Προς το περιεχόμενο

Groove guitars


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@marathon καλή η ιδέα με το ebay

 

πάντως το δικό μου ενδιαφέρον έκανε βουτιά μετά το review στο harmony

 

πολύ θα 'θελα μια LP copy αλλά πλέον με βλέπω να επιστρέφω στην AV3 των - απόλυτα λογικών - 230Ε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και έχεις και τη σιγουριά του Paypal...αρκεί οι παραδόσεις τους να μην ξεπερνάνε τους 2 μήνες.

 

Παντως και απο το site αν κανεις την αγορα μπορεις να πληρωσεις και παλι με paypal (εχει το εικονιδιακι του κατω χαμηλα στη σελιδα,τελευταιο τελευταιο).

 

Να περιμένετε να αποκτήσει feedback το Ebay shop τους...αφήστε κανένα άλλο να πάρει τη κρυάδα πρώτα.

 

Μια χαρα feedback εχει --> http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=1to1music&&sspagename=VIP:feedback&ftab=FeedbackAsSeller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα το review απο το harmony central.

ΟΚ αναμενώμενο νομίζω το να έχει κάποιες ατέλιες. Κοίτα όμως, αν ισχυεί αυτό που λέει, οτι το maple που χρησημοποιούν είναι καναδέζικο (και γιατί όχι, φθηνό είναι) και  έχει ένα απλά καλό rosewood στην ταστιέρα, τότε μια χαρά.

Εδώ με αυτά τα λεφτά ουτε τα ξύλα δεν αγοράζεις, όχι να σου έρθει κομμένο και  βαμμένο.

Γνώμη μου έτσι. Εγώ αν δεν είχα βάλει άλλη παραγγελία (ουφ, υπομονή μέχρι τον Ιανουάριο), θα έπαιρνα 2-3 να βγάλω το χείμώνα μου με μόντες ;D ;D ;D

Μια full-scalloped les paul με emg δεν θα με χαλούσε... "και σι ρουζάκι κι σι μπιζάκι." ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και απο το site αν κανεις την αγορα μπορεις να πληρωσεις και παλι με paypal (εχει το εικονιδιακι του κατω χαμηλα στη σελιδα,τελευταιο τελευταιο).

Αρκεί να είσαι σίγουρος ότι δεν θα σε χρεώσει σε Ευρώ

 

Πάντως οι τύποι είναι στο Belfast

http://www.1to1music.co.uk/contact_us

Που είναι ο Odis (ή άλλος μέλος του Noiz-φοιτητής) να πάει να ρίξει μία ματιά?

 

Πάντως συμφωνώ με την Ευη. Πολύ φασαρία για μια κιθάρα των 100 ευρώ. Τι περιμένετε να ανακαλύψετε? Την Αμερική? ή την Κίνα?

 

 

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν είχα βάλει άλλη παραγγελία (ουφ, υπομονή μέχρι τον Ιανουάριο), θα έπαιρνα 2-3 να βγάλω το χείμώνα μου με μόντες 

 

Μη με πορώνεις τώρα και ήμουν έτοιμος να παρατήσω την ιδέα και να γλιτώσω καμιά 350άρα €!!  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι σκεφτόμουν την άσπρη LP  κόπια (she's got the looks!) με σετάκι EMG 81+85 για γκαζιές δίχως να δώσω μια περιουσία...αλλά από playability...το μόνο review που έχω δεί είναι αυτό που προαναφέρθηκε στο Harmony Central. Αν τελικά πάρει κάποιος μια, πολύ θα χαρώ να μάθω εντυπώσεις ωστε να προχωρήσω (ή να μην προχωρήσω) σε αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι σκεφτόμουν την άσπρη LP  κόπια (she's got the looks!) με σετάκι EMG 81+85 για γκαζιές δίχως να δώσω μια περιουσία...

Aυτό κι αν είναι value for money...αγοράζεις μία κιθάρα για 70 ευρώ και βάζεις επάνω μαγνήτες που κάνουν 160...

σαν να πέρνεις ένα Fiat 650 και να βάζεις αγωνιστικά δερμάτινα καθίσματα...και μετά λές γιατί δεν φρενάρω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό κι αν είναι value for money...αγοράζεις μία κιθάρα για 70 ευρώ και βάζεις επάνω μαγνήτες που κάνουν 160...

σαν να πέρνεις ένα Fiat 650 και να βάζεις αγωνιστικά δερμάτινα καθίσματα...και μετά λές γιατί δεν φρενάρω...

 

Το σετάκι μαγνητών μπαίνει-βγαίνει-μένει. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν αποτελεί επένδυση σε βάθος χρόνου η συγκεκριμένη αγορά. Δε νομίζω πως όλοι όσοι καλοβλέπουνε αυτού του είδους (και τιμής) τις κιθάρες να το βλέπουν ώς επένδυση. Τη φάση μας πάμε να κάνουμε! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επίσης πως μια φτηνή κιθάρα δεν αποτελεί και την κύρια κιθάρα που χρησιμοποιούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι σκεφτόμουν την άσπρη LP  κόπια (she's got the looks!) με σετάκι EMG 81+85 για γκαζιές δίχως να δώσω μια περιουσία.

 

Aκριβως την ιδια κινηση θελω να κανω κι εγω (με την ιδια κιθαρα κιολας) αλλα με τη διαφορα οτι λεω να βαλω 2 85ρηδες, γιατι bridge 81 και maple σωμα δε μoυ πολυ κολλανε (πολυ ξυσιμο), τουλαχιστον ο 85 σε θεση bridge θα εχει πιο ζεστο, μπασομεσαιο ηχο.

 

Ας ξαναμπουν σε stock μερικες και κανω εγω πρωτος την κινηση για αγορα, πως κανετε ετσι ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου