Προς το περιεχόμενο

LES-parts-PAUL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σε όλη τη μουσικοπαρέα.είμαι σχεδόν έτοιμος(αν βέβαια τα σχολιά σας είναι θετικά)να παραγγείλω ετούτα εδώ τα καλούδια απο MADINTER.. http://www.madinter.com/les-paul-style-mahogany-maple-flamed-finished-body.html

                                http://www.madinter.com/wood/necks-heels/les-paul-mahogany-ebony-finished-neck.html

Αξίζει να βάλεις ποιοτικά υλικά πάνω τους.είναι καλοφτιαγμένα ή τσάμπα θα πάει ο κόπος..την ένωση εννοείται πως θα τη κάνει μάστορας καθώς εγώ δεν έχω επαρκή γνώση πάνω σ'αυτό..ο σκοπός μου είναι να βγει κάτι στη χειρότερη καλύτερο απο μια epiphone black beauty ας πούμε.ακούω λοιπόν τη γνώμη σας και ανάλογα θα αποφασίσω.να στε όλοι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.εμένα μου ανοίγουν κανονικά.δοκιμασε copy-paste..αν όχι είναι το μόνο μανίκι les paul που έχει ο madinter και το σώμα επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα ανοιγουν παντως, αλλα βλεπω οτι το μανικι ειναι out of stock.Ανεξαρτητα απο ολα αυτα παντως θα σου ανεβει αρκετα η τιμη αν την δωσεις σε ενα τεχνικό να σου κανει τα παντα.Καλυτερα παρε μια ετοιμη epiphone και βαλε της quality parts οπως λες και αργοτερα σκεφτεσαι κατι τετοιο.Βεβαια στην μεση ειναι και το μερακι-οτι φτιαχνεις κατι δικο σου- αλλα θα φτιαξεις κατι που και φθηνο δεν θα ειναι αλλα και δεν θα μπορεις να το πουλησεις μετα ιδιαιτερα ευκολα....

 

Οποτε βαλτα κατω κοιτα που γερνει η ζυγαρια και αποφασισε.Εγω στην θεση σου θα επαιρνα μια epiphone(αν μου αρεσαν οι les paul δηλαδη ;D ) και θα την moddαρα τρελα.Θα γλυτωνα καποια λεφτα σε μικροδουλειες-πχ να μου αλλαξει τους μαγνητες κανας γνωστος αν δεν ξερω- αλλα περιποιημενο setup και τα σχετικα θα την πηγαινα σε καλο τεχνικο και θα επαιρνα πισω οργανο βουτυρο...σκεψου και αποφασισε.

 

ΥΓ. Ειδα λιγο ποιο προσεκτικα τα specs και τελικα ακομα και να το αποφασισεις δεν ταιριαζουν μεταξυ τους.Ο λαιμος ειναι για scale length 25.5 και το σωμα για 24.75.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε δεν ξερω αν αξιζει να κανεις κατι τετοιο αν δεν προκειται να την φτιαξεις μονο σου! Μονο τα χρηματα που θα δωσεις σε καποιον μαστορα για κολληση του λαιμου και βαφη, συν το ποσα θα δωσεις για ποιοτικο hardware κλειδια, γεφυρα, μαγνητες κτλ θα σου βγουν στην καλυτερη περιπτωση οσο μια τετοια http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_50_tribute_gt_lpj.htm!

 

ΥΓ. Με προλαβαν  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..τελικά αποφάσισα ν'αφήσω στην άκρη προς το παρόν ένα project σαν κι'αυτό..υπάρχει όμως η θέληση να αγοράσω ένα les paulοειδές..αυτή τη στιγμή παίζω με μια fender deluxe strat usa και είμαι υπερευχαριστημένος..θέλω όμως μια les paul η οποία θα μου δώσει μια εναλλακτική στον ήχο και στη φιλοσοφία της κιθάρας γενικότερα..δεν ήμουν ποτέ κάτοχος les paul οπότε θα είναι και η πρώτη που αποκτώ..αν έχετε κάτι καλό να προτείνετε με ταβάνι τα 600 ευρό θα ήταν μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..τελικά αποφάσισα ν'αφήσω στην άκρη προς το παρόν ένα project σαν κι'αυτό..

εάν πάντως αποφασίσεις να το ξαναπιάσεις, πέρνα από το μικρό Καγμάκη που έχει 2-3 λεσπολοειδή κιτ. Δεν ξέρω πόσο τα πουλάει αλλά είδα ένα βαμμένο στου Κακανιάρη και δεν ήταν άσχημο

 

1090918_611851448881581_834942905_o.jpg

 

1547972_611851455548247_1945613424_o.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε marathon πολύ θα το θέλα να κάνω μια γύρα όχι μόνο στον καγμάκη αλλά στα αθηναικά κιθαρομάγαζα γενικότερα..κατοικώ όμως στη θεσσαλονίκη και δυστυχώς δεν μπορώ..αν έχεις κάποια καλή les paul style να προτείνεις καλοδεχούμενη..παρεμπιπτόντως η αγορά κιθάρων στη θεσσαλονίκη έχει φθείνει τόσο πολύ που απλά η κλασσική φράση βγες μια βόλτα στα μαγαζιά και δοκίμασε όσες μπορείς αρχίζει να ακούγεται σαν αστείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου