Προς το περιεχόμενο

Πεταλιερα ή ενισχυτης;


antonio536

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας noizades. Πρώτον sorry για τα greeklish αλλα στο laptop δη έχει ελληνικά το βλαμμένο.

 

Η ερώτηση είναι πολύ απλή έχω στην διάθεση m 350 με 400 e

Τι είναι καλύτερο να πάρω μια "πεταλιερα" σε αυτά τα λεφτά(για την line ξξ live) λέμε η να πάρω ενισχυτή. κοίταγα τον λαμπάτο laney vc η τον blues junior.

Η κιθάρα που έχω είναι μια cort evl-z4.

 

Είναι καλύτερο να δώσε τα λεφτά και να πάρω την καλύτερη "πεταλιερα" η να πάρω ένα λαμπάτο και να αρχίσω την ιστορία με πεταλάκια ktlp.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενισχυτη φιλε για να καταλαβαίνεις τι παίζεις. Μπορώ να σου προτείνω ανεπιφυλακτα σε αυτά τα χρήματα  κeφαλή ga5h + καμπίνα epihone 1x12 (υπαρχει μια στις αγγελίες)

 

θα σου μείνουν χρήματα για ενα distortion και ενα compressorακι και θα εισαι σουπερ. και πάλι θα σου περισσεψουν

 

 

beauty is in the simplicity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε...

εξαρταται απο το τι θες να κανεις ΕΣΥ αποκλειστικα..αν παρεις πεταλακια ενα-ενα κ ενισχυτη,θα εξασφαλισεις εναν πιο ζεστο ηχο κ θα αποκτησεις καθαρα το "προσωπικο" σου στυλ...με την πεταλιερα x3 live πας για αλλα πραγματα...εκει μιλαμε καθαρα για πολλες επιλογες ενισχυτων με διαφορετικες καμπινες μαζι με το Modulation delay κτλ..αλλα ολα αυτα αποτελουν "εξομοιωσεις" των πραγματικων ενισχυτων-πεταλιων-καμπινων...καποιοι θελουν να εχουν τον "αυθεντικο" ηχο..εμενα προσωπικα δε με πειραζει με τις τοσες επιλογες που σου δινει κ γι αυτο το αγορασα..επειδη οπως βλεπεις προσπαθω να σε ψησω για το Pod :P :P...κατσε κ σκεψου μονος σου για το που θα θελες να τον πας στον ηχο σου..διαβασε τα specs του κ δες ποσα πραγματα μπορεις να κανεις κ μετα ζυγισε τα αρνητικα κ τα θετικα σε σχεση με ενισχυτη πεταλακια ενα-ενα..

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, σαφως ειναι πολυ πιο ωραια αισθηση να παιζεις με ενα λαμπατο θηριο με μια 4χ12" καμπινα, ενω παραλληλα εχεις κατω και τα αγαπημενα σου πεταλια!!

 

Αλλα αυτο το ονειρο δυστυχως εχει 2 κακα:

1. κοστιζει

2. Παντα θα εχεις τον ενοχλητικο γειτονα να σου λεει να χαμηλωσεις με αποτελεσμα να μην ευχαριστιεσαι τον εξοπλισμο σου και να ξενερωνεις...

 

Απο την αλλη, μπορεις να ψαχτεις καλυτερα με μια πεταλιερα οπως Line 6 POD, να πειραματιστεις και να μην τ πληρωρεις ακριβα. Επιπλεον, στα λεφτα που εισαι, οπως λες και συ ειναι:

πολυ καλη πεταλιερα ή πολυ μετριος προς το κακο αναλογικος εξοπλισμος

 

οποτε και μενα η ψηφος παει προς POD ή κατι παρομοιο

cheers:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ένας καλός λαμπάτος είναι η βάση του κιθαριστικού ήχου..ο blues junior είναι φοβερός ενισχυτής και σε λίγα λεφτά..

μην το σκέφτεσαι και πολύ.. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στην λάμπα.

 

Άν και έχω στην κατοχή μου έναν από τους φθηνότερους λαμπάτους (GA15) λάμπα και πάλι λάμπα. Σιγά σιγά θα πάρεις τα πετάλια σου και θα φτιάξεις τον προσωπικό σου ήχο.

ΠΡΟΣΟΧΉ!! ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΎΝ ΚΑΤΆΣΚΟΠΟΙ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα ενισχυτη!!!!

 

τι να τα κανεις τα εφε αν δεν εχεις σωστο μαχανημα να τα ακουσεις

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου