Προς το περιεχόμενο

Βοηθήστε με με την επιλογή συστήματος ηλεκτρική κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για Ελληνικό ροκ...

Guitar%20Cable.jpg

Για να κρεμαστει? :D

 

Johnkoutsou, ενα 'συμμαζεψου' και απο μενα :). Στο αλλο thread για τις les paul

ειπες οτι σου αρεσουν και οι δυο, τα χαρακτηριστικα της δευτερης σε καλυπτουν

σιγουρα περισσοτερο, ειναι και φτηνοτερη αλλα ξαφνικα την... σιχαινεσαι :o

Οπως μας τα λες καταλαβαινουμε οτι ουτε την κιθαρα θα μπορεσεις να σεταρεις

σωστα για να παιζει καλα, ουτε το gear σου για να ακουγεσαι καλα.

Kοιτα να βολευτεις με μια <a href=http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_standard_cherry_sunburst.htm>epiphone[/url] και εναν <a href=http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_combo_bh15_112.htm>απλο και οικονομικο λαμπατο ενισχυτη[/url] και μαθε να τα δουλευεις. Εχεις μπροστα σου καιρο για ακριβα παιχνιδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διαφωνώ. Για ελληνικό ροκ (όπως το εννοείτε) θέλει:

 

1. NA ΕΙΣΑΙ ΑΘΗΝΑΙΟΣ

 

idiot-face-002.jpg

 

2. ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΚΙΘΑΡΑ

 

Guitarra%20Electrica%20Ibanez%20RG370DX-BK.jpg

 

3. ENA ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΛΩΔΙΟ (Για να μην έχει απώλειες αυτό το καταπληκτικό σήμα...)

 

redcable.jpg

 

4. ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΤΑΛΙ

 

BossHM2Sz010.jpg

 

5. MIA ΚΟΝΣΟΛΑ BEHRINGER

 

2442FX_big.jpg

 

Ποτέ μα ποτέ ενισχυτή... Θα χαλάσετε τον ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα John!

 

Γνώμη μου,

Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πάρεις αυτά που γράφονται, απλά, κάν'το. Είμαι υπέρ του να ξεκινήσεις το σετάπ σου με σωστό όργανο και ήχο, αλλά θα σε συμβούλευα να βρεις κάποιον που ξέρει καλά απο ήχο να έρθει εκεί που θα τα έχεις να σου τα σετάρει και συγχρόνος να σου τα εξηγήσει LIVE, τι κάνει το κάθε κουμπάκι και πότε το χρησημοποιούμε.

Κάνε την κίνηση να πάρεις αυτά που θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα, γιατί αν είναι να πάρεις κάτι και είσαι στο περίπου δεν θα μπορείς ούτε να παίξεις.

 

σ.σ: Έχω δει παιδιά να ξεκινάνε κιθάρα και να σταματάνε μετά απο λίγους μήνες, γιατί η κιθάρα που τους πήρε η μαμά, ξεκούρδιζε συνέχεια και το 10άκι Stagg ακουγόταν σαν τρανζιστοράκι του '60. Δεν είναι κρίμα αυτά τα παιδιά να μένουν μακριά απο τη μουσική για τέτοιους λόγους? (Αυτό δεν ισχυεί για όλους, αλλά είναι η πλειοψηφία, νομίζω).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως ΠΟΛΥ περισσότεροι σταματούν γιατί διαπιστώνουν πως είναι δύσκολο όργανο, πως δεν έχουν το αυτί να βγάλουν παρά 1-2-3 κομμάτια, και πως χωρίς μπάντα λίγα μπορεί κανείς να κάνει και να χαρεί  (άσε που οι περισσότεροι μένουν σε πολυκατοικίες με ό,τι αυτό συνεπάγεται)

 

μακάρι το εμπόδιο να ήταν ο εξοπλισμός, μια πιο αξιοπρεπή κιθάρα/ενισχυτή όλοι μπορούν να πάρουν με μια αναμονή λίγων μηνών για να βγει το κονδύλι...

 

αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ ολους σας κύριοι. Έχετε όλοι δικαιο σε αυτά που λέτε. και ειδικά ο κ. μπιχλας. Προς ενημέρωση σας σας παραθέτω πως δεν υπάρχει περίπρωση να αγοράσω τέτοιον εξοπλισμο και πως όλες μου οι ερωτήσεις ήταν για να μπορέσω να μάθω κάτι. Βέβαια ίσως καποιοι εκκνευρίστηκαν και γι αυτο ζητώ ταπεινα συγγνώμη. Παίζω 6 χρόνια κιθάρα αλλα δεν έχω καμία σχέση με τον ηλ. κόσμο. Ίσως γιατι πιο παλιά δνε μου άρεσε και πολύ. Πασχίζω λοιπον μέσα σε αυτές τις λίγες μέρες που μου απομένουν να μάθω όσο περισσοτερα μπορω. Επειδη δεν διαθέτω χρόνο για να σας εξηγήσω πως ακριβώς εχει η κατάσταση όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρωτήσει τον κ. Αλχεμιστ με τον οποιο μιλήσαμε προ ολίγου.

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως χωρίς μπάντα λίγα μπορεί κανείς να κάνει και να χαρεί

Αστα να πανε, τι να πουμε και εμεις στην επαρχια...

ο κ. μπιχλας.

Αυτο ειναι το τελευταιο πραμα που περιμενα να διαβασω εδω μεσα ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου