Προς το περιεχόμενο

The "mixerless" studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μοπρουσες παντα να πας για 2x8 yamaha i88x(που έιναι πολυ καλυτερη προενισχυση και απο τα δυο(dm2000))' date=' εχει 499 ευρω[/quote']

 

Επεσε τόσο πολύ η τιμή στην Ευρώπη? Μήπως λες τιμή στις ΗΠΑ μαζί με μεταφορικά και τελωνείο?

Ασχετο αλλά για όσους ενδιαφέρονται για i88x να τους προλάβω. Πολύ καλοί οι προενισχυτές αλλά το mlan σε συχτιριάζει. Μιλάμε για πολύ κακογραμμένο software. Νόμιζα ότι χειρότερο από της M$ δεν γίνεται αλλά έπεσα έξω. :lol: :lol:

EDIT: Το τελυταίο είναι αστείο μην πέσετε πάνω μου.

 

Το δε forum της Yamaha για το mlan είναι η καλύτερη διαφήμιση για τις άλλες εταιρείς. Οι περισσότεροι εκεί μέσα είναι στα όρια της απελπισίας. Οσο σκέφτομαι αυτούς που έδωσαν 1200¤ πριν ένα χρόνο....

Αυτά τα λέει πάντως ένας ευχαριστημένος κάτοχος της i88x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά το octane το έδωσα περισσότερο ως παράδειγμα, επειδή ψάχνω 8 κάναλο προενισχυτή. ¶λλες λύσεις που έχω βρεί είναι το octopre της focusrite, το onyx 800r της mackie το οποίο ξεφεύγει λίγο στην τιμή αν σκεφτείς ότι η onyx 1620 έχει τους ίδιους προενισχυτές και είναι φθηνότερη. Kαι μετά είναι και το digimax της presonus που βέβαια στα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις 16 tubepre της ίδιας εταιρίας. :?

Δεν ξέρω πραγματικά έχω χαθεί μέσα στην ομίχλη του marketing team της κάθε εταιρίας και το κακό είναι πως δεν έχω την πολυτέλεια να δώ και να δοκιμάσω από κοντά. Βέβαια το βασικό μου θόλωμα παραμένει: με ή χωρίς κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βασικά χωρις κονσολα γιατι θα χρειαστεις πολυ καλους κονβερτορες για να κανεις 3 φορες convert...|AD-DA-AD...θα ηταν καλυτερα να πας χωρις οποτε θα εισαι tracking μονο...το eq της mackie δεν ειναι και αυτο που θα σου αλλαξει και τον ηχο...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε τόσο πολύ η τιμή στην Ευρώπη? Μήπως λες τιμή στις ΗΠΑ μαζί με μεταφορικά και τελωνείο?

Ασχετο αλλά για όσους ενδιαφέρονται για i88x να τους προλάβω. Πολύ καλοί οι προενισχυτές αλλά το mlan σε συχτιριάζει. Μιλάμε για πολύ κακογραμμένο software. Νόμιζα ότι χειρότερο από της M$ δεν γίνεται αλλά έπεσα έξω. icon_lol.gif icon_lol.gif

EDIT: Το τελυταίο είναι αστείο μην πέσετε πάνω μου.

 

Το δε forum της Yamaha για το mlan είναι η καλύτερη διαφήμιση για τις άλλες εταιρείς. Οι περισσότεροι εκεί μέσα είναι στα όρια της απελπισίας. Οσο σκέφτομαι αυτούς που έδωσαν 1200¤ πριν ένα χρόνο....

Αυτά τα λέει πάντως ένας ευχαριστημένος κάτοχος της i88x.

 

ειχα κι εγω μια 01x πριν απο μερικους μηνες και πεα απο τα αρχικά προβληματα με τους drivers πρεπει να πω οτι δουλευε μια χαρα το συστημα...αλλα ναι σο φορουμ εκει εχει πολλη πλακα...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου