Προς το περιεχόμενο

απο τις καλυτερες διαφημισεις που εχω δει....


STEFMAISTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό, αν μιλάμε για το πρώτο, ήταν υπόδειγμα θρίλερ, όχι τα εκτρώματα προς άγραν εντυπωσιασμού και αηδίας στυλ Saw κλπ κλπ. Αν η ταινία σου από πλευράς σκηνοθεσίας, σεναρίου, παραγωγής κλπ. είναι για τον Π, τότε προσπαθείς να βγάλεις κανένα φράγκο με τέτοιες κινήσεις...

 

Διαφωνώ άνω, κάτω και πλαγίως για το Saw. Το σενάριο του είναι απίστευτο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

υποσημειωση:φιλε bloody το γνωριζεις οντας γηραιοτερος..υπαρχει ολοκληρη κατηγορια ταινιων...τα splatters...εδω κ αρκετα χρονια...

Nαι,η "νεολαια" δυσκολα θα σοκαριστει πια οπως λες κ συ με οσα βλεπει,δε θα διαφωνησω σ αυτο...αλλα θες να μου πεις οτι εσυ σοκαριστηκες και ενοχληθηκες τοσο πολυ με αυτη τη διαφημιση?? ::)

 

Κοίτα, δεν είμαι και χούφταλο...  ;D Γενικά τα λεγόμενα shock tactics έχουν χρησιμοποιηθεί αρκετά στις διαφημίσεις, και μπορούν να είναι πετυχημένα, αν και προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου. Δεν εννοώ βέβαια διαφημίσεις όπως τις παλιές της Benetton, τις οποίες θεωρώ κορυφαίες, αλλά τέτοιες σαν αυτές προηγουμένως.

 

Όλα είναι θέμα σημειολογίας και λεπτών διαφορών. Πχ. θεωρώ τη δεύτερη βερσιόν πολύ καλύτερη από την πρώτη, μιας και πετυχαίνει το σκοπό της χωρίς να μου προσβάλλει την αισθητική.

 

οσον αφορα το α) ειναι απλα μια διαφημιση και οχι ενα user manual k β) ας μην ειμαστε και τοσο politically correct.

 

Αυτό που εννοούσα με το (α) είναι ότι θα μπορούσε να ποντάρει σε κάτι που έχει πράγματι αντίκρισμα σαν πλεονέκτημα αντί να "πουλήσει τρέλα". Όσο για το αν υιοθετώ μια politically correct στάση, είναι στην κυριολεξία το τελευταίο πράγμα που θα έκανα...

 

Και βέβαια γελάμε με το κογιότ, αλλά ο τρόπος που σου παρουσιάζεται το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο. Η ουσία είναι στις λεπτομέρειες... το κογιότ με καρτουνίστικη εύθυμη οπτική τρώει τα μούτρα του συνεχώς και σηκώνεται δριμύτερο και πιο τσαντισμένο, ενώ ο άλλος δεν σηκώνεται, παρά μας ζουμάρει και στον επιθανάτιό του σπασμό. Εν πάσει περιπτώσει και για να μην σας τα πρήζω, την θεωρώ αποτυχημένη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν πάσει περιπτώσει και για να μην σας τα πρήζω, την θεωρώ αποτυχημένη.

 

η δημιουργια αυτης της διαφημισης,ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει τα τελευταια χρονια.την επομενη φορα που θα πεις κατι αρνητικο γι αυτην θα σου αυξομειωσουμε το καρμα με τετοιο τροπο ωστε να παραμεινει το ιδιο και θα καταδικαστεις σε εγκλεισμο εντος ενος δωματιου  μεσα στο οποιο θα παιζει νον στοπ η διαφημιση κ δε θα μπορεις να κλεισεις τα ματια σου (αλα κουρδιστο πορτοκαλι σαν να λεμε....).

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια γελάμε με το κογιότ, αλλά ο τρόπος που σου παρουσιάζεται το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο. Η ουσία είναι στις λεπτομέρειες... το κογιότ με καρτουνίστικη εύθυμη οπτική τρώει τα μούτρα του συνεχώς και σηκώνεται δριμύτερο και πιο τσαντισμένο, ενώ ο άλλος δεν σηκώνεται, παρά μας ζουμάρει και στον επιθανάτιό του σπασμό. Εν πάσει περιπτώσει και για να μην σας τα πρήζω, την θεωρώ αποτυχημένη.

+1000..

και επίσης το ότι προσπαθούν να παρουσιάσουν ως "κολλημένους" και "ρετρό" τους τύπους που παίζουν με πραγματικό εξοπλισμό, είναι τουλάχιστον φαιδρό..

στο τέλος το γ....σι το ίδιο, θα γίνει προσομοίωση.. ;D

αμάν πιά, με όλους τους φλώρους.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000..

και επίσης το ότι προσπαθούν να παρουσιάσουν ως "κολλημένους" και "ρετρό" τους τύπους που παίζουν με πραγματικό εξοπλισμό, είναι τουλάχιστον φαιδρό..

στο τέλος το γ....σι το ίδιο, θα γίνει προσομοίωση.. ;D

αμάν πιά, με όλους τους φλώρους.. ;D

 

μαλιστα...οποιος χρησιμοποιει το guitar rig ειναι φλωρος τωρα....το μαθαμε κ αυτο...αλλα για στασου,υπαρχει κ κατι αλλο! :o... :o διαβαζω λεει,οτι στη διαφημιση παρουσιαζουν κολλημενους και ρετρο τους τυπους που παιζουν με πραγματικο εξοπλισμο....αυτο το ειδες πισω απο το γαλαζιο δρακο με καβαλα τον ιπποτη??? ::) ή μηπως απλως το θρεντ εχει αρχισει κ γινεται ανεξαρτητο κρατιδιο με ονομα ΟΤΙΝΑΝΙΣΤΑΝ?

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα...οποιος χρησιμοποιει το guitar rig ειναι φλωρος τωρα....το μαθαμε κ αυτο...αλλα για στασου,υπαρχει κ κατι αλλο! :o... :o διαβαζω λεει,οτι στη διαφημιση παρουσιαζουν κολλημενους και ρετρο τους τυπους που παιζουν με πραγματικο εξοπλισμο....αυτο το ειδες πισω απο το γαλαζιο δρακο με καβαλα τον ιπποτη??? ::) ή μηπως απλως το θρεντ εχει αρχισει κ γινεται ανεξαρτητο κρατιδιο με ονομα ΟΤΙΝΑΝΙΣΤΑΝ?

φίλε stefmaister, σε παρακαλώ χαλάρωσε.. αυτά τα  ;D δεν ξέρεις τί σημαίνουν στους ιντερνετικούς διαλόγους? ή απλά θες να αρπαχτείς?  ::)

ή μήπως το guitar rig έχει γίνει κάποιο είδος θρησκείας ,στην οποία προσηλυτίστηκες, και σε έθιξα?  ;D

αν είναι έτσι, ζητώ συγνώμη..

και όσον αφορά το πώς παρουσιάζουν τους τύπους στο βίντεο, αν δεν μπορείς να ξεχωρίζεις τα "κρυφά νοήματα" του μάρκετινγκ πίσω από εικόνες καΙ λέξεις και με πρόσχημα το χιούμορ, δεν φταίω εγώ.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.παρα πολυ θελω ν αρπαχτω.μ αρεσει να μπαινω στο νοιζ κ να προκαλω ιντριγκες ασφυξια καλαζαρ και δυσοσμια στα μελη του.. :o

για να σου απαντησω παντως...

το θεμα εχει ως εξης,

εκανα ποστ αυτο το βιντεο γιατι εμενα μου φανηκε αστειο κ πετυχημενο.σε αλλους δεν αρεσε.σεβαστο κ δεκτο.ουτε εμενα μ αρεσουν ολα εδω μεσα κ ειναι λογικο οταν υπαρχουν τοσοι χιλιαδες πλεον χρηστες εδω διαφορετικου σουλουπιου και χαρακτηρα..τι να κανουμε,δεν μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα..το θεμα ομως ειναι το πως το δειχνεις κ το χειριζεσαι αυτο...οπως βλεπεις κ πιο πανω, κ με τον bloody sunday διαφωνουμε,πιο εκτενως κ κοσμια ομως κ με επιχειρηματα..κ γι αυτο κιολας ητανε ο μοναδικος που εκατσα να απαντησω (μπλαντι αν διαβαζεις,αυτο μπορεις να το βαλεις στο C.V σου, λολ)...ο "θερμος" της υποθεσης που λες,εισαι εσυ...τα κρυφα νοηματα μια χαρα τα βλεπω..κ οπως με πληροφορεις κ συ γι αυτα οφειλω να σε πληροφορησω οτι βρισκονται σε ΟΛΕς τις διαφημισεις πια...οποτε δεν κανεις "επανασταση" με το να τα υπογραμμιζεις σε μια μουσικη διαφημιση...χαιρω πολυ χαιροπουλος.αυτα ειχα να πω

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!!!

Η διαφημιση ειναι πολυ εξυπνη κατα την γνωμη μου!!! Αλλωστε πως να πεισεις καποιον οτι το guitar rig ειναι καλυτερο απο τις κεφαλες και τις καμπινες? μηπως επειδη εχει καλυτερο ηχο!!!!!! :-XΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!

Αμα δεν κοκκινισει η λαμπα δεν εχει προκοπη!!!!

 

Το μονο μακαβριο ειναι οτι μου εφερε στο μυαλο τον Dimebag!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε stefmaister, να με συμπαθάς, αλλά εσύ την ψώνισες με μια παρατήρηση που έκανα επί του ,συμπαθέστατου κατα τ' άλλα, βίντεο που ανέβασες, καθώς και με το αστειάκι που έκανα..

σε παρακαλώ να λήξει εδώ, από την πλευρά μου δεν υπάρχει κάποιο θέμα μαζί σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου