Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο.....


kinto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα επαναλάβω ότι είπα και στο άλλο θέμα σου. Γιατί τρελαίνεσαι τόσο πολύ για το χρώμα της κιθάρας σου, εφόσον (υποθέτω πως) όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά. Στο κάτω κάτω, αν η κιθάρα ήταν τόσο ακριβή όπως λες και δεν σου αρέσει πλέον (δεν μιλάω μόνο για το χρώμα!) μπορείς να τη δώσεις (fender είναι) και να πάρεις μια που σου κάνει.

 

Και για μένα εννοείται πως δεν αξίζει να την ξαναβάψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκριτικά, το σώμα της Strat μου, σε υπέροχο Lake Placid Blue, δύο κομμάτια alder (της Fender σου μάλλον είναι 3), πανάλαφρο και με εξαιρετικό ressonance, μου κόστισε λιγώτερο από 200 ευρώ (Goldo/Rockinger).

Aκριβως, πουλας και το sunburst σου ενα κατοσταρικο (η και παραπανω) και καθαρισες.

Ασε τα 'μαγαζια' να ζητανε οτι θελουν ;)

Εχει ωραιοτατο γαλαζιο η rockinger

http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG031&lang=ENG&product=BG021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guitars.gr/HTML/bodies.html

Από Ελλάδα, 185 euros το χρώμα που θέλεις.

Θα ακούσεις πολλά καλά για τον Ντούκα στο Noiz.

 

Επίσης, όσον αφορά στην αξία της κιθάρας σου, έχε υπόψη ότι με το βάψιμο, χαιρέτα την. Αλλά αν απλώς αλλάξεις σώμα, κρατάς το παλιό και αν θες να την πουλήσεις, την πουλάς original.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ρωτήσεις το Μάρκο, στο Mblues7 στην Καλλιδρομίου. Τον εμπιστεύομαι σε θέματα Fender. Θα έχει σίγουρα να σου προτείνει κάποιον μάστορα, αν αποφασίσεις τελικά να της αλλάξεις χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά χαρά!! έχω μια fender stratocaster se sunburst χρώμα και θέλω να τιν βάψω γαλάζια.. είναι πολύ ακριβή ι διαδικασία? μπορεί να τραβματίσει την κιθάρα?

λοιπον, επειδη ειμαι φιλος με τον ντουκα, θα τον ρωτησω ποσο θα σου κοστισει το σωμα (rockinger) οπως αναφερουν τα παιδια παραπανω, και θα τον ρωτησω επισης ποσο θα σου κοστισει το βαψιμο. και μετα βλεπεις εσυ και αποφασιζεις. οσον αφορα το οτι θα χασει την αξια της η κιθαρα, οσο σε ξερω δεν νομιζω να ενδιαφερεσαι να την πουλησεις οποτε δεν σε πολυαφορα αυτο. εκτος αν κανω λαθος και σκεφτεσαι καποια στιγμη να δωσεις την κιθαρα σου. παντως οσο επαιξα μαζι της ειναι μια χαρα ολα επανω της οποτε. και σημασια εχει πως θα σου αρεσει εσενα ωστεμνα χαιρεσαι οταν παιζεις μαζι της και οχι ποσο θα την πουλησεις αν την βαρεθεις. μολις μαθω σου στελνω εδω η σε παιρνω τηλεφωνο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον Ντουκα.

 

απο κει και περα , ΜΗΝ πειραξεις το βαψιμο της κιθαρας σου.

ειναι ΚΡΙΜΑ.

 

παρε ενα σωμα με το χρωμα που γουσταρεις , και that's all !! ;)

 

 

 

υ.γ.

πατε στοιχημα οτι αν ο φιλος παρει τελικα σωμα , μετα θα αρχισει να ψαχνει για neck??

;D ;D ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα λεγα να μαζεψεις λεφτα κ να παρεις μια αλλη κιθαρα  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον Ντουκα.

 

απο κει και περα , ΜΗΝ πειραξεις το βαψιμο της κιθαρας σου.

ειναι ΚΡΙΜΑ.

 

παρε ενα σωμα με το χρωμα που γουσταρεις , και that's all !! ;)

 

 

 

υ.γ.

πατε στοιχημα οτι αν ο φιλος παρει τελικα σωμα , μετα θα αρχισει να ψαχνει για neck??

;D ;D ;D ;D ;D

σπυρακο, ο γιαννης ειναι ερωτευμενος με την κιθαρα του. δεν νομιζω να αλλαξει τπτ στην ουσια γιατι την λατρευει. οπως λατρεψα και εγω την δικια σου-μου πλεον με τους custom 69 πλεον...χιχι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου