ταχύτητες των συνδέσεων.Οπότε,ένας ένας..Θα φτιαχνόμαστε! :lol: :lol: seamonkey2eu.png

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου