Προς το περιεχόμενο

Όλοι αγαπούν τους Killers ?


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια μπάντα που ξέρει να γράφει πιασάρικα τραγούδια είναι ρε παιδιά, κι απλά τυχαίνει να "πλασάρουν" τον εαυτό τους σωστά. Δε νομίζω πως κανείς τους έχει ελπίδες να γίνουν Queen στη θέση των Queen, και κατά τ'άλλα είναι γνωστή και η υπερβολή του Βρεττανικού τύπου όσον αφορά νέους Beatles/Rolling Stones/Oasis/Led Zeppelin/Maiden/whatever που ανακαλύπτουν κάθε μήνα, άντε κάθε εξάμηνο στις dry seasons. Τώρα για τις σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός... κλάιν μάιν, άμα μ'αρέσει η μουσική τους. Κι ο Halford gay είναι αλλά ακόμα αποκαλείται metal god. Πολύ κακό για το τίποτα.

 

edit: Παρεμπιπτόντως, το νέο, φρέσκο μουσικό sensation το έχετε δεί?

 

 

 

 

 

oντως ειναι οτι πιο ΦΡΙΚΤΟ εχω δει/ακουσει τα τελευταια 20 χρονια..... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διαφωνώ κάθετα για τους Gossip, νομίζω οτι το συγκεκριμένο τραγούδι είναι ΠΟΛΥ καλό γι αυτό που είναι. Όσον αφορά τους Killers, I prefer the Kills.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές δεν είναι ανάγκη να εκφράσουμε ολοκληρωμένη ακραία άποψη, οι Κillers για παράδειγμα για εμένα είναι μια μπάντα που έχει 5 πολύ καλά και ξεχωριστά κομμάτια τα οποία δεν θα τα έγραφε καμία μπάντα που απλά ξέρει να γράφει catchy κομμάτια όπως ειπώθηκε. Απο την άλλη είναι φανερό οτι μεγάλο ποσοστό των δίσκων γεμίζουν με fillers τα οποία και πάλι ακούγονται ευχάριστα αλλα είναι αυτό που λέμε..βαρετά!. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι δε χρειάζεται πάντα να χρησιμοποιούμε πομπώδεις εκφράσεις όπως θεοί ή τιποτένιοι, "παίρνουμε" ό,τι μπορούμε απο αυτα τα 5 (όσα νομίζει ο καθένας) καλά κομμάτια και περνάμε στους επόμενους. Επίσης μη ξεχνάμε οτι οι Killers ΗΤΑΝ το next big thing πριν 5 χρόνια,απο τότε έχουν βγεί δεκάδες Killers έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν αγαπω τους Killers  :P Και τα Live που βλέπω σε βιντεάκια πραγματικά με αφήνουν άφωνο για το πως ένα απλό τραγουδι μπορεί να αποδοθεί τοσο άσχημα ζωντανά. Ας είναι καλα η πλύση εγκεφάλου απο τους ραδιοσταθμούς. Αντε. Ακούστε και λίγο ονιδράμα τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

killers? ok no problem...

για τους kings of leon τι εχετε να πειτε προσωπικα πιστευω να ειναι η πιο ανουσια μπαντα ever

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου