Προς το περιεχόμενο

Πατέρα - Manowar


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αυτοι που ειναι Ελληνες , τραγουδανε με profora. Ποτε δεν θα καταλαβω. Αποχωρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδες ειναι αληθινο. Υπαρχει και στην τουρκικη και σε διαφορες αλλες γλωσσες και το θεμα ειναι ο "πατερας".

 

Nα σημειωσω οτι καποτε ακουγα και manowar μεταξυ αλλων , με πολυ μεγαλη ευχαριστηση , αλλα αυτο ειναι μεγαλη γελοιοτητα! (ελεος , μην αρχισετε παλι τα σχολια για τα δερματινα , τα πετσια τα κολητα και τα ντυσιματα κλπ κλπ ,  ;D)

 

τι λες αγορι μου? Τα πρωτα 4 αλμπουμ ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ heavy metal, ΔΙΣΚΑΡΕΣ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες αγορι μου? Τα πρωτα 4 αλμπουμ ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ heavy metal, ΔΙΣΚΑΡΕΣ

 

Νομιζω play οτι κανεις δεν θα σε παρεξηγησει οτι δεν εισαι πιστος στο hard/heavy ρευμα αν παραδεχθεις οτι αυτο το πραμα απλα ΔΕΝ (πρεπει να) ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Και επειδη καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο να το δεχθεις για λογους περηφανιας, δεν χρειαζεται καν να το παραδεχθεις δημοσια. Μπορεις απλα διακριτικα να αφησεις το thread να κοροιδεψει το κομματι οσο δεν παει αλλο χωρις να επεμβεις  :P

 

Ρε συ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΕΜΕΕΕ

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxaxaxa

μου φτιαξε το απογευμα!

 

παντα γελουσα με τους Manowar αλλα σημερα τα σπασαν ολα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πλάκα πλάκα, αν και παλιά με ενοχλούσε πάρα πολύ το θέμα της προφοράς, πλέον δε με προβληματίζει τόσο πολύ. Στις περισσότερες μη Βρεταννικές (κυρίως metal μπάντες) οι προφορές είναι απαράδεκτες (βλέπε την πολύ κλασσική Γερμανική και Σκανδιναβική σκηνή, Blind Guardian (τραγικός απλά), Rage, Nightwish, Stratovarius κτλ κτλ)

Όσο άκουγα αρκετά ποτέ δε με ενόχλησαν. Μήπως απλά είναι και θέμα νοοτροπίας και κάποιου αισθήματος κατωτερότητας στην Ελλάδα όσον αφορά τη γλώσσα γενικά και την προφορά;

 

Πριν μερικά χρόνια αν μου έλεγες πως μπορει να υπάρχει forum Ελληνικό που να ασχολείται με θέματα μουσικής τεχνολογίας θα γέλαγα. Πριν μερικά χρόνια επίσης γέλαγα σε οποιαδήποτε έκδοση προγράμματος υπολογιστή στα Ελληνικά. Εδώ και 2 3 χρόνια πάντως έχω τα πάντα στα Ελληνικά.

 

Δε μπορώ να δω το βιντεάκι αν και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ποιο είναι κ το κομμάτι :P

 

τι λες αγορι μου? Τα πρωτα 4 αλμπουμ ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ heavy metal, ΔΙΣΚΑΡΕΣ

 

+666

 

Νομιζω play οτι κανεις δεν θα σε παρεξηγησει οτι δεν εισαι πιστος στο hard/heavy ρευμα αν παραδεχθεις οτι αυτο το πραμα απλα ΔΕΝ (πρεπει να) ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Νομίζω αναφέρεται στους Manowar απλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες αγορι μου? Τα πρωτα 4 αλμπουμ ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ heavy metal, ΔΙΣΚΑΡΕΣ

 

Ειδες να διαφωνουμε καπου?

HAIL AND KILL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω play οτι κανεις δεν θα σε παρεξηγησει οτι δεν εισαι πιστος στο hard/heavy ρευμα αν παραδεχθεις οτι αυτο το πραμα απλα ΔΕΝ (πρεπει να) ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Και επειδη καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο να το δεχθεις για λογους περηφανιας, δεν χρειαζεται καν να το παραδεχθεις δημοσια. Μπορεις απλα διακριτικα να αφησεις το thread να κοροιδεψει το κομματι οσο δεν παει αλλο χωρις να επεμβεις  :P

 

Ρε συ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΕΜΕΕΕ

 

@Evris μιλαω για τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 4 πρωτα αλμπουμ των Manowar που πραγματικα (κατ εμε) ειναι ΔΙΣΚΑΡΕΣ (στον ΤΟΜΕΑ τους).

 

 

1. Battle Hymns

2. Into Glory Ride

3. Hail To England

3. Sign Of The Hammer

 

@boody οχι δε διαφωνουμε απλα δινω "εμφαση" σε αυτο που ειπες

 

@Evilneye εχεις ποτε καταλαβει τα "αγγλικα" του Klaus Meine? (ειδικα τα "πρωτα" των 70's)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου