Προς το περιεχόμενο

valse manouche


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρό τώρα ασχολούμαι με το gypsy swing και τελευταια συνειδητοποιήσα οτι δεν εχω ακούσει πολλά valse του ειδους,σαν το παρακατω:

 

 

Απευθυνω εκκληση ( ;D ) λοιπον στους γνωστες του ειδους (Alter,Makam,spy,mij ,yameth κλπ) και οποιονδηποτε εχει αποψη ,να με κατατοπίσουν σε καποια ωραια συλλογή που εχει παρει το αυτί ή το μάτι τους  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα σε ενα μεγαλο δισκαδικο και σε ενα πιο υποψιασμενο και δεν ειχαν τιποτα...

 

(μουσική x-files)

 

δεν μπορει,αυτη η συλλογή πρεπει να βρισκεται εκει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου τον John Jorgenson. Έχω τα Franco-American Swing και Ultraspontane και ειδικά το πρώτο (έχει και αρκετά waltz) το συστήνω ανεπιφύλακτα

 

http://www.amazon.com/Franco-American-Swing-John-Jorgenson/dp/B00023XGZG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=music&qid=1234896762&sr=1-1

 

δυστυχώς απ' ότι βλέπω δεν έχει samples...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο,οπως και το search στο amazon ,με τις ιδιες key words ,βγαζει απλα δισκους swing που περιεχουν και βαλς.Εψαχνα καποια συλλογη μονο με τετοια κομματια αν υπηρχε.Ξεχωριστα απο διαφορετικους δισκους εχω κι εγω καποια..

 

Ευχαριστω για τις προτασεις παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε μου ψάξε για τη συλλογή "Spanish Guitar - Best Hits Volume 2" .Είναι πολύ καλή και θα σε βοηθήσει να ανακαλύψεις καλλιτέχνες που ίσως δεν ήξερες.Ρίξε μια ματια στο net γιατί σε καταστήματα δε νομίζω να τη βρεις. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου