Προς το περιεχόμενο

Aγορά Gibson Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

 

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ.

ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ GIBSON LES PAUL CUSTOM SHOP RI 58 Ή 59 KAINOYΡΙΑ.

ΟΛΑ ΤΑ WEBSITES ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ "ΤΡΥΠΑ" ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ?

 

ΕΠΙΣΗΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΙΝΩ?

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΜΙΑ 58 ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ FEEL ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ. ΜΕ 59 ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΦΕΛΩΜΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσηρθες, μην γραφεις κεφαλαια ομως, ειναι δυσαναγνωστα

και φαινεται σαν να φωναζεις :)

ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΜΙΑ 58 ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ FEEL ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ.

Επαιξες με μια κιθαρα τετοιας τιμης και σου φανηκε απλα καλη?

Μηπως δεν ειναι αυτο που θες? Τις κλασικες ερωτησεις τυπου

'τι ενισχυτη και εφε εχεις' ή 'τι κιθαρα-ες εχεις-ειχες μεχρι τωρα'

τις αφηνω στην ακρη. Δεν ξερω αν τα οικονομικα σου σηκωνουν

ανετα μια τετοια κιθαρα αλλα μου κανει εντυπωση οτι θελεις να

δωσεις τοσα χρηματα για ενα οργανο που χαρακτηριζεις απλα καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη σου μερα φιλε μου,

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις υποδειξεις σου. εχεις δικιο που με ρωτας αυτα τα πραγματα.

εκανα λαθος που ειπα απλα "καλη". επρεπε να πω πολυ καλη. ηταν οντως πολυ καλη παιχτικα αλλα ηχητικα κατι δεν μου αρεσε. ισως επιδη τη δοκιμασα στον engl 100w sovereign του φιλου μου και τα αυτια μου δεν εχουν συνηθισει στο γερμανικο ηχο. (εγω εχω mesa). απλως ηθελα να ξερω τι διαφορες υπαρχουν μεταξυ των δυο. απο οσο ξερω η μια διαφορα ειναι οτι ο λαιμος ειναι λεπτοτερος στην 59 και οτι δεν ειναι chambered οπως η 58. αλλα ηχητικα?

οικονομικα ξερω που βρισκονται περιπου με μικρες διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο ξερω η μια διαφορα ειναι οτι ο λαιμος ειναι λεπτοτερος στην 59 και οτι δεν ειναι chambered οπως η 58. αλλα ηχητικα?

 

Καμμια απο τις δυο τους δεν ειναι chambered (αν και εχουν βγει καποια special runs chambered),μη περιμενεις να ακουσεις και τιποτα τρομερες διαφορες στον ενισχυτη,αλλωστε καθε κιθαρα ειναι ξεχωριστη ,ακομα και δυο 58αρες να βαλεις διπλα διπλα καποιες ελαχιστοτατες διαφορες μπορει και να ακουσεις.

 

Αγορασε αυτη που σε βολευει στο χερι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Είχα πολύ καλή συνεργασία με το Coda music στην Αγγλία..H εξυπηρέτηση ήταν άψογη και οι τιμές πολύ καλές.Ρίξε μια ματιά και εκει...

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Superfunk. μαλλον αυτο θα κανω. το ξερω οτι καθε μια ειναι ξεχωριστη και θα επιλεξω αυτη που μου κανει καλυτερα παιχτικα.

 

εσεις απο που θα την αγοραζατε ρε παιδια? στην Αμερικη δεν μπορω να ταξιδεψω και φοβαμαι λιγο το ebay και τη μεταφορα απο τόσο μακριά. τι λετε?

 

ευρωπη η απο καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το coda ειχα παρει τον ενισχυτη μου. ευχαριστω tombas. θα δοκιμασω και αυτους ξανα αν και δεν ειναι και οι φθηνοτεροι εντουτοις το service ειναι καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησε μαζί τους και ζήτα καλύτερη τιμή από αυτή που έχουν στο site,(σαν πελάτης τους κλπ κλπ).Από αυτούς πέτυχα την καλύτερη τιμή σε LesPaul (με το σχετικό παραμύθι βέβαια,αφού είχα πάρει και τον JVM από κει)και επιπλέον μου έδωσαν μαζί και δώρο(!) ένα ενισχυτάκο για practice της Μarshall. ;)

 

 

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου