Προς το περιεχόμενο

IKEA telecaster


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως για να μην ψάχνεις άδικα...ΔΕΝ ψάχνουμε CAM προγράμματα.

Τα CNC που έχω βρεί έχουν τα δικά τους και δεν ενδιαφέρει κανένα να τα μάθει (ίσως κάποιος από φιλολογικό ενδιαφέρον).

Αυτό που ψάχνουμε είναι -αρχικά- 3d σχεδιαστικά προγράμματα (και κυρίως χειριστές γιατί το StudioMAx μας κάνει), ικανά να παράγουν αρχεία με σωστές διαστάσεις (ακριβείας όταν μιλάμε για neck pocket), και που να δίνουν export στα CAM προγράμματα (ας πούμε .STL).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χμμμμμμμμ... Εγώ θα ήθελα τα σχέδια μόνο για να τα δουλέψω πάνω στο πρόγραμμα να δω πως θα βγει στον προσομοιωτή... Το δύσκολο πάντως θα είναι οι καμπύλες... Σε tele δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά σε οτιδήποτε άλλο....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία πάντως, το συγκεκριμένο slab το είχα χρησιμοποιήσει πριν από τον κύριο Ζαχαρία για την κατασκευή βάσης πικάπ λόγω της αδράνειας της αυξημένης μάζας του (οι δύο μεγάλες σχολές της απόσβεσης είναι μέσω μάζας ή μέσω ανάρτησης).

Πέραν της υποκειμενικότητας του εικαστικού (εμένα μου άρεσε) τα ακουστικά αποτελέσματα ήταν αρκετά καλά.

Τελικά αντικαταστάθηκε από πολλαπλά κυκλικά στρώματα χοντρού MDF.

Επειδή όμως στη συγκεκριμένη εφαρμογή το ζητούμενο ήταν διαφορετικό της κιθάρας (απόσβεση vs συνέργειας) δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιούσα για κιθάρα. Αν και μου παραμένει συμπαθές στην όψη.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι scanner και cnc παρτε μια στρατο ενα ρουτερ αναποδο με αντιγραφικο μπιτ με ροδακι και ειστε κομπλε γιατι κουραζεστε? ???

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι scanner και cnc παρτε μια στρατο ενα ρουτερ αναποδο με αντιγραφικο μπιτ με ροδακι και ειστε κομπλε γιατι κουραζεστε? ???

Πάρτε, εννοείς να αγοράσουμε? Για τι λεφτά μιλάμε?

Εάν όχι, ξέρεις ποιός έχει να πάμε να μην κουραζόμαστε?

Το ρούτερ ανάποδο κάνει και την πίσω καμπύλη της Strat?

Εάν δεν θέλουμε να φτιάξουμε Strat, τι κάνουμε?

 

Μήπως δεν διάβασες το post από την αρχή?

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι scanner και cnc παρτε μια στρατο ενα ρουτερ αναποδο με αντιγραφικο μπιτ με ροδακι και ειστε κομπλε γιατι κουραζεστε? ???

Το κάνεις λίγο πιο λιανά, γιατι δεν το πιασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το κάνεις λίγο πιο λιανά, γιατι δεν το πιασα?

 

Kατι σαν το μηχανημα αντιγραφης κλειδιων αλλα σε... μεγαλο?

 

Το λιάνισε ο κύριος Μπίχλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου