Προς το περιεχόμενο

adsl συνδεσεις, τί παίζεται?


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....τώρα τους πληρώνω για 2048/512 και μπαίνω με ταχύτητα 524.2/128

για 2048/256, εννοείς .... :wink:

(εκτός αν έχεις βρεί provider με 512 upload, οπότε θέλω και εγώ!)

 

Όσο για το κολπάκι που λέει αν η γραμμή έχει αναβαθμιστεί, είναι ο μοναδικός τρόπος για να απαλάξουν το τηλεφωνικό τους κέντρο απο το βομβαρδισμό ερωτημάτων.

Υπομονή μέχρι να τελειώσει η περίοδος αναβάθμισης... (3 μήνες είπαν)

 

(παρεπιπτόντως ..είμαι απο τους 'αναβαθμισμένους' :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αριθμός τηλεφώνου: 210281....

Στην περιοχή σας δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας.

Τελευταία ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 12/9/2006

Επόμενη ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 19/9/2006

 

Οπότε μην περιμένω προκοπή ακόμα...

Είμαι σίγουρος ότι πληρώνω για 2048/256 γιατί έκανα αναβάθμιση με την προσφορά που είχε η Otenet μέχρι 09-09-2006 και από 512 έκανα την 2048 και πληρώνω 2 ευρώ το μήνα λιγότερα απο πρίν, αλλά όπως είπαμε φώς δεν έχω δεί ακόμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

θα σας ενημερωσω ολους ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VIVODI !!!!!!!! ειναι οτι χειροτερο εχω χρησιμοποιησει ποτε και ειναι αναξιοπιστη ως εταιρια.εχει μονο τηλεφωνικη υποστηριξη και για να μιλησεις με καποιον χρειαζεται να περιμενεις το λιγοτερο απο εικοσι εως και τριαντα λεπτα.αναλογα με τις ορεξεισ του τηλεφωνητη μπορει και να στο κλεισει και στα μουτρα.οποτε μα οπτε τους εχω χρειαστει ηταν αναξιοπιστοι και τωρα που θελω να κοψω την συνδεση μαζι τουσ εδω και εικοσι μερεσ δεν εχουν στειλει ακομα στον οτε την διακοπη.εχω ενημερωση το ινκα και την εεττ σχετικα και θα κινηθω και νομικα αν χρειαστει καθως ειναι το λιγοτερο ερασιτεχνες με μηδενικη υποστηριξη.οχι τιποτα αλλο εχω αγορασει και αλλη συνδεση και περιμενω τουσ αχρηστουν να την διακοψουν.με μια κουβεντα !!!!

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VIVODI !!!!!!!!ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VIVODI !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη Vivodi επιβεβαιώνω αυτά που έγραψε ο νεαρός φίλος μας. Όσον αφορά τις γραμμές η δική μου αναβαθμίστηκε σήμερα (Σαββατιάτικα) αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά σε οτιδήποτε επισκέπτομαι στο εξωτερικό. Αντίθετα χρειάστηκε να "κατεβάσω" κάτι από τον σέρβερ του Πολυτεχνείου και η ταχύτητα ήταν πολύ μεγάλη. Ενδιαφέρον ε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντας φοιτητης εκανα ετησιο συμβολαιο με την hellas on line, 384/128 με 10 ευρω το μηνα, χωρις προπληρωμη. στην τιμη αυτη περιλαμβανεται και το αξιοπρεπες router fritz!box fon το οποιο βεβαια και θα επιστρεψω.

 

ενεργοποιηθηκα μεσα σε μια εβδομαδα, και μετσ απο λιγο καιρο διπλασιαστηκα εχοντας αξιπορεπεις ταχυτητες(downloading σταθερα 80-83 kb/sec)

 

απ οσο το εψαξα βεβαια, και αυτο το επιβεβαιωνει και η ip μου, δεν συνδεομαι σε server της HOL, αλλα του ΕΔΕΤ. σε αυτο ισως οφειλεται και η σταθερη αποδοση της συνδεσης μου. στο diodos οι isps κανουν authentication και σε παρακαμπτουν σε πανεπιστημιακους servers.

 

στους φοιτητες που ειναι μελη του noiz συστηνω ανεπιφυλακτα το diodos. ;)

 

http://diodos.gsrt.gr/Packages.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω ειμαι απογοητευμενος απο την vivodi...τι μου προτεινετε?ακουω καλα λογια για την forthnet... :roll:

 

Εγώ έχω OTENET αφου περιπλανήθηκα σε HOL (μακρυά), Vivodi (ακόμα πιο μακρυά) και Forthnet (καλή είναι). Αυτό που κατάλαβα ήταν οτι παίζει ρόλο η περιοχή που βρίσκεσαι !? (υποθέτω ανάλογα με το κέντρο του ΟΤΕ που έχεις την τηλ. γραμμή σου). Με Otenet δεν εχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα (adsl εδω και 1,5 χρόνο). Χθές αναβάθμησαν την συνδεση μου :D !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη Vivodi επιβεβαιώνω αυτά που έγραψε ο νεαρός φίλος μας. Όσον αφορά τις γραμμές η δική μου αναβαθμίστηκε σήμερα (Σαββατιάτικα) αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά σε οτιδήποτε επισκέπτομαι στο εξωτερικό. Αντίθετα χρειάστηκε να "κατεβάσω" κάτι από τον σέρβερ του Πολυτεχνείου και η ταχύτητα ήταν πολύ μεγάλη. Ενδιαφέρον ε;

 

Μήπως θες να πεις ότι οι αναβαθμίσεις αφορούν τον "τοπικό" δίκτυο της Ελλάδας αλλά το bandwith με έξω παραμένει το ίδιο;;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θες να πεις ότι οι αναβαθμίσεις αφορούν τον "τοπικό" δίκτυο της Ελλάδας αλλά το bandwith με έξω παραμένει το ίδιο;;;

 

Ναι, αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει. Και επειδή οι περισσότεροι από εμάς βλέπουμε σέρβερς που βρίσκονται στο εξωτερικό, μας φαίνεται ότι στην ουσία δεν έχει αλλάξει τίποτε. Αν διαβάσεις αυτό το thread από την αρχή του, θα δεις ότι το είχα προβλέψει αυτό το φαινόμενο. Δεν αποκλείεται πάντως κάποιοι providers να βάλουν το χέρι στη τσέπη και να δώσουν λίγη παραπάνω ταχύτητα διότι έτσι όπως έχει πάει η όλη φάση υπάρχει πολύ πίεση από την αγορά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μεριάς ΟΤΕ άκουσα ότι θα γίνει μιας και όλοι με τις πρώτες αναβαθμίσεις πορώθηκαν και τίγκαραν τις γραμμές

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου