Προς το περιεχόμενο

ποιος απο εσας θα ηθελε να γινει κιθαριστας του Χατζηγιαννη?


gpiad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Η εμπειρία μου είναι ότι πολλές φορές τα 15χρονα χρησιμοποίησαν τις διασυνδέσεις τους με τα πρώτα ονόματα για να με πλησιάσουν.

Κρίμα γιατί πάω μόνο από 18 και πάνω ..... (κύριε αστυνόμε που παρακολουθείς)

 

μα εγω ειπα για τους μουσικους!!! εγω ειμαι εντελως αλλος κλαδος που απο τυχερα αλλο τιποτα...!!! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν έχω ιδέα αν θα έπαιζα με Χατζηγίαννη ή σε μια άλλη παρόμοια κατάσταση.

Δεν το έχω ψάξει ποτέ να ξέρω τι και πως συνεργάζονται όλοι αυτοί, ώστε να ξέρω αν θα μου άρεσε ή όχι. Θεωρητικά υπάρχει καλό χρήμα.

 

Εν τω μεταξύ και εγώ έχω ακούσει πως ο Χ"Γιάννης δε φέρεται καλά στους μουσικούς του.

 

Πριν κάποια χρόνια πάντως σε ταξίδι σε καράβι είχαμε πετύχει τον Κόκοτα (τον μικρό) με την μπάντα του, και έπιασα κουβέντα με τον μπασίστα. Προσωπικά τον βρήκα σε μια κατάσταση μιζέριας/ πίκρας. Δε μου έκανε καλή εντύπωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αλκοολ με εσωσε απ τον αθλητισμο....!!!!

Καντε καποια αλλη δουλεια για να σωθητε απ το χατζηγιαννη!!!

 

Περα απ τη πλακα μου ειναι παγερα αδιαφορος ο χατζηγιαννης οποτε δε εχω σκεφτει ποτε κατι τετοιο για να μπορω να απαντησω.(και μαλιστα τον αντιπαθω κιολας)

Απλα θα μεινω κ ενισταμαι στο οτι πολλοι θεωρουν τη δουλεια του session κιθαριστα οτι καλυτερο μπορει αν συμβει...  κ ειδικα σε συγκριση με τις <<συμβατικες>> δουλειες πχ. υπαλληλος,πωλητης.λογιστης κτλ κτλ

πραμα που το θεωρω υπερβολικο εως και τελειως αστοχο, δεδομενου οτι η δουλεια του μουσικου δεν συνδιαζεται με καποια αλλη κ οποιος διαφωνει απλα δεν την εχει κανει για αν ξερει, με αποτελεσμα να απομονωνεσαι σε ενα <<εργασιακο>> φασμα οπου πολυ ευκολα μπορεις να βρεθεις στην απ' εξω...

Λοιπον???

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως ο χατζηγιαννης ειναι σταθερα πρωτος στον αριθμο των συναυλιων και της δουλειας που κανει εδω και αρκετα χρονια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα....

 

Τον θεωρό αξιοπρεπέστατο καλλιτέχνη και σε σχέση με άλλα ελληνικά που ακούω έχει όμορφα τραγούδια. Έχω ακούσει ότι πληρώνει καλά τους μουσικούς του και αν μη τι άλλο κιθάρα θα έπαιζα σε ωραίους χώρους, με καλό ήχο, σε μεγάλες συναυλίες κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς είμαι ακόμα σε ηλικία που μου επιτρέπει να απορρίπτω τέτοιες "ευκαιρίες" (εφόσον μιλάμε υποθετικά), οπότε η απάντησή μου είναι κατηγορηματικά ΟΧΙ. Και το ίδιο θα'ταν και για μια αντίστοιχη δουλειά σε μπουζουξίδικο ή οτιδήποτε παρόμοιο. Και το ίδιο θα γίνει σε όποια ηλικία και οικονομική κατάσταση φτάσω, και το λέω με κάθε σιγουριά και γνώθι και σ'αυτόν, αλλά και στους "καρπούς" μια τέτοιας συνεργασίας. Τα φράγκα δεν τα'χα ποτέ, αλλά θα προτιμούσα να βγαίνω για ένα live το ΣουΚού και να με βλέπει το ένα εκατοστό του κοινού του ακατανόμαστου παρά να "ξεπουληθώ" σε κάτι που σιχαίνομαι. Κι ας χτυπιέμαι στη δουλειά όλη μέρα για τα προς το ζήν. Ευτυχώς, βέβαια, υπάρχουν πολύ καλύτερες και πολύ πιο "προσβάσιμες" ευκαιρίες και παραέξω για όποιον θέλει να το κυνηγήσει...  ;)

 

Οπότε, no f%#$%& way για τον ακατανόμαστο.

 

+1

 

Απλα οταν φυγεις απο αυτη την ηλικια ειναι ποιο δυσκολο να πεις οχι,ειδικα αν μπουν και παιδια στη μεση..

Εγω παντως αν κ σε μικροτερες ηλικιες ειχα αρκετα ελκυστικες προτασεις προτιμησα να μοιραζω..πιτσες

θα λεγα 100% οχι σε σκυλαδικα του κιορατα..αλλα σε ποιο popακια που πληρωνουν τρελα..δε ξερω πλεον..ισως οχι..ισως ναι..ισως :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σας νοιαζουν τα ενσημα? Ο ασφαλιστικος φορεας? Εργασιακα δικαιωματα, ωραρια, υπερωριες, βραδινο επιδομα? αδεια λοχειας? Συμβαση εργου? Παροχη υπηρεσιων και με τι εναρξη επαγγελματος? Αοριστου? Οι κρατησεις? Επιλεγω εγω την τραπεζα στην οποια θα πιστωνονται τα χρηματα η εχουν ομαδικη συμφωνια με καποια? Αποδειξεις? Φορολογικη συνειδηση δεν θα αποκτησετε επιτελους?

 

Για να απαντησω στην ερωτηση θα ηθελα να γινουν πρωτα οι απαραιτητες διευκρινησεις.

 

Πες τα Evris.

Evris! Evris! Evris!

;D ;D ;D ;D

Μα που είναι αυτός ο Χατζηγιάννης τελοσπάντων και θέλουμε κάποιον για τρίτα φωνητικά(δεύτερα έχουμαι, πήραμε πήραμε ;D ;D ;D)

evris-elections.thumb.jpg.b657402fc3307aaeb4eb05de2a3aba99.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, τη κοπάνησε ο Άκης Τουρκογιώργης?

 

...και βέβαια (γιά μένα φυσικά) λίγοι θα μπορούσαν να τον αντικαταστήσουν επάξια - από τους top sessioνάδες της χώρας μας.

 

(Όποιος  έχει ακούσει το προσωπικό του cd "Kalliostro", τo 1992 αν θυμάμαι καλά, ξέρει τι παίζει. Αν μπορείτε να το βρείτε, είναι must - "κιθαριστικά"  εννοείται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τις αναλυσεις, ναι, για τα φραγκα και τις γκομενες. Καπου στα 12 μου επαψα να είμαι ρομαντικος. It's a tough world out there dude.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τις αναλυσεις, ναι, για τα φραγκα και τις γκομενες. Καπου στα 12 μου επαψα να είμαι ρομαντικος. It's a tough world out there dude.

 

Πρεπει να το αναλυσεις περισσοτερο dude. Οι γκομενες θα σου φανε τα λεφτα οποτε δουλεια δεν γινεται. 'Η το ενα 'η το αλλα. It's a tougher world in there (in dogments).

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου