Προς το περιεχόμενο

Fender Squier classic vibe Tele 50`s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σορυ για το οφτοπικ αλλα μιας και πιασαμε κουβεντα για τελε-να ρωτησω και γω τους κατεχοντες και τους γνωριζοντες.

 

Εχω μια fender squier stratocaster και φιλοδοξω να χτυπησω του χρονου καινουριο κιθαρονι με πρωτο υποψηφιο μια fender tele made in mexico (τα αουτσαιντερ ειναι les paul, sg με βασικο μειονεκτημα την τιμη.)

 

Tα φραγκα δυσκολα θα πανε πανω απο 800 (και μπορω να πω οτι δεν υπαρχουν ακομα  Shocked).

εχω μπανισει αυτη εδω - για πειτε μου την αποψη σας. Ελλαδα θα τη βρω?

http://www.thomann.de/gr/fender_72_telecaster_deluxe_bk.htm

 

Και προτεινετε οτιδηποτε αλλο σ αυτες τις τιμες. Θελω τα λεφτακια μου να πιασουν τοπο. Μουσικη απο μπλουζ κλασικ ροκ μεχρι tool, isis κτλ.-γενικως φλου κατασταση Huh?

 

Εγώ προσωπικά αν αγόραζα telecaster με humbuckers θα προτιμούσα την παρακάτω:

http://www.thomann.de/gr/fender_custom_telecaster_fmt_hh_am.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σορυ για το οφτοπικ αλλα μιας και πιασαμε κουβεντα για τελε-να ρωτησω και γω τους κατεχοντες και τους γνωριζοντες.

 

Εχω μια fender squier stratocaster και φιλοδοξω να χτυπησω του χρονου καινουριο κιθαρονι με πρωτο υποψηφιο μια fender tele made in mexico (τα αουτσαιντερ ειναι les paul, sg με βασικο μειονεκτημα την τιμη.)

 

Tα φραγκα δυσκολα θα πανε πανω απο 800 (και μπορω να πω οτι δεν υπαρχουν ακομα  :o).

εχω μπανισει αυτη εδω - για πειτε μου την αποψη σας. Ελλαδα θα τη βρω?

http://www.thomann.de/gr/fender_72_telecaster_deluxe_bk.htm

 

Και προτεινετε οτιδηποτε αλλο σ αυτες τις τιμες. Θελω τα λεφτακια μου να πιασουν τοπο. Μουσικη απο μπλουζ κλασικ ροκ μεχρι tool, isis κτλ.-γενικως φλου κατασταση ???

 

Οτι θα τη βρεις...θα τη βρεις..αλλα το θεμα ειναι ποσο?? :P

...σε σχεση με αυτη που προτεινει ο φιλος πιο πανω ειναι πιο vintage ο ηχος της κ πιο χαμηλου output....Κοινως δηλαδη δεν προβλεπεται για death αλλα μπορει να προσφερει αρκετο distortion (αναλογως με τα πεταλια)....κυριως παντως κανει για πιο καθαρα πραγματα κ γι αυτο κιολας ο turner παρατησε την les paul κ το ριξε στις τελε :P :P

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μια Squier Tele Classic vibe 50's και την έχω καταχαρεί πραγματικά!!! Δεν είναι το βασικό όργανο αλλά πραγματικά ευχαριστιέμαι να παίζω μαζί της!!!  ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα τη βρεις...θα τη βρεις..αλλα το θεμα ειναι ποσο?? :P

...σε σχεση με αυτη που προτεινει ο φιλος πιο πανω ειναι πιο vintage ο ηχος της κ πιο χαμηλου output....Κοινως δηλαδη δεν προβλεπεται για death αλλα μπορει να προσφερει αρκετο distortion (αναλογως με τα πεταλια)....κυριως παντως κανει για πιο καθαρα πραγματα κ γι αυτο κιολας ο turner παρατησε την les paul κ το ριξε στις τελε :P :P

με νιωθεις ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατιεσαι ε? :) Σε ποιο καταστημα την βρηκες φθηνα? Σε ολες τις squier και fender εχει ευρωπαικες τιμες?

 

 

μυστικό το κρατάτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα που την βρισκουμε  ρε παιδια? Για ριξτε καμμια ιδεα

 

μυστικό το κρατάτε?

 

Εγώ τη δική μου την πήρα από Mblues7 (Μάρκος) Καλλιδρομίου 27

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks παιδια...την βρηκα και Ελλαδα στην ιδια τιμη...και την εκανα order...

 

Έγινε αναφορά για ίδια τιμή στην Ελλάδα.. Που όμως?  Πείτε κ εμάς να γνωρίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα τη βρεις...θα τη βρεις..αλλα το θεμα ειναι ποσο?? :P

...σε σχεση με αυτη που προτεινει ο φιλος πιο πανω ειναι πιο vintage ο ηχος της κ πιο χαμηλου output....Κοινως δηλαδη δεν προβλεπεται για death αλλα μπορει να προσφερει αρκετο distortion (αναλογως με τα πεταλια)....κυριως παντως κανει για πιο καθαρα πραγματα κ γι αυτο κιολας ο turner παρατησε την les paul κ το ριξε στις τελε :P :P

 

 

σωστός ! άλλα νομίζω πως στην αρχή χρησιμοποιούσε μία  Fender Arctic White American standard Stratocaster και μέτα μία μαύρη American standard Fender Stratocaster αν και σε κάποια live έχει βγεί και με κάτι σαν Gretsch Spectra Sonic anw . o τυπάς είναι ..............  ???  ::)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου