Προς το περιεχόμενο

Συναλλαγή με dv247 (ακομα μια :p)


dalla_vale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Το θέμα που θα θέσω απ' όσο έψαξα δεν έχει ξανατεθεί.

 

Θέλω να κάνω παραγγελεία απο dv247, όμως η πιστωτική που θα χρησιμοποιήσω δεν είναι verified (visa της eurobank) και έτσι δεν μπορώ να δηλώσω εναλλακτική διεύθυνση παράδοσης των προιόντων (η κάρτα έχει ως διεύθυνση το πατρικό μου στο Ηράκλειο, ενώ θέλω να έρθουν Αθηνα που σπουδάζω τώρα, είναι στο όνομα του πατέρα η κάρτα). Μίλησα με εκπρόσωπο του dv247 και μου είπε οτι μπορώ να πληρώσω με Paypal σε ένα Mail που μου έδωσε ( [email protected] ) και στείλω τα λεφτά εκεί.

 

Είναι ασφαλές;;  :-\ Βασικά ξέρω οτι είναι ασφαλές (paypal) αλλά ψάχνοντας στο site δεν βρήκα κάπου να μιλάει γι αυτόν τον τρόπο πληρωμής. Καμια ιδέα πάνω σε αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις ολα τα λεφτα προτιμησε να κανεις μεταφορα σε ταπεζικο τους λογαριασμο. Εγω τουλαχιστον αυτο κανω

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως η πληρωμή με paypal (γενικώς) είναι πιο ασφαλής απο οποιοδήποτε έμβασμα/κατάθεση σε λογαριασμό του δικαιούχου.  :)

 

Εν προκειμένω βέβαια, μιλάμε για το dv247 και όχι για το Μπάμπη της Μαρίκας οπότε δεν έχεις και πολλά να φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβώς αυτό που λέει ο harilatron σκέφτομαι  :)

 

Και απ οτι είδα έχει και στο ebay "κατάστημα" το dv247 οπότε ίσως αυτό να είναι το mail του ebay τους (auctions=δημοπρασίες right;;  :P )

 

Ζητησα λεπτομέρειες για το πως θα γίνει η συναλλαγη, πως θα ξέρουν για το τι πλήρωσα κλπ απο τον υπάλληλο που με εξυπηρετεί και περιμένω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παραγγελία έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα (η αποστολή χρημάτων σωστότερα). Μίλησα με τον υπάλληλο που με εξυπηρετούσε και μου είπε οτι τα στέλνουν αύριο και την επόμενη Παρασκευή θα είναι στο σπίτι στην Αθηνα  :) Όλα μια χαρά δηλαδή μέχρι τώρα και εξυπηρετικότατος ο τυπας

 

+1 κάρμα στο dv247  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση; Γιατι δε γραφουν τοτε στο site οτι μπορεις να κανεις πληρωμες και μεσω paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου