Προς το περιεχόμενο

Τωρα που βρηκα τα 2,5 χιλιάρικα, τι κιθάρα να πάρω?


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ηχητικα προσ τα που γερνουν?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δοκίμασε τις axis οι οποίες είναι ολόιδιες στο σχήμα απλά βγαίνουν μόνο με ένα μαγνήτη και floyd και αν σου αρέσουν κοιτάς εδώ ή ακόμα καλύτερα στο αμερικάνικο ebay όπου βγαίνουν μισή τιμή!

 

Δεν υπάρχει Axis με έναν μαγνήτη. Τα έχεις μπερδέψει.

 

 

Αυτες οι axis ρε γ***το ... η ιδεα μου ειναι ... ή ειναι πολυ ασχημες;

 

Ιδέα σου είναι.  ;D

 

Γενικά πάντως παιδιά, πολύ καλή ιδέα να διαλέγετε κιθάρες... με τα μάτια.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαστικο οι prs να εχουν βιμπρατο ειναι σαν να παρο καλεμι και σφυρι και να βαλω floyd rose στην les paul

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως παιδιά, πολύ καλή ιδέα να διαλέγετε κιθάρες... με τα μάτια.

 

Γενικα αυτο που προτεινα στον Elixir ειναι να μη βιαστει και να δοκιμασει οσο περισοτερες κιθαρες του δωθει η ευκαιρια να δοκιμασει.Μαλιστα του προτεινα αν ειναι δυνατο , να παει και σε καμια εκθεση μουσικων οργανων του εξωτερικου , καθως το μπατζετ του ειναι πολυ μεγαλο και θα ταν κριμα να παρει κατι απλα πολυ καλο(σ'αυτα τα λεφτα δεν μπορει να ειναι κατι μετριο) , ενω σιγουρα θα υπαρχει κατι εκει εξω που ανταποκινεται ακριβως στα specs του και στον ηχο που ζηταει.Σ'αυτα τα χρηματα και να μη βρει ακριβως αυτο το κατι , μπορει ακομα και να customαρει το οργανο του οπως ακριβως το θελει.

 

Το σχολιο μου για την εμφανιση κιθαρας αφορουσε αποκλειστικα και μονο την axis , που αν δεν υπηρχαν αλλες κιθαρες και θα πρεπε να συμβιβαστω με μια τετοια , σιγουρα θα ντρεπομουν να παιξω live με ενα τετοιο οργανο.Εκτος πια κι αν ηχητικα ειναι το "απολυτο" εργαλειο οποτε θα το σκεφτομουν.Σιγουρα ομως υπαρχουν εφαμιλλες και ομορφοτερες απ'αυτην κιθαρες.

 

Οσο για την suhr modern και παλι δεν την προτεινα σαν "ομορφο" οργανο(αν και ειναι κουκλα) αλλα σαν ενα οργανο που ειναι και ατο badget αλλα και στα specs που ζηταει ο Elixir.Εννοειται οτι δεν εχω ακουσει τη συγκεκριμενη κιθαρα , αλλα εχω διαβασει τα καλυτερα για τη Suhr και στο noiz αλλα και εκτος.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@duckino: Επειδή το θέμα εμφάνιση είναι εντελώς υποκειμενικό, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις μία φίλε μου ώστε να διαπιστώσεις και μόνος σου ότι πρόκειται για εξαιρετικό όργανο. Έχεις πάντως απόλυτο δίκιο στο ότι είναι τραγικό να δώσει ο άνθρωπος τόσα πολλά χρήματα χωρίς να έχει δοκιμάσει πρώτα ένα σεβαστό αριθμό από κιθάρες! ;)

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και κιθάρες χαμηλότερου budget, μπορεί τελικά να δεις οτι δε χρειάζεται να δωσεις τόσα χρηματα για καλή κιθάρα.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου