Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση τεχνικού... Hammond


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θέλω να προχωρίσω στην εγκατάσταση upper manual full foldback και tapering στο M100 μου αλλά αυτήν την εποχή δεν τα πάω καθόλου καλά με τον ελεύθερο μου χρόνο, υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τεχνικός επι Ελληνικού εδάφους που να μπορεί να το αναλάβει? Γνωρίζετε κανέναν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν θυμάμαι καλά, ο δικός μας @pericles ανακατευόταν με κάτι τέτοιες δουλειές...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αν θυμάμαι καλά, ο δικός μας @pericles ανακατευόταν με κάτι τέτοιες δουλειές...

O Περικλής ανακατευόταν με Fender Rhodes. Αλλά δεν αποκλείεται να είχε καμια γνωριμία.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, shelter είπε

O Περικλής ανακατευόταν με Fender Rhodes. Αλλά δεν αποκλείεται να είχε καμια γνωριμία.

Πρέπει να έχεις δίκιο. Θυμόμουν ότι μαστόρευε κάτι... παλιόπληκτρα 😄

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, shelter είπε

O Περικλής ανακατευόταν με Fender Rhodes.

Nαι. Δεν νομίζω να ασχολήθηκε και με Hammond, αν και είχε την "τρέλα". Θα μας πει ο ίδιος όταν δει το θρεντ.

Ο Συνοδινός όμως και έχει διάφορα vintage Hammond και τα επισκευάζει. Από Α100 μέχρι L100 και διάφορα transistor organs ενδιάμεσα (Farfisa, Yamaha, Philips Philicorda κλπ). Το τελευταίο Hammond αν θυμάμαι καλά που επισκεύασε ήταν τον περασμένο Μάιο το Μ100 του Βαγγέλη Νινίκα.

 

image.thumb.png.6361a816e9651cfee406f76159ffaedc.png

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα ,το ειδα!!!Πραγματι δεν κατορθωσα ποτε μου να ασχοληθω με Hammond παρ'ολη την τρελλα που εχω με δαυτα.Μονο Rhodes φτιαχνω και επιλεκτικα Wurli (πολυ δυσκολο στο κουρδισμα ,απιστευτη μεθοδος η κολληση πανω στις λαμες που παιζουν τον ρολο της χορδης.

Ειδα και το ν παλιο φιλο μου 

Μόλις τώρα, pericles είπε

Το ειδα ,το ειδα!!!Πραγματι δεν κατορθωσα ποτε μου να ασχοληθω με Hammond παρ'ολη την τρελλα που εχω με δαυτα.Μονο Rhodes φτιαχνω και επιλεκτικα Wurli (πολυ δυσκολο στο κουρδισμα ,απιστευτη μεθοδος η κολληση πανω στις λαμες που παιζουν τον ρολο της χορδης.

Ειδα και το ν παλιο φιλο μου Βαγγελη Νινικα η σε μας γνωστος σαν ΛΙΛΗΣ Παλιοι συμπαικτες και συνεργατες 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου