Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη emg active με passive duncan


angelv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας για το συγκεκριμενο ζητημα. Παιζω με μια epiphone lp prophecy ex πολυ καλη κιθαρα για τα λεφτα της η οποια φοραει πανω emg active 81 85. Πολυ καλοσ ηχος δεν εχω κανενα παραπονο. Eπειδη ομως θελω να φτιαξω εναν πολυ συγκεκριμενο ηχο σκεφτομουν να αλλαξω αυτους τους μαγνητες και να βαλω στην θεση τους seymour duncan invaders. Παιζω αρκετα στιλ αλλα κυριως πιο πολυ προς το metal και το metalcore. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα προβλημα με αυτους τους μαγνητες απλα πιστευω πως οι invader θα μου δωσουν ακριβως τον ηχο που θελω. Αν μπορειτε πειτε μου και μια δευτερη γνωμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χω κανει σε  esp ειχε 81 60

και εβαλα jeff-beck neck.

invaider σε bridge

o πρωτος εχει λιγο ηχο οτι να ναι αρκετα καλα καθαρα χωρις κατι ιδιαιταιρο μαλλον προσ το ψωφιο-με γκαζι εχει sustain,γλυκα και harmonics.

οταν αλλαζω σε bridge λιγεσ αλλαγεσ.

ο invaider εχει μπασα κατι σαν τον 85 σε bridge.

προτεινω invaider με καποιο αλλο neck μαγνητη...

μη ρωτησεισ ποιον εγω ακομα ψαχνω

 

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε...την ιδια κιθαρα εχω...την εδωσα για αλλη βεβαια. :P

η γνωμη μου ειναι να κανεις την αλλαγη με ινβειντερ...δεν εχουν να ζιλεψουν τιποτα απο τους ι εμ τζι...ειναι πιο μπασσοι μαγνητες δεν χανουν σε γκαζια και ειναι πιο οργανικοι απο τους ι εμ τζι οπως και να χει...η κιθαρα που εχω τωρα καστομ σοπ ινβειντερς εχει οποτε τους ξερω και απο την καλη και απο την αναποδη..δεν εκφαιρω ανεδαφικη αποψη...

 

εγω θα ελεγα να βαλεις ινβειντερ και τους 2 μαγνητες..ο νεκ ινβειντερ ειναι τρομακτικα ζεστος και γλυκος μαγνητης και αμα θελεις για να παιζεις και καθαρα κανε και ενα απλο κικλομα με πους πουλ και θα παρεις αρκετους συνδιασμους...στα καθαρα παντως ο νεκ ειναι απιστευτος για τα γουστα μου.και κανει μεγαλη μεγαλη διαφορα απο τον μπριτζ...

 

απο εμενα  go on!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και αυτα τα βίντεο δε ξέρω αν σε βοηθήσουν καθόλου αλλά περιέχουν κάποια σημαντικα συμπεράσματα και πληροφορίες

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου