Προς το περιεχόμενο

Κάτι έκαψα στο μπάσο μου, αλλά δεν ξέρω τι....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Λιγάκι "κουλό" να έπαθε ζημιά η εσωτερική προενίσχυση από την ανάποδη πόλωση του ρεύματος κατά την τοποθέτηση της μπαταρίας ανάποδα.

(Ξανα) Δοκίμασε να βάλεις την μπαταρία κανονικά και δες εάν παίζει η προενίσχυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σ...α!!! Υπαρχει περίπτωση να μάθουμε τι κάηκε τελικά πριν αρχίσουν τα σχολεία????? Τι Thread κι αυτο...

Υ.Γ. Πάρτε G&L L2000. Παίζει και χωρίς μπαταρία-προενίσχυση :-Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στοιχείο #1: Μας είπε οτι το μπάσο ηταν συνδεδεμένο καρφί σε ενισχυτή όταν αλλαξε μπαταρία.

Στοιχείο #2: Μύρισε καμμένο!

 

Ελπίζω τα Cort να έχουν ασφάλεια και να μην καηκε ολοσχερώς η προενίσχυση σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγάκι "κουλό" να έπαθε ζημιά η εσωτερική προενίσχυση από την ανάποδη πόλωση του ρεύματος κατά την τοποθέτηση της μπαταρίας ανάποδα.

(Ξανα) Δοκίμασε να βάλεις την μπαταρία κανονικά και δες εάν παίζει η προενίσχυση.

 

 

Εννοείται οτι την έβαλα και κανονικά...Και την παλιά και την καινούργια,αλλά....

 

 

Στοιχείο #1: Μας είπε οτι το μπάσο ηταν συνδεδεμένο καρφί σε ενισχυτή όταν αλλαξε μπαταρία.

Στοιχείο #2: Μύρισε καμμένο!

 

Ελπίζω τα Cort να έχουν ασφάλεια και να μην καηκε ολοσχερώς η προενίσχυση σου...

 

Όχι,δεν ήταν συνδεδεμένο όταν άλλαξα την μπαταρία,πρώτα την άλλαξα,μετά έβαλα καρφί στο μπάσο και μετά άναψα τον ενισχυτή και μετά μύρισε καμμένο...

Αλλά ευτυχώς η προενίσχυση δεν κάηκε ολοσχερώς...Κάηκε λιγουλάκι... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι την έβαλα και κανονικά...Και την παλιά και την καινούργια,αλλά....

 

Όχι,δεν ήταν συνδεδεμένο όταν άλλαξα την μπαταρία,πρώτα την άλλαξα,μετά έβαλα καρφί στο μπάσο και μετά άναψα τον ενισχυτή και μετά μύρισε καμμένο...

Αλλά ευτυχώς η προενίσχυση δεν κάηκε ολοσχερώς...Κάηκε λιγουλάκι... ;D

 

Το ίδιο αποτέλεσμα δλδ. Η μπαταρία ειναι ανενεργή μέχρι να συνδέσεις ενα καρφί στο μπάσο σου. Δεν ειμαι σιγουρος εαν μας περιέγραψες πως κατάφερες να βάλεις αντίστροφα τους πόλους εφόσον ΔΕΝ ταιριάζει το κούμπωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Πάρτε G&L L2000. Παίζει και χωρίς μπαταρία-προενίσχυση :-Ρ

 

Αμαρτια ομως να εχεις τετοια προενισχυση και να παιζεις passive... :P

 

Μακραν η καλυτερη συμβουλη του θρεντ παντως. Δωστε στο λαο G&L! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο αποτέλεσμα δλδ. Η μπαταρία ειναι ανενεργή μέχρι να συνδέσεις ενα καρφί στο μπάσο σου. Δεν ειμαι σιγουρος εαν μας περιέγραψες πως κατάφερες να βάλεις αντίστροφα τους πόλους εφόσον ΔΕΝ ταιριάζει το κούμπωμα?

 

Μακάρι να μην ταίριαζε...και βασικά αναρωτιόμουν και εγώ αργότερα πως γίνεται να μπαίνει η μπαταρία οπως να 'ναι!!!Εντάξει,δε λεω,τρελή μαλακία μου,αλλά δεν προέβλεψαν στην cort οτι κανας τσοπάνης σαν εμένα θα κάνει την κοτσάνα και θα το κάψει???(απ'οτι φαίνεται όχι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να μην ταίριαζε...και βασικά αναρωτιόμουν και εγώ αργότερα πως γίνεται να μπαίνει η μπαταρία οπως να 'ναι!!!Εντάξει,δε λεω,τρελή μαλακία μου,αλλά δεν προέβλεψαν στην cort οτι κανας τσοπάνης σαν εμένα θα κάνει την κοτσάνα και θα το κάψει???(απ'οτι φαίνεται όχι...)

 

Και τελικά πως καταλαβαίνεις με ποιό τρόπο θα βάλεις μια μπαταρία???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι κανας τσοπάνης σαν εμένα θα κάνει την κοτσάνα και θα το κάψει???

Kαι τα προβατα ακτιβ με μπαταρια? ???

Μετα σου λεει ειναι ακριβο το κρεας...

Αμα εχει τετοια εξοδα,μια χαρα ειναι... ;D ;D

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου