Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ DV247


ex-latinangelgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πιστεύω πως αν ήταν πιστωτική δεν θα είχες πρόβλημα

 

+1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162669.0

 

Ο συνφουρμιστής αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα από το DV247 με πιστωτική κάρτα!!!

 

άρα δεν φταίει το είδος της κάρτας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=162669.0

 

Ο συνφουρμιστής αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα από το DV247 με πιστωτική κάρτα!!!

 

άρα δεν φταίει το είδος της κάρτας!

Εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα όταν αγόρασα από το DV με πιστωτική κάρτα.

Άρα τί συμπέρασμα βγαίνει;

 

Φίλε μου, τα πράγματα είναι συγκεκριμένα και σε κανένα μεγάλο κατάστημα δεν πρόκειται να σου δεσμεύσουν χρήματα επειδή έτσι τους γουστάρει. Δεν ξέρω γιατί προσπαθείς τόσο να ρίξεις ευθύνες για ένα καθαρά τραπεζικό ζήτημα στο κατάστημα.

 

απλά προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα λέγοντας ΜΑΚΑΚΙΕΣ!...Αυτά να τα πουν στα αγγλάκια τους....

"Αγγλάκια"... αισθάνομαι τόσο περήφανος που είμαι μέρος των (εντελώς πανέξυπνων όπως φαίνεται) Ελληνακίων! >:(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα όταν αγόρασα από το DV με πιστωτική κάρτα.

Άρα τί συμπέρασμα βγαίνει;

 

Διάβασα και τα 2 θέματα τώρα, μπορεί να μη βγαίνει ένα αδιαφιλονίκητο συμπέρασμα, αλλά σίγουρα τίθεται ένα θέμα ανασφάλειας σε κάποιον που θα ήθελε να παραγγείλει από εκεί.

 

Μήπως θα μπορούσαν όσοι είχαν πρόβλημα στο άλλο θέμα να απαντήσουν εδώ τελικά πως εξελίχθηκε η υπόθεσή τους, εάν ξαναέκαναν παραγγελία και τελικά αν τα πηραν τα προϊόντα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα όταν αγόρασα από το DV με πιστωτική κάρτα.

Άρα τί συμπέρασμα βγαίνει;

 

Φίλε μου, τα πράγματα είναι συγκεκριμένα και σε κανένα μεγάλο κατάστημα δεν πρόκειται να σου δεσμεύσουν χρήματα επειδή έτσι τους γουστάρει. Δεν ξέρω γιατί προσπαθείς τόσο να ρίξεις ευθύνες για ένα καθαρά τραπεζικό ζήτημα στο κατάστημα.

"Αγγλάκια"... αισθάνομαι τόσο περήφανος που είμαι μέρος των (εντελώς πανέξυπνων όπως φαίνεται) Ελληνακίων! >:(

Είχα επικοινωνήσει με την τράπεζα και μου είπανε ότι μόνον το DV247 μπορεί να αποδεσμεύσει τα χρήματα...αντιθέτως το dv μου λέει πως μόνον η τράπεζα μπορεί να το κάνει αυτό....επίσης η τράπεζα μου είπε ότι μόνον στην περίπτωση που τα χρήματα αφαιρεθούν από την κάρτα ( σαν να είχε γίνει αγορά δηλαδή) μπορω εγώ να κάνω "ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ" και επομένως η τράπεζα να κάνει τις δικές της ενέργειες!

 

δεν νομίζω πάντως πως η τράπεζα δεν ξέρει τι της γίνεται!....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα και τα 2 θέματα τώρα, μπορεί να μη βγαίνει ένα αδιαφιλονίκητο συμπέρασμα, αλλά σίγουρα τίθεται ένα θέμα ανασφάλειας σε κάποιον που θα ήθελε να παραγγείλει από εκεί.

 

Μήπως θα μπορούσαν όσοι είχαν πρόβλημα στο άλλο θέμα να απαντήσουν εδώ τελικά πως εξελίχθηκε η υπόθεσή τους, εάν ξαναέκαναν παραγγελία και τελικά αν τα πηραν τα προϊόντα;

 

+10000000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδέσμευση κάνει αυτός που έκανε την δέσμευση.

Αν κάνεις εσύ αμφισβήτηση συναλλαγής τότε η Τράπεζά σου θα ζητήσει παραστατικά από την Τράπεζα της συναλλαγής και αυτή από τον πελάτη της (dv247) κι έτσι θα λήξει η δέσμευση ποσού.

 

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδέσμευση κάνει αυτός που έκανε την δέσμευση.

Αν κάνεις εσύ αμφισβήτηση συναλλαγής τότε η Τράπεζά σου θα ζητήσει παραστατικά από την Τράπεζα της συναλλαγής και αυτή από τον πελάτη της (dv247) κι έτσι θα λήξει η δέσμευση ποσού.

 

 

η τραπεζα μου είπε πως λειτουργεί απλά σαν ενδιάμεσος και ότι η δεσμευση των χρηματων γίνεται από τον τελικό αποδέκτη αυτών ( ή εν πάσει περιπτώση από την τράπεζα η η οποία ενεργεί για λογαριασμό του πελάτη της (dv247)).

 

Είναι καθαρά θέμα του dv247 να αποδεσμεύσει τα χρήματα..απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω πάρει απο DV247 ένα σαξόφωνο  με χρεωστική και μετά απο καιρο ένα σύνθ με πιστωτική. Εκανα την παραγγελία μέσω τηλεφώνου και στις 2 περιπτώσεις και όλη η διαδικασία πήγε ΡΟΛΟΙ. Αλλά χρησιμοποίησα Eurobank κάρτες. Πάντως και απο τα 2 είδη καρτών δέχονται και δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Και ο Ελληνας πωλητης κάνει τη μισή διαδιακασία μόνος του και σου λύνει κάθε είδους απορία για την κάρτα που έχεις. Μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο πρωτού κάνεις την παραγγελία και να ρωτήσεις τα πάντα σχετικά με αυτην.

Trance-former

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου