Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο.....


kinto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά χαρά!! έχω μια fender stratocaster se sunburst χρώμα και θέλω να τιν βάψω γαλάζια.. είναι πολύ ακριβή ι διαδικασία? μπορεί να τραβματίσει την κιθάρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχεις δίκιο, είναι πιο ωραίο το χρώμα που εννοείς από το sunburst.

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να μπεις στη διαδικασία και στα έξοδα.

Στη θέση σου, μπορεί και να έψαχνα (π.χ.στο ebay ) για μεταχειρισμένο σώμα στο χρώμα που μου αρέσει και θα το άλλαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου, μπορεί και να έψαχνα (π.χ.στο ebay ) για μεταχειρισμένο σώμα στο χρώμα που μου αρέσει και θα το άλλαζα.

χχχμμ.. δεν ξέρω έχω δώσει 1200 ευρώ για αυτήν την κιθάρα... θα ρωτήσω πρώτα στο μαγαζί και βλέπουμε.. εφχαριστώ πολύ! ^^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χχχμμ.. δεν ξέρω έχω δώσει 1200 ευρώ για αυτήν την κιθάρα... θα ρωτήσω πρώτα στο μαγαζί και βλέπουμε.. εφχαριστώ πολύ! ^^

 

αυτος ειναι λογος για να τη βαψεις ή να μην τη βαψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χχχμμ.. δεν ξέρω έχω δώσει 1200 ευρώ για αυτήν την κιθάρα... θα ρωτήσω πρώτα στο μαγαζί και βλέπουμε.. εφχαριστώ πολύ! ^^

 

 

Εάν κοστίζει τόσο μην μπεις στη διαδικασία να της αλλάξεις χρώμα.

Άσε που θα χάσει ένα μεγάλο μέρος της αξία της.  

 

(1200 € ............. Μα γιατί? ??? ??? 8) 8) ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια Strat είναι? (μοντέλο?). Τα €1200 όπως βλέπεις, δικαίως, φαίνονται πολλά σε όλους....

 

To κόστος, για πραγματικά επαγγελματική δουλειά, θα είναι κάπου 300-400 ευρώ, ανάλογα το μάστορα, μαζί με τις εργασίες της αποσυναρμολόγησης-συναρμολόγησης (εκτός αν αυτά τα κάνεις εσύ).

 

Συγκριτικά, το σώμα της Strat μου, σε υπέροχο Lake Placid Blue, δύο κομμάτια alder (της Fender σου μάλλον είναι 3), πανάλαφρο και με εξαιρετικό ressonance, μου κόστισε λιγώτερο από 200 ευρώ (Goldo/Rockinger).

 

Καταλαβαίνεις τώρα το πρόβλημα?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου