Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το χειρότερο Gear που έιχατε ποτέ και γιατί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιό ήταν το gear που δε σας άρεσε καθόλου? Που το αγοράσατε και τελικά ήταν μάπα?

Καλό θα ήταν να αποφύγουμε απαντήσεις του στυλ "είχε μονούς και δεν έκανε για χέβυ μέταλ" ή "δεν ταίριαζε με τις κουρτίνες του δωματίου".

 

Αυτό που δε με κάλυψε καθόλου ήταν το Pocket Pod το οποίο έφυγε σε μια εβδομάδα.

Ο ήχος ήταν πολύ μέτριος και μόνο για καθαρά αντεχόταν. Με ακουστικά δε, ήταν σκέτη ζαλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Epiphone Les Paul LP100... Άβολο μπράτσο μαγνήτες που δεν δίνανε ΤΙΠΟΤΑ και γενικά με 300 ευρώ έπαιρνα μία Cort και ήμουνα άρχοντας...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/behringer_bt108_basscombo.htm

 

Ευτυχως δεν το ειχα αγορασει, μου το ειχε χαρισει γνωστος μου μαγαζατορας.

 

http://www.dv247.com/guitars/behringer-gmx110-v-tone-guitar-amp-combo--22154

 

Aυτος... ενταξει ψιλοακουγοταν (ενα κλικ πιο ανεκτος απο marshall mg30 dfx)

αλλα τα μπλιμπλικια που ειχε πανω ζητημα να τα ειχα χρησιμοποιησει 5-10 φορες.

 

Kαι ενα πεταλι behringer, ultra overdrive ή καπως ετσι, το οποιο ειχε χαλασει

ή ειχα χαλασει εγω, δεν θυμαμαι.

 

Δεν εχω προβλημα με την Behringer αλλα υπαρχουν και αλλες budget εταιριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Fender '62 vintage reissue, έτος κατασκευής '90-'91, το πιο λεπτόηχο σήμα strat που είχα ποτε. Απογοήτευση.

2)Boss DS-1. Taiwan, ψεύτικο.

3)Μarshall valvestate 50 watt. Τρανζιστοράκι.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ είμαι ικανοποιημένος από σχεδόν οτιδήποτε behringer έχω πιάσει στα χέρια μου??? Ειδικά από τα πετάλια της στη σειρά Vintage...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο κιθαρες μια Σκιουραϊερ στανταρντ και μια Χαλια Μπεντον 7χορδη....

μαζι με Μαρσαλακι mg15...Το μαρσαλακι ακομα το εχω τις κιθαρες τις εκανε νατουραλ ρελικ η ¨Αρεια το μικρο μου ροτβαϊλερ.... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πεταλάκι ARION Flanger (μόνο flanger δεν ήταν) και μία κιθάρα Hohner με Floyd Rose, ότι πιο χάλια έχω ακούσει σε κιθάρα, ακόμα κι απο Squier. Και τα 2 δωρήστηκαν (δεν μπήκα καν στον κόπο να βρω αγοραστή).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα σε σχεση κοστους-τιμης μια & μονο ετσι μπορεις να κρινεις το gear σωστα.

 

Ολες οι Les Paul της δεκαετιας 70-90 που ματαια επαιξα/αγορασα σε αναζητηση αντικαταστασης της κλεμμενης μου Custom του 68 (οι νεες VOS κατι κανουν πλεον ευτυχως)

 

 

Τα περισσοτερα boutique πεταλακια που εχω δοκιμασει/αγορασει (κανουν 3-4 φορες παραπανω απο τα BOSS/IBANEZ/MXR/DOD/ΕΗ & εχουν...τον ιδιο ηχο.... ;D ;D)

 

Ενισχυτες MATCHLESS/BAD CAT (ο ακριβοτερος ενισχυτης που αγορασα ποτε μου ηταν MATCHLESS  & δεν μπορεσα ουτε κατα προσεγγιση να βγαλω τον ηχο που μου αρεσει)

 

Μια original tele του 1963,σκετο κουπι.....  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Tanglewood Liberty ηλεκτρική κιθάρα.Την αγόρασα για να φτιάξω cigar box. Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΛΑΣΠΗΣ. ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥΣ. Παίζει να είναι η πιο άχρηστη κιθάρα αυτή τη στιγμή στον πλανήτη. Με διαφορά.

 

2)Dean Evo αυτή με τις φωτιές. Αδιάφορος ήχος, εως πεταμένα 300 τόσα ευρώ.

 

3)Marshall valvestate 8020 τρανζιστοράτος . Τενεκεδάκι, ευτυχώς μου τον είχαν χαρίσει. Του άλλαξα όλες τις διόδους με led και τον κάνω χάζι που ακούγεται αίσχος αλλά είναι μοντίφια τρελή.

 

4)Χ-Vamp ψηφιακούρα του κερατά. Στα 100 προγράμματα που έχει μου αρέσουν με το ζόρι 8. Πολλή δουλειά για να τον προγραμματίσεις και αμφιβάλλω για το τελικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου