Προς το περιεχόμενο

phunky


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικρός funky αυτοσχεδιασμός.

Fender Stratocaster και Vox AC15h. Κάθε σχόλιο δεκτόν (θετικό, αρνητικό, άσπρο, μαύρο, μπλε, ότι να ναι)

:)

funk3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο αλλα που ειναι το comping????? Για Funky μας προιδεαζεις, και περιμενα πολυ ''σκαψιμο'', ρυθμικα-ακορντα και τα σχετικα! Το σολο σου παντως μου

αρεσε.Μετριμενο, συνετό, και καθολου φλυαρο! Για ηχο τι να πω... απλος και υπεροχος.(Οπως πρεπει να ειναι ο ηχος της κιθαρας  :D) Απλα μου ελειψε το comping. Τα συγχαρητηρια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gianiss: Σ' ευχαριστώ για το σχόλιο. Comping, ναι, δεν έχει... Ο λόγος απλούστατος: Δεν "το χω" εγώ ακόμα. Οπότε, είπα, από το να ακουστώ τελείως πατάτα, άστο καλύτερα. Σκέτο σολάκι  ;D

 

@Evilnye: Θα βρεις το μπάκι τράκι εδώ, λίγα posts μετά το αρχικό:http://www.noiz.gr/index.php?topic=158225.0

 

Άκουσε και τις εκτελέσεις των άλλων μελών του noiz (παίζουν longshadow, bluezlick, trigga και άλλοι). Είναι πραγματικά υπέροχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πιο πολύ για φιούζιον μου κάνει! ;D

 

θα το προτιμούσα με λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο ντραιβ ίσα-ίσα να ακούγεται και με λιγότερο βάθος ;)

 

ωραίο ήτανε όμως :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί μου έφερε (πριν αλλάξεις μαγνήτη) σε JJ Cale ?

Στο 1.25 ξεκίνησες (και έπρεπε να το σπρώξεις κι άλλο) με πιο blues διάθεση.

Καθόλου άσχημο. Ισα ισα, αρκετά ωραίο.

Θα το ήθελα περισσότερο funky, σκληρό, παύσεις muting και λοιπά αλλά θα ταν αλλιώς.

Ωραίο.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Iraklis: Τώρα που το ξανακούω κι' εγώ, λίγο drive δεν θα ταν καθόλου άσχημο (το βαθάκι μου αρέσει, προσωπικόν γούστον).

 

@audiokostas: Ναι, σ' εκείνο το σημείο ήθελα να πάω για blues αλλά δεν ξέρω, κρατήθηκα. Χαίρομαι που σου άρεσε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο αρχηγε !

Και ωραια ισορροποια μεταξυ των ρυθμων στα σημεια αλλαγης τους .Χαμηλωνεις τον ενα για να μπει ο αλλος .

Πολυ ωραιο .

 

Γεια μας

Αλέξανδρος

Life's like a bass line .Improvise and get groovy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου