Προς το περιεχόμενο

Βοηθήστε με με την επιλογή συστήματος ηλεκτρική κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι άλλο. Αν δεν ξέρεις από ηλεκτρικές, θα σου πρότεινα να κάνεις μια παύση στα σχέδιά σου, να πάρεις μια φθηνή για κανά εξάμηνο, ώστε να μάθεις τα μυστικά της ηλεκτρικής (πενιές, ταπιγκ και άλλα τέτοια) και μετά προχωράς απτόητος.

Έπειτα είτε κρατάς τη φθηνή και της αλλάζεις ότι θες, είτε την πουλάς

 

+1

 

...ας μην είναι και πάμφθηνη, πάρε μια made in Korea, Mexico κλπ.

 

Δώσε ας πούμε 400-500 ευρώ maximum...

 

Μην βιαστείς όμως να πάρεις ένα ακριβό όργανο όταν τα χέρια σου και τα αυτιά σου δεν είναι ακόμα σε θέση να το εκτιμήσουν.

 

Το ίδιο ισχύει και για τον ενισχυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν ναι πώς σας φάνηκε??? παίζω ροκ (ελληνικο και ξένο και κλασσικο) μέταλ, πανκ (και λικο μπλουζ κλασσικι και φολκ) λέτε να μου κάνει?

 

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

αν ναι πώς σας φάνηκε??? παίζω ροκ (ελληνικο και ξένο και κλασσικο) μέταλ, πανκ (και λικο μπλουζ κλασσικι και φολκ) λέτε να μου κάνει?

Είναι καλό για ρόκ αλλά για ελληνικό μάλλον δεν λέει...  ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ναι πώς σας φάνηκε??? παίζω ροκ (ελληνικο και ξένο και κλασσικο) μέταλ, πανκ (και λικο μπλουζ κλασσικι και φολκ) λέτε να μου κάνει?

 

 

Λοιπόν, θα πάρεις...

 

για "ξένο ροκ"..

marshall_small.jpg

 

 

 

για metal...

_c637515_image_0.jpg

 

 

για blues...

60bman.jpg

 

 

για punk...

107_small-Orange%20half%20stack_l.jpg

 

 

για κλασσικό rock...

60sAC301.JPG

 

 

για folk...

StrawBlondAcousAmp.jpg

 

 

για λαικά...

480505.jpg

 

 

για Ελληνικό ροκ...

Guitar%20Cable.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ εψαχνα που θα βρώ το θέμα... ρε αυτο με το σετ κλπ ήταν τελείως βλακεια... σας ρώτησα 1500 πράγματα και που να μου απαντησετε και εσεις... οπότε λέω ας φτιάξω ενα για την κεφαλή που με ενδιαφερει και πιο πολυ... σορρυ..

 

να ρωτήσω και κάτι ακόμη... εγώ οπως σας είπα θέλω ένα στακ και για το σπίτι και για καμία μικρή συναυλία... αν λοιπον πάρω την συγκεκριμένη κεφαλή ποσα βατ καμπινα να πάρω?

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Johnkoutsou... ΑΛΤ!!! ;D

Μη μιλάς!!! :D

Αν δεν μας κοροϊδεύεις, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και ακολούθησε την συμβουλή του bouka και του longshadow και πάρε κάτι φτηνό για αρχή.  :)

Θα δεις, όταν έχει προσωπική άποψη θα κάνεις πολύ καλύτερη επιλογή στη συνέχεια. Κανείς δεν μπορεί να σε κατευθύνει καλύτερα από τον εαυτό σου.  :)

Σε λεπτομέρειες ίσως ναι, σε τόσο γενικές ερωτήσεις όμως... όχι. :)

 

Επίσης: Παρακαλώ μην μου στενοχωρείτε τον johnkoutsou. Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο Hans Thomann και μου είπε ότι έμαθαν για το φαινόμενο johntsoukou (το είπε λάθος) και ότι σκοπεύει να δώσει 3300 ευρώ για να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ να ξεκινήσει. Μου είπε επίσης, ότι χρηματιστηριακοί κύκλοι στο Βερολίνο εκτιμούν ότι την άνοιξη του 2010 που θα τον πιάσει (τον johnkoutsou) το πρώτο GAS, θα είναι η αρχή της εξόδου της βιομηχανίας μουσικών οργάνων από την ύφεση. Η PRS ήδη έχει πάρει έναν καινούριο executive που μιλάει (σπαστά) Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου