Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ ΜΑΓΝΗΤΩΝ custom 69


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

το μπλε καλωδιο που κραταω, ηταν χυμα στην κιθαρα και δεν ηταν κολλημενο καπου οταν την ανοιξα.και μεχρι εχθες δεν εκανε βζζζζ. εχθες που εβαλα τους μαγνητες το κολλησα συμφωνα με το σχεδιο εκει που το εχω στην φωτογραφια. μηπως τελικα να μην το κολλησω για να αποφυγω τον θορυβο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

χμ... φτου κι'απ'την αρχή λοιπόν.

Δες το σχεδιάγραμμα που έχω εδώ και ακολούθησέ το όπως είναι.

Το μπλέ καλώδιο πρέπει είναι αυτό που έρχεται απο τα ελατήρια και είναι η γείωση που ενώνει τη γέφυρα-χορδές με το υπόλοιπο κύκλωμα. (αν και συνήθος είναι μαύρο χμ..)

Απο πού είπες οτι έρχεται το μπλέ?

60s_stratocaster.pdf

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... φτου κι'απ'την αρχή λοιπόν.

Δες το σχεδιάγραμμα που έχω εδώ και ακολούθησέ το όπως είναι.

Το μπλέ καλώδιο πρέπει είναι αυτό που έρχεται απο τα ελατήρια και είναι η γείωση που ενώνει τη γέφυρα-χορδές με το υπόλοιπο κύκλωμα. (αν και συνήθος είναι μαύρο χμ..)

Απο πού είπες οτι έρχεται το μπλέ?

ναι αλλα μηπως παιζει κατι αλλο? γιατι πριν που δεν το ειχα βαλει να μην εκανε θορυβο και με το που το εβαλα γινοταν πανικος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΠΣ!!!!

 

Τώρα το είδα!

 

Το κόκκινο καλώδιο αν έρχεται απο το tip (+) του βύσματος, παέι στο μεσσαίο ποδαράκι οτυ volume και απο το καπάκι του ποτενσιόμετρου, τραβάς γείωση για το sleave (-)του output jack.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΠΣ!!!!

 

Τώρα το είδα!

 

Το κόκκινο καλώδιο αν έρχεται απο το tip (+) του βύσματος, παέι στο μεσσαίο ποδαράκι οτυ volume και απο το καπάκι του ποτενσιόμετρου, τραβάς γείωση για το sleave (-)του output jack.

οποτε το μπλε δεν το βαζω ετσι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται απ οσο μπορω να δω στη φωτο, οτι στον επιλογεα εχεις βαλει αναποδα τα καλωδια των bridge και neck......

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται απ οσο μπορω να δω στη φωτο, οτι στον επιλογεα εχεις βαλει αναποδα τα καλωδια των bridge και neck......

εχεις δικιο. τωρα θα τα αλλαξω. ομως πριν 2 λεπτα εβαλα την κιθαρα στον ενισχυτη και δεν εβγαζε κανενα ηχο. τιποτα. μπορει να φταιει οτι τα εβαλα αναποδα? δεν θα επρεπε απλα να ειναι σε αλλη επιλογη ο καθε μαγνητης?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται απ οσο μπορω να δω στη φωτο, οτι στον επιλογεα εχεις βαλει αναποδα τα καλωδια των bridge και neck......

Δεν ξέρω με μπερδεύει η ταινία που έχει εκεί.

 

Δες και αυτό όμως.

 

MAGNITES3.thumb.jpg.55459d418f61e58b6d504715785510bc.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου