Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι το χειρότερο Gear που έιχατε ποτέ και γιατί?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1)ενα πολυεφφε behringern πεταλάκι τρελή μούφα και προβληματικό

2)το boss cs-3 απλά δεν μου κάθετε με τπτ μια η δυο φορές έχω παίξει αποτότε που το πήρα

3)ένα ταυράκι empiphone τα πάντα ήταν λάθος σε αθτήν την κιθάρα τόσο άθλια που ακόμα και σεταρισμένη σε drop D τάσταρε είχαμε κάνει τα πάντα άλλα τπτ χάλια τάστα κακοκολημένα ένα inlay εξήχε και ήθελε τρίψημο μουφα κλειδιά ....καταστροφη έχς τρελή προκατάληψη μετά από αυτό με την empiphone

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα την οποία και επέλεξα μόνος μου χωρίς να γνωρίζω τίποτα από κιθάρες ούτε καν να παίζω η τιμή και το όνομα με έκαναν να την πάρω γιατί ήταν πράγματι πάνφθηνη και το όνομα της ήταν ΖΖ ΤΟΡ χωρίς πλάκα.

Σε αυτή τη κιθάρα έμαθα...οτι πρέπει να το ψάχνω καλύτερα το θέμα, ευτυχώς την πούλησα μετά απο κανα χρόνο σε φίλο φίλου που επίσης είχε μαύρα μεσάνυχτα.

 

Κλασικά το πρώτο μπάσο του τελείως άσχετου ένα Starfire το κρατάω για ενθύμιο για να μου δείχνει τι να αποφεύγω, άλλωστε ακόμα δεν έχει φτιαχτεί το τζάκι στο σπίτι μου.

 

Και άλλα μικρά και μεγάλα αποκτήματα που ευτυχώς ανήκουν στο μακρυνό παρελθόν ή την ανακύκλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια κουβέντα...Metal ZONE (2 ήταν τελικά :P)

 

το γιατί νομίζω είναι αυταπόδεικτο. :D

 

Το από πάνω "μεταλικό θεριο" το οποίο διαλύθηκε στην πορεία λίγων χρόνων (σαν τζιτζίκι που σκάει το καλοκαίρι), και το DS-1 πάλι της BOSS που το πήρα από έναν τότε συμμαθήτή  του λυκείου για 10000 δρχ.. και το χάρισα ένα χρόνο αργότερα σ 'έναν κολλητό μου που τότε έπαιζε μπάσο..

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epiphone Les Paul LP100... Άβολο μπράτσο μαγνήτες που δεν δίνανε ΤΙΠΟΤΑ και γενικά με 300 ευρώ έπαιρνα μία Cort και ήμουνα άρχοντας...

Για το μπράτσο καταλαβαίνω οτι μπορεί να μη σε βόλεψε αλλα οι μαγνήτες της τα σπάνε, έχω παίξει με πολλές κιθάρες στην ίδια τιμή και νομίζω οτι οι μαγνήτες είναι απο τους καλύτερους σε τέτοια κατηγορία....προσωπική άποψη νταξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα JAM Dyna-Comp...

Ξερω καλο πεταλι αλλα απ'οτι φαινεται δε μου αρεσε ο κομπρεσσορας...(ουτε μ'αρεσει)

Το σιχαθηκα μεσα στο δεκαλεπτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μπράτσο καταλαβαίνω οτι μπορεί να μη σε βόλεψε αλλα οι μαγνήτες της τα σπάνε, έχω παίξει με πολλές κιθάρες στην ίδια τιμή και νομίζω οτι οι μαγνήτες είναι απο τους καλύτερους σε τέτοια κατηγορία....προσωπική άποψη νταξ!

 

Χωρίς να θέλω να βγάλω κάποιο συμπέρασμα (πως να βγάλω κι όλας τόσο εύκολα) μου θύμησες το χθεσινό περιστάτικό  στην πρόβα όπου έτυχε να σπάσει η μπάσα μι της Les Paul Classic που έχω και λόγω έλλειψης χορδών έπιασα μια Epiphone Special (?). Feedback παντού.

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου