Προς το περιεχόμενο

Καρτα Ηχου: USB ή Internal ?


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλια ειχα παρει μια rme pci 9636series..καλη αλλα απλη καρτα με stereo in και out..την εχω ακομα στο desktop αλλα δεν την χρησιμοποιω ποτε..περισυ πηρα ενα line6 toneport ux2 το οποιο μου ελυσε πραγματικα τα χερια..usb 2.0 συνδεση απολυτα φορητο (δεν εχει καν power supply),ενα καλωδιο βγαζεις και φευγεις..καθυστερηση 11ms η οποια δεν ακουγεται απ το ανθρωπινο αυτι..και η διαφορα με τις αλλες καρτες?..εχει δικους του ηχους κιθαρας,μπασου και vocal preamps (πολυ χρησιμα)..το μονο ελαττωμα με την emu 0404 που ειχα πιο πριν,οτι δεν εχει midi in-out..αλλα ολες οι midi συσκευες πλεον μπορουν να συνδεθουν με ενα midi to usb adaptor..

Η usb 2.0 δε μου δημιουργησε ποτε προβλημα και εχω δουλεψει εως 25 audiotracks ταυτοχρονα..ενα laptop (το δικο μου ειναι core2duo με 2 gb ram) βεβαια δε σηκωνει τοσα αλλα κυριως φταιει η ταχυτητα του harddisk του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα Firewire σκέφτηκες ; είναι σαφός πιο γρήγορς απο usb 2 (έχω την m audio 610 για αυτο λεω) και μπορεις να φορτώσεις αρκετά κανάλια. 

myspace.com/algofilms

facebook.com/Algorhythm.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boys and girls... το thread έχει 6 χρόνια στην πλάτη του! Μάλλον θα έχει πάρει 2-3 κάρτες από τότε μέχρι σήμερα ο άνθρωπος.

 

Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε, έχει συζητηθεί πολλάκις σε άλλα threads το ερώτημα που έκανε ο Άγγελος τότε.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Να παρετε καρτα firewire...

μπορει να περασαν 12 χρονια απο τοτε που ανοιξε το νημα...

αλλα καποιες ερωτησεις ειναι κλασσικες....

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουχαχαχα...!!!

Γιατί γελάς φίλτατε Ray?

Το usb4.0 εννοούσε (μέχρι να ξαναπαντήσει κάποιος και αν, θα έχει βγει)!  ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί γελάς φίλτατε Ray?

Το usb4.0 εννοούσε (μέχρι να ξαναπαντήσει κάποιος και αν, θα έχει βγει)!  ;D

 

Γελάω για τα χρόνια που περνάνε, αγαπητέ, και ορισμένοι από εμάς ακόμα εδώ είμαστε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω για τα χρόνια που περνάνε, αγαπητέ, και ορισμένοι από εμάς ακόμα εδώ είμαστε...

Το κατάλαβα βρε συ.

Πόσο δίκιο έχεις!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου