Προς το περιεχόμενο

Travel rig!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά δεν είναι τόσο απλό. Καμία απλή κάρτα ήχου, και ειδικά αυτές των laptop, δεν μπορεί να δεχτεί είσοδο από μουσικό όργανο.

Mην βάζεις στοίχημα. Όποτε θές, κάνω δωρεάν επιδείξεις με Μac G4 ;) ;)

Δεν θέλω να γίνει πάλι του MacVsPc...αλλά βλέπεις ότι μερικά πράγματα (για κάποιους) είναι απλά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτά είναι.  :) Μερικές φορές ξεχνάω ότι υπάρχουν και οι Mac. Το παλικάρι δεν μας είπε όμως αν έχει Mac ή Pc. Άρα...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην βάζεις στοίχημα. Όποτε θές, κάνω δωρεάν επιδείξεις με Μac G4 ;) ;)

Δεν θέλω να γίνει πάλι του MacVsPc...αλλά βλέπεις ότι μερικά πράγματα (για κάποιους) είναι απλά.

yawn-1.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΤGL κατά πάσα πιθανότητα έχει Pc...Πραγματικά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι στα PC δεν παίζει έτσι (δεν κάνω πλάκα, σοβαρά μιλάω)

Γιατί κάνεις έτσι φίλε μου Audiokostas?. Μόλις σήμερα, ανακάλυψα ότι μερικοί άνθρωποι έχουν προβλήματα που δεν φανταζόμουν ποτέ.

Για χρόνια ηχογραφούσα έτσι (μέχρι να πάρω τη κάρτα ήχου μου).

Έτσι ακριβώς ηχογραφείς και στο laptop.

connect.jpg.bb0e3fce22af117bd2cb3e1220e4876b.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι παιδιά, PC είναι το laptop, και στην περίπτωση που αντικατασταθεί μέσα στους επόμενος 3-4 μήνες, πάλι PC θα είναι το καινούργιο.

 

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν πολλές φτηνές και ίσως πολύ αξιόλογες λύσεις "μόνο PC" (για παράδειγμα έχετε δει το Stealth Plug? http://www.ikmultimedia.com/stealthplug/features/ ) ωστόσο είπα ότι για λόγους ευελιξίας θα προτιμούσα ένα μικρό πολυεφφέ, με δυνατότητα usb recording.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloody

Εννοείς το πεταλάκι για μπάσσο μετά την Μ13? Γιατί όχι ένα από την κιθαριστική σειρά?

 

Γιατί παραδόξως κάνει καλύτερη δουλειά για αυτόν το σκοπό (στο τέλος μιας πεταλιέρας, κι από εκεί direct to pc ή κονσόλα) από τα κιθαριστικά!! Ακόμη και σκέτο - χωρίς άλλα εφφέ - βγάζει ηχάρα με κιθάρα... Είναι σίγουρα το αγαπημένο μου από τη σειρά. Πού να το ήξερε η Tech 21 ότι θα έβγαζε τέτοιο κελεπούρι φτιάχνοντας ένα πεταλάκι με προσομοίωση ενός Ampeg για bass direct χρήση...

 

Κοίτα πχ. εδώ (κιθάρα --> πετάλια --> Tech 21 --> pc):

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπλάντυ πολύ ωραίο, θα το ψάξω.  ;) Και, συν τοι άλλοις, θα μου καλύψει και ανάγκες για ηχογράφηση μπάσσου. Thanks mate!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου