Προς το περιεχόμενο

midi recording στο cubase


fotinoh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας παιδιά!!εδώ και λίγο καιρό παρακολουθώ τα tutorials για το cubase!!να σας πω αρχικά ότι δεν έχω ακόμα κάρτα ήχου εξωτερική και midi keyboard και θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται χωρίς αυτά να ηχογραφήσω midi track στο cubase??!!στο video έβαζε στο in του midi track το keyboard p είχε και στο out το vst!!εγώ τι επιλογές να κάνω ώστε να ηχογραφήσω τα drums απλά με το groove agent 2??θέλω να φτιάξω τα drums διότι έχει play το vst και το κάνει μονο του σχεδόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή χρησιμοποιείς κάποιο midi editor για να γράψεις ένα track και να το κάνεις import στο cubase (πχ με το guitar pro κανεις export as midi), ή γράφεις απευθείας στο midi track του cubase χρησιμοποιώντας το δικό του editor (ο οποίος νομίζω είναι λίγο πιο δύσχρηστος).

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το groove agent συγχρονίζεται με το Τέμπο και παίζει αυτόματα όταν πατας Play στο Transport του Cubase. Υπάρχει επίσης επιλογή στο groove agent να γράφει σε οποιοδήποτε κανάλι έχεις οπλίσει για ηχογράφηση.

 

ΥΓ Γράφε ελληνικά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου