Προς το περιεχόμενο

adsl συνδεσεις, τί παίζεται?


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή μόλις τελείωσα τη συζήτηση με έναν κολλητό που ξέρει διάφορα' date=' μου είπε ότι τα πακετάκια που δίνουν οι εταιρίες (1024 με 25 ευρώ το μήνα και τέτοια) είναι ψιλοχού γιατί προϋποθέτουν 12μηνη δέσμευση και πιθανότατα σε μερικούς μήνες θα ξεφτιλιστούν τελειώς οι τιμές άρα συμφέρει προς το παρόν αλλά σε μερικούς μήνες θα αποδειχτούν ασύμφορα. What's your opinion;

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ για το λουκουμάκι! :wink:[/quote']

 

Aυτό γίνεται πάντα! Γι αυτό δεν κάνεις ποτέ 12άμηνο! Εκτος και αν είσαι τυχερός όπως εγώ που αυτή την στιγμή είμαι με 512 και μου βγαίνει 12 ευρώ τον μήνα επείδή έτυχε να μου λήξει στις 1 Ιουνίου και η forthnet για αγορές adsl in a box μόνο για τις 1 Ιουνίου έδινε 12 μήνες στην τιμή των 3ών!

 

Τρέχα γύρευε είναι η κατάσταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ.Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Ε.Η ΑΥΞΗΣΗ των

ταχυτητων.Οχι οτι ο ΟΤΕ θα τις ανεβαζε απο μονος του,αλλα λεμε τωρα...

Παντως απ οσο μαλλον ηδη ξερετε, δεν αρκει να ανεβει η ταχυτητα ΜΟΝΟ

της γραμμης για να υπαρχει γρηγοροτερο download...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μόλις τελείωσα τη συζήτηση με έναν κολλητό που ξέρει διάφορα' date=' μου είπε ότι τα πακετάκια που δίνουν οι εταιρίες (1024 με 25 ευρώ το μήνα και τέτοια) είναι ψιλοχού γιατί προϋποθέτουν 12μηνη δέσμευση και πιθανότατα σε μερικούς μήνες θα ξεφτιλιστούν τελειώς οι τιμές άρα συμφέρει προς το παρόν αλλά σε μερικούς μήνες θα αποδειχτούν ασύμφορα. What's your opinion;

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ για το λουκουμάκι! :wink:[/quote']

 

Aυτό γίνεται πάντα! Γι αυτό δεν κάνεις ποτέ 12άμηνο! Εκτος και αν είσαι τυχερός όπως εγώ που αυτή την στιγμή είμαι με 512 και μου βγαίνει 12 ευρώ τον μήνα επείδή έτυχε να μου λήξει στις 5 Ιουνίου και η forthnet για αγορές adsl in a box μόνο για τις 6 Ιουνίου έδινε 12 μήνες στην τιμή των 3ών!

 

Τρέχα γύρευε είναι η κατάσταση!

 

6μηνο και πολύ είναι! 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε για ύπνο, τι κάνετε τέτοια ώρα εδώ , θα μας σκοτώσουν οι Γερμανοί, σβήστε τα φώτα

 

3,44

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα το εξής mail από τη forthnet

 

Αναβάθμιση ταχύτητας για τους συνδρομητές FORTHnet ADSL !

 

 

Αγαπητοί Συνδρομητές,

 

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL 1Bill συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

 

 

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά για εσάς;

 

Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που αποκτήσατε "ADSL in a Box" και "ADSL in a Box Plus" την 1/6/06 και επωφεληθήκατε από την εκπληκτική προσφορά «ADSL in a box στα 512Κ μόνο από 117¤ για 12 μήνες όλα πληρωμένα!», θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να αυξάνεται στα 768Κ, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.

 

Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές Internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps !

 

 

Καλές Διακοπές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές Internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο' date=' ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps ![/quote']

 

Σοβαρή πάντα η Forthnet δεν προσπαθεί να "κάνει γαργάρα" την ανάγκη αναβάθμισης των γραμμών της προκειμένου να ανταποκριθεί σε όσα υπόσχεται. Παραμένει βέβαα σαν ζήτημα το αν τα Gbps που ήδη έχει επαρκούν για αυτή που ήδη δίνει ή αν η αύξηση στα 3 και στα 4 συνιστούν ούτως ή άλλως διορθωτικές κινήσεις, όχι οφειλόμενες στη νέα κατάσταση αλλά στο ότι (για ορισμένους χρήστες) η κατάσταση είχε φτάσει στο απροχώρητο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και η απάντηση της OTENET:

 

Αθήνα, 23 Αυγούστου 2006.

 

Σε συνέχεια της ανακοίνωσης του ΟΤΕ σχετικά με την αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης στο γρήγορο Internet (ADSL), η ΟΤΕΝΕΤ ανακοινώνει ότι είναι έτοιμη να παρέχει τις αντίστοιχες αναβαθμισμένες ταχύτητες σύνδεσης στο Internet των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL θα έχουν τη δυνατότητα σύνδεσης στο Internet με τις νέες αναβαθμισμένες ταχύτητες μόλις ολοκληρωθεί η αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών (DSLAMs) του ΟΤΕ στην περιοχή τους. Διευκρινίζεται ότι ουδεμία μεταβολή θα επέλθει στις μηνιαίες χρεώσεις τους και ουδεμία αλλαγή απαιτείται στον εξοπλισμό που διαθέτουν οι συνδρομητές.

 

Οι ταχύτητες αναβαθμίζονται ως εξής:

 

Υφιστάμενες ταχύτητες

(downstream / upstream)

Αναβαθμισμένες ταχύτητες

(downstream / upstream)

384/128 kbps

768/192 kbps

512/128 kbps

1024/256 kbps

1024/256 kbps

2048/256 kbps

 

 

Οι νέοι συνδρομητές των υπηρεσιών ΟΤΕΝΕΤ OnDSL θα έχουν τη δυνατότητα σύνδεσης στο Internet με τις ανωτέρω αναφερόμενες αναβαθμισμένες πλέον ταχύτητες είτε αμέσως με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας τους, εφόσον έχουν ήδη αναβαθμισθεί οι υποδομές (DSLAMs) του ΟΤΕ στην περιοχή τους, είτε από τη στιγμή ολοκλήρωσης της αναβάθμισης αυτής από τον ΟΤΕ.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα προ εκπλήξεως συνδέθηκα στα 768 λοιπόν!

 

Μπήκα όμως στα γρηγορότερα site που ξέρω και η μεγαλύτερη ταχύτητα που έπειασα σε download ήταν 46kb/s. Ταχύτητα που έπιανα μέσα στον αύγουστο και με 386!

 

Μας δουλεύουν?

 

Μάλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, για να καταλάβεις μπες http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45099

 

και θα καταλάβεις και τι σημαίνει αυτό που έγινε και τι προβλήματα έχουν δημιουργηθει

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου