Προς το περιεχόμενο

απο τις καλυτερες διαφημισεις που εχω δει....


STEFMAISTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε stefmaister, να με συμπαθάς, αλλά εσύ την ψώνισες...

 

παραθετω αποσπασμα απο λεξικο...: «Την ψωνίζω» σημαίνει γίνομαι ψώνιο, φέρομαι υπεροπτικά, αλαζονικά, έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου, είμαι νάρκισσος. Εξ ου και το «ψωνισμένος» . Λέμε επίσης «είμαι ψωνισμένος με κάτι», δηλαδή μου αρέσει υπερβολικά, αλλά και «ψωνίζομαι» μαζί του. Λ.χ. «είμαι ψωνισμένος με τα αρχαία».....

 

ουτε εγω εχω κατι μαζι σου κ ληγει εδω το θεμα κ απο μεριας μου.απλα καταλαβε οτι το σχολιο σου ητανε πιο πολυ "χωσιματικο" παρα αθωα παρατηρηση κ αστειο...καληνυχτες

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατα τη γνώμη μου είναι ολιγον άστοχη η διαφήμιση, και τη βρήκα και αρκετά αντιαισθητική. Η 2η βερσιον μου άρεσε και μένα περισσότερο, αλλά και πάλι τη βρίσκω άστοχη. Μιλάω πάντα ως καταναλωτής, δεν έχω ιδέα από μαρκετινγκ κλπ. Εγώ θα έβρισκα πολύ πιο εύστοχη (στο ίδιο κλίμα εννοώντας) ως διαφήμιση για το guitar rig κάτι σαν αυτό (ως concept):

 

Ένα σπίτι απ'όπου ακούγονται στη διαπασών ροκομεταλιές/καφρίλες, και στο επόμενο πλάνο το παλικάρι (ο μαλλιάς!  ;D ;D ) που χτυπιέται παιζοντας στο stack του, ύστερα πλακώνουν γονείς/γειτόνοι ή κάτι τέτοιο (προφανώς δυσαρεστημενοι  ;D ) λαμβάνει χώρα το destruction scene (ενώ εμείς ακούμε μόνο πράγματα που σπάνε) και μετά βλέπουμε τον τυπάκο με εμφανή χτυπήματα  ;D δίπλα σε ένα κομματιασμένο στακ στο δρόμο. Πέφτει ένα σχετικό σλόγκαν και μετά (προαιρετικά, μπορεί να τελειώσει και εδώ) πάλι ο τυπάκος γουστάρει στο δωμάτιο του αλλά με ακουστικά ή κάτι τέτοιο...

 

Γνώμη ασχέτου πάντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

5 σελιδες σε thread για διαφημιση και ουτε μια τοποθετηση απο τον marathon?

κ. Μπίχλα.

 

Ο Μάραθων είναι οπαδός των Mac και της comsote, άρα δε θα του επιτρεπόταν η παρεκτρωπή σε τούτο το θρέντ!

 

Πάντα φιλικά (και γιατί όχι, άλλωστε;)

 

Η διαφήμιση είναι άστοχη. Άλλα έχει την πλάκα της, indeed! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar rig τρέχει στο Garage Band?

 

 

(Mac, iTunes, Leopard, iPod, Macbook, Snow, ιός, format στο PC, τα vista είναι μάπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ. Μπίχλα.

 

Ο Μάραθων είναι οπαδός των Mac και της comsote, άρα δε θα του επιτρεπόταν η παρεκτρωπή σε τούτο το θρέντ!

 

κ. Μπίχλα... o Μάραθων είναι οπαδός και της Gibson, και του Garageband και των partcaster

του Cosmote πάλι όχι φανατικος.

Το όλο ζήτημα είναι περι ορέξεως. Κάποιοι αγαπάνε τα μακαρόνια με κιμά, κάποιοι πάλι όχι...το θέμα είναι να έχουν δοκιμάσει όλοι για να έχουν άποψη.

 

Και για δικαιολογήσουμε τον τίτλο του thread, ιδού μια (κατ εμέ) κορυφαία διαφήμιση από το Ισραήλ που πουλάει....φέτα!

http://www.youtube.com/watch?v=re4e33Ig-zw

 

Το guitar rig τρέχει στο Garage Band?

Όσο γι αυτό...ας μην ξεγελιόμαστε, το Garageband είναι...

Wolf---sheep.jpg

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar rig τρέχει στο Garage Band?

 

 

(Mac, iTunes, Leopard, iPod, Macbook, Snow, ιός, format στο PC, τα vista είναι μάπα)

 

Έπιασαν τα triggers για το φίλτρο του marathon!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έβρισκα πολύ πιο εύστοχη (στο ίδιο κλίμα εννοώντας) ως διαφήμιση για το guitar rig κάτι σαν αυτό (ως concept):

 

Ένα σπίτι απ'όπου ακούγονται στη διαπασών ροκομεταλιές/καφρίλες, και στο επόμενο πλάνο το παλικάρι (ο μαλλιάς!  ;D ;D ) που χτυπιέται παιζοντας στο stack του, ύστερα πλακώνουν γονείς/γειτόνοι ή κάτι τέτοιο (προφανώς δυσαρεστημενοι  ;D ) λαμβάνει χώρα το destruction scene (ενώ εμείς ακούμε μόνο πράγματα που σπάνε) και μετά βλέπουμε τον τυπάκο με εμφανή χτυπήματα....

 

ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να απορήσω εύλογα, καλά όλα αυτά, αλλά γιατί διαφημίζει το Guitar Rig 2?

Για το Guitar Rig 3 έχουμε τίποτα ανάλογο;

 

Πάντως η διαφήμιση είναι κορυφαία για μένα (και μόνο που είμαι πληκτράς, πήρα την εκδικησή μου)...  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου