Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ ΜΑΓΝΗΤΩΝ custom 69


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κοκκινο καλωδιο αν καταλαβα καλα θα παει στη γειωση του jack και το μπλε στο αλλο ποδαρακι στην εξοδο του jack και στο μεσσαιο του volume

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το κοκκινο καλωδιο αν καταλαβα καλα θα παει στη γειωση του jack και το μπλε στο αλλο ποδαρακι στην εξοδο του jack και στο μεσσαιο του volume

ο WilliamSats λεει ομως οτι το κοκκινο παει στο μεσαιο ποδαρακι του volume. τι να κανω τελικα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ξερω τι χρωματα καλωδια χρησιμοποιησες και που, το ενα καλωδιο θα φυγει απο το μεσσαιο ποδαρακι του volume κια θα παει στο jack στο ποδαρακι της εξοδου, και το αλλο θα φυγει απο την γειωση του volume και θα παει στο jack στο ποδαρακι με τη γειωση......γνωμη μου ειναι, το καλωδιο της γειωσης που φευγει στο jack να το κολλησεις σε αλλο σημειο του volume π.χ. εκει που φαινεται η αλλη κολληση πανω στο volume που δεν εχει καλλωδια κολλημενα, και κατι ακομα,το 3ο ποδαρακι του volume οπως βλεπεις δεξια,το εχεις γειωσει πανω στο volume και αυτο?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θελεις να δειξεις με αυτο?

Πως ενωνεται το output jack

το κοκκινο καλωδιο αν καταλαβα καλα θα παει στη γειωση του jack και το μπλε στο αλλο ποδαρακι στην εξοδο του jack και στο μεσσαιο του volume

Ναι ;D (ξέχασα την πάραθεση)

5WAY_SWITCH_SELECTOR.thumb.jpg.1c42d8831aba07354ee7307eb3bf7992.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ενωνεται το output jackΝαι ;D (ξέχασα την πάραθεση)

 

ρε παιδια ετσι τα εχω κολλισει

με τα outputs  στο jack  δεν εχω καταλαβει τι γινεται αλλα απο την αλλη, δεν τα πειραξα καθολου. οπως ηταν η κιθαρα μου με τους παλιους μαγνητες, ετσι τα αφησα. και με το μπλε στον αερα γιατι οταν μπαινει στο μεσαιο του volume exω πολυ θορυβο. και κατι ακομα. αν εχει λιωσει λιγο το πλαστικο απο ενα καλωδιακι λογω επαφης με το κολλητηρι, εχω προβλημα? να το καλυψω με μονοτικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το μπλε στον αερα γιατι οταν μπαινει στο μεσαιο του volume exω πολυ θορυβο. και κατι ακομα. αν εχει λιωσει λιγο το πλαστικο απο ενα καλωδιακι λογω επαφης με το κολλητηρι, εχω προβλημα? να το καλυψω με μονοτικη?

και ποιο καλωδιο παει στην εξοδο του jack?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνει επαφή με κάτι άλλο(βραχυκυκλώνει) δεν χρειάζεται.

 

Πάντος αν τα έχεις ενώσει έτσι όπως σου λέμε και σου βγάζει θόρυβο παρ'όλα αυτά, κάτι δεν πάει καλά.

Τσέκαρε τις ενώσεις σου αν είναι καθαρές και δεν ακουμπάνε κάπου αλλού,πχ οι επιστροφές απο τα tone, γιατί στη φωτογραφία δεν φαίνονται καλά οι κολλήσεις εκεί.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου