Προς το περιεχόμενο

Τωρα που βρηκα τα 2,5 χιλιάρικα, τι κιθάρα να πάρω?


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοφτερη η Jem??? No way..!

Ειδικα το μοντελο που εχω εγω (Jem Floral Pattern) εχει πισω τον PAF Pro και ειναι ο πιο ''μουσικος'' και γλυκος humbucker που εχω παιξει...

Και οι Evo ομως πολυ καλοι. Ριξ'της μια ματια πριν αποφασισεις!

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ο τριμησ την εχει?

απο τον τριμη δεν εχω παραπονο οποτε παω εστω και αν αγοραζω πενεσ μ αφηνει να δοκιμασω καμια κιθαρα

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχει αλλα ας μη σου πω σε τι τιμη... ::)

Πηγαινε δοκιμασε τη, βιτρινα ειναι κιολας και ρωτα τον για την τιμη, μπορει να μη θυμαμαι και καλα.

Ασε που δε θελω να κατηγορηθω για δυσφημιση.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολοι πουλανε κριβα τα μοντελα βιτρινασ και ειναι σχεδον παντα γραντσουνισμενα.

φετοσ πηρα μια squier affiniti strat με 120Ε απο θωμα για το ανιψακι μου ηταν σε καλητερη κατασταση απο την στουντιο που πηρα απο γνωστο μαγαζι του κεντρου

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με τη σειρά μου από τη στιγμή που σου αρέσουν οι EBMM και με βάση τα specs που θες να έχει δοκίμασε την Axis/Axis SuperSport. Ίσως η καλύτερη κιθάρα που έχω δοκιμάσει.

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τριμησ την εχει?

απο τον τριμη δεν εχω παραπονο οποτε παω εστω και αν αγοραζω πενεσ μ αφηνει να δοκιμασω καμια κιθαρα

 

Κιθάρες δοκιμάζεις κι αλλού...

 

Ποιος σου πε να τα δωσεις στον νακα?  ??? να την δοκιμασεις ειπαμε

παρτην απο το ιντερνετ

 

Αυτό είναι πραγματικά αγενές και κουτοπόνηρο. Ευγε, ωραίοι τρόποι....

 

Εν πάσει περιπτώσει, απο τα γραφόμενα του ανθρώπου που ρωτάει, και κυρίως απο αυτά που αφήνει να εννοηθούν, εντελώς υποκειμενικά θα πρότεινα τα εξής:

 

- μην δώσεις 2,5χιλ για κιθάρα, μάλλον δεν εχει νόημα γιατι υπερεκτιμάς τις αναγκες σου. Με 1300-1500€ κάνεις την δουλεια σου μια χαρά, μια που υπάρχουν πάρα πολλές κιθάρες με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής στην κατηγορία αυτή.

- μετα τον AVT θα πάρεις τον MK5 ? Είναι κάπως σαν να οδηγάς παπί, και το επομενο οχημα σου να είναι μια Mercedes AMG. Σεβάσου τις πραγματικές σου ανάγκες και την τσέπη σου και πάρε κάτι χρήσιμο χωρίς υπερβολές.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρες δοκιμάζεις κι αλλού...

 

Αυτό είναι πραγματικά αγενές και κουτοπόνηρο. Ευγε, ωραίοι τρόποι....

 

 

 

Παρντον ??

Προτεινα στο παιδι να δοκιμασει την κιθαρα στον Νακα που της εχει .Τωρα απο που θα την αγορασει ειναι θεμα που αφορα αυτον και την τσεπη του

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα συμφωνησω για τις Vigier αλλα δεν ξερω αν θα μπορεσεις να βρεις για να τις δοκιμασεις.Ακομα κι ο Νακας δεν νομιζω να εχει πανω απο ... ενα ... μοντελο για δοκιμη κι αυτο θα ειναι απο τα φθηνοτερα.

 

Ποιος σου πε να τα δωσεις στον νακα?  να την δοκιμασεις ειπαμε

παρτην απο το ιντερνετ

 

Εχεις να προτεινεις ονλαιν καταστημα με stock στις Vigier;

 

 

Επιπλεον σ'αυτο περιπου το budget πρεπει να ειναι και οι Suhr Modern που δεν μπορει να ειναι "κακες" αλλα και αυτες δεν ξερω που θα μπορουσες να τις ακουσεις.

 

Γενικα παντως τα 2500 ειναι σοβαροτατο ποσο και θα σου προτεινα , αν δε βιαζεσαι(εγω δεν θα βιαζομουνα καθολου) , να κανεις κανα ταξιδακι στο εξωτερικο(γιατι οχι και στο επερχομενο Musikmesse) που θα μπορεσεις να ακουσεις τα περισσοτερα μοντελα απο τις περισσοτερες μαρκες.Αν ειχα τα λεφτα σου εγω αυτο θα κανα!

Take your time!Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη ...εεεεε ...Elixir

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο,τι και να παρεις θα μαμει και θα σπερνει.Καλες αγορες!

 

 

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με το σχήμα της έχεις κάποια προτίμηση?

 

γιατι δε τσεκάρεις και τίποτα σε parts που θα το διαλέξεις ακριβώς οπως το θες?

 

και φτηνα θα σου βγει (και η κιθάρα θα είναι φοβερή) και θα έχεις το όργανο όπως το θες = θεωρητικά θα σου μείνει αν δε κολλησεις GASιτιδα ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου