Προς το περιεχόμενο

προβλημα με Εngl thunder reverb!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ενισχυτης πρωτη φορα μου δημιουργει προβλημα..τον εχω 1,5 χρονο και 3αφνικα σημερα απο τη στιγμη που τον ανοιγα ,εβαζα δεν εβαζα καλωδιο εκανε ενα περιεργο ηχο(χρουχρου)..και το περιεργο ειναι οτι ακομα κι αν εκλεινα τον ηχο τελειως , αυτο δεν σταματουσε..   τι γινεται ειναι κατι σοβαρο>?> αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι φευγω για πασχα και σκοπευω να τον παρω μαζι μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενισχυτης πρωτη φορα μου δημιουργει προβλημα..τον εχω 1,5 χρονο και 3αφνικα σημερα απο τη στιγμη που τον ανοιγα ,εβαζα δεν εβαζα καλωδιο εκανε ενα περιεργο ηχο(χρουχρου)..και το περιεργο ειναι οτι ακομα κι αν εκλεινα τον ηχο τελειως , αυτο δεν σταματουσε..   τι γινεται ειναι κατι σοβαρο>?> αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι φευγω για πασχα και σκοπευω να τον παρω μαζι μου..

 

Το έχω συναντήσει αρκετές φορές. Σημαίνει πως κάποια ή κάποιες λυχνίες θέλουν αλλαγή. Αν δεν έπαιζε ρόλο στο φαινόμενο ούτε το master volume, τότε είναι ίσως η τελευταία προενισχύτρια (phase inverter tube) ή κάποια απ τις τελικές του.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου