Προς το περιεχόμενο

Ουσιαστικές Ανθρώπινες Σχέσεις και Μουσική...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

ποιο είναι αυτή την στιγμή, το ποσοστό των ανθρώπων του στενού περιβάλλοντός σας (πλέον συγγενών), που έχει κάποια σχέση με την μουσική (πχ να έγινε αυτή στο οποιοδήποτε επίπεδο αφορμή της πρώτης γνωριμίας σας)...

-------------------------------------------------------------------

 

προσωπικά, κοιτώντας αυτή την στιγμή "γύρω" μου στο στενό μου φιλικό περιβάλλον (των ανθρώπων που η επαφή μας είναι πιο βαθιά, συχνή και ουσιαστική), είναι οι 3 στους 10... οπότε ας πω 30%...

 

βέβαια αν γυρίσω αρκετά πιο πίσω όταν και ήμουν πιο ενεργός επαγγελματικά ως προς την μουσική, το ποσοστό είχε πλησιάσει κάποια εποχή το απόλυτο 100% (συμπεριλαμβανόμενων και των ερωτικών σχέσεων), οπότε και είχα ανησυχήσει τα μάλα... αν και λογικό εκ μιας πλευράς, από την άλλη ήταν και κάπως creepy το πράγμα...😇

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι παραπάνω από 30% σε μένα, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και το τι εννοούμε σχέση με τη μουσική. Όλο το στενό μου περιβάλλον σχεδόν είναι της κλασικής ή παραδοσιακής μουσικής, οπότε, την κάτσαμε τη βάρκα. Πιάνουμε να παίξουμε κάτι όλοι μαζί και βγάζω όλο το ρεπερτόριο παίζοντας ρε μινόρε, άντε και μια σολ μινόρε στο τσακίρ κέφι. 

  • Χαχα 2

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μεγάλο και σίγουρα άνω του 30%. Η συντριπτική πλειοψηφία των κοντινών μου προσώπων είναι μουσικοί τώρα που το σκέφτομαι. 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάποιοι διδάχθηκαν κάποιο όργανο σε μικρή ηλικία, αυτή τη στιγμή δεν θα μπορούσαν να παίξουν ούτε νοτα.

0% από μενα. Ευελπιστώ στο προσεχές μέλλον το ποσοστό αυτό να αλλάξει...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι σχεδόν. Ο πατέρας μου, τα δυο αδέρφια μου, η κοπέλα με την οποία συζω, ο πατέρας της και ο αδερφός της... Στην ουσία μόνο η μάνα μου και η μάνα της δεν ασχολούνται σε ό,τι αφορά την οικογένεια.

 

Από εκεί και ο ευρύτερος κύκλος γνωστών και φίλων έχουν επίσης σχέση με την μουσική.

 

Μπορεί αυτό να ακούγεται ανησυχητικό αλλά σπάνια μιλάμε για μουσική, μιλάμε για όλα τα θέματα όπως κάνει όλος ο υπόλοιπος κόσμος 

Επεξεργασμένο από John Goumis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στενοί μου συγγενείς ασχολούνται, πλέον στενών μου συγγενών δεν έχω κανέναν άλλον στο στενό μου περιβάλλον. 0% Κουλουράκι.

 Όμως αν υπολογίσουμε το Noiz, εσάς δηλαδή, δηλαδή το στενό μου ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ περιβάλλον, τότε το ποσοστό ανέρχεται στο 100%

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι-0%/συγγενεις 0%

κανενας, αφου εγω δεν ξερω απο που πηρα λες να ειχα προπαπο κανα Schubert?

 

το κακο ειναι οτι δεν μοπορεις να πεις κουβεντα για κανα synth, λες vco και σε κοιτανε σαν εξωγηινο...αλλα εχει πλακα πετανε κατι ωραια τυπου αυτο παιζει μονο του?, αυτο το κουμπι τι κανει, γιατι δεν πας σεζον ρεμο/παολα, ποτε θα βγαλεις cd και αλλα πολλα και εχει γελιο....

 

το πλησιεστερο που εχω ενα ξαδερφο χαιεντα αλλα αυτος ασχολειται με λαμπες δεν παιζει οργανο δεν ξερω αν πιανεται....  

  • Like 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου