Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή Laney vc30 σε high gain - είναι εφικτό;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πεταλάκια διστόρσιον ;D δεν κάνουν για boostάρισμα τζιτζιδίζουν.

 

Αναλόγως πως το ακούς.

 

Το DS1 π.χ. είναι πολύ trebly αλλά αυτό ακριβώς είναι και το μυστικό του σα booster.

 

Δίνει εκείνες τις συχνότητες που κάνουν το solo να ξεχωρίζει από πλευράς συχνοτήτων μέσα στο σχήμα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιομμι των Sabbath επαιζε LANEY supergroup, οι οποίοι δεν ειναι περισσότερο "βρώμικοι" ενισχυτές από τον δικό σου. Στο 1ο album επαιζε κιολα με single coil.

 

Δε πιστεύω ότι λείπει gain από τον ενισχυτή για τα είδη της μουσικής που θες. Απλά μη περιμένεις να βγούν σε χαμηλές εντάσεις χωρίς attenuator.

 

Η καλύτερη λυση για μενα θα ήταν να έβαζες ένα post phase inverter master volume. (mod των 30 ευρώ) και να ξεχάσεις όλα τα άλλα. Θα παίρνεις καθαρό ήχο με distortion ικανότατο και ξυράφι σε χαμηλές εντάσεις. Διερέυνυσέ το...

 

Το hi gain δεν ειναι η λύση πάντα...

 

 

 

λες να παω σε καμια ερημια και να τα βαλω ολα στο 10; (και 1000m jack γιατι να ειμαι στα 3 μετρα απλα δεν παιζει ;D ;D

 

 

αυτη η μοντα που ειπες που μπορει να γινει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αν εισαι απο Αθήνα δε γνωρίζω. Αλλά είναι πολύ απλή, οποιοσδήποτε τεχνικός που γνωρίζει τα στοιχειώδη από ενισχυτές να στην κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

υπάρχει ένα bad cat 2tone στις αγγελίες.

 

Χτύπα το και καθάρισες. Δεν θα χρειαστεί να μοντάρεις ενισχυτή σε καμιά περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε avalon σου εστειλα ενα πμ ;)Πλιζ τσεκαρε ;D

 

απαντήθην

 

 

λοιπον μολις ξαναπηρα το EQ Μου απο τον φιλο μου και νομιζω οτι πλεον εχω το Gain Που θελω αλλα δεν εχω την χροια που θελω αλλα αυτο λογικα θα το βρω με τον καιρω που θα πειραματιζομαι ;D ;D

 

Μπορει να κλειδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου