Προς το περιεχόμενο

αγαπημενος κιθαριστας των ΜΗ κιθαριστων ομως!!


fuZZed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι κιθαρίστας δε θα εκφέρω γνώμη φυσικά, αλλά όλοι οι άλλοι...βάρβαροι που δε παίζουν κιθάρα  :) θέλουν ένα κιθαρίστα μελωδικό , να γκρουβάρει, να μην είναι φλύαρος, να είναι ουσιώδης και να είναι "κλειδωμένος" με τη rhythm section (in the pocket).

 

Από συζητήσεις κάτι σε Gilmour, Moore, Santana, May.

 

 

Σε πιο μεταλοκατάσταση μ' αρέσουν οι Jeff Waters,

 

!!!!! Μπράβο - δε ξέρω αν έχει αναφερθεί ο Waters ξανά στο νοιζ

Από τους πολύ αγαπημένους μου... :) (ιδιαίτερα τα πρώτα του)....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Knopfler ή Gilmour; Μάλλον ο πρώτος, μιας και τον θεωρώ πιό ολοκληρωμένο από τον Ντέηβηντ, είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ συνθέτης και δεν έχει βγάλει ΚΑΜΙΑ μπούρδα. Και ο Ντέηβηντ καλούλης είναι όμως, δε λέω.

 

Περνώντας σε άλλο χώρο, Vicotnik για την ανωμαλία του και Nocturno Culto για την αγνή, σάπια καρδιά του.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, πολλοί..... βαριέμαι να σκεφτώ, μιας και δεν έχω έναν αγαπημένο... (ρε βλαξ, αυτό δεν εννοούσες με το "νταξ, πολλοί"; ) 

θα τη γλιτώσω με το κλασικό "δεν τους αναφέρω μήπως και ξεχάσω κάποιον".... :P

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη γρατσουναω την κιθαρα δεν θα δηλωσω των αγαπημενο μου κιθαριστα αλλα αυτον τον οποιο την γρατσουναει απλα (και αφηνει τα delay να κανουν τη δουλεια).

 

Ακουει στο ονομα Ετζ και δεν ξερει τιποτα αλλο εκτος ρυθμικων. Ακομα και η απλες μελωδιες που παιζει ειναι ρυθμικες και επαναλαμβανομενες.

 

Αλλα δεν παιζει ουτε ενα σολο ρε παιδι μου... γι'αυτο σας ειπα ειναι ο αγαπημενος μου ΜΗ κιθαριστας.  ;D

 

Ακου εκει, χωρις σολο, κιθαριστας ειναι αυτος?

 

Ενταξει, ξεπουλημενος ειναι, παιζει τα ρυθμικα και τα hooks. Αυτο το κανει και η γιαγια μου. Παω να ακουσω τους αντεργραουντ πραγματικους κιθαριστες...  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιαζει θα πω την γνωμη μου και ας ειμαι κιθαριστας  ;D ;D (νομιζω δηλαδη !!!)

J  I  M  I      H  E  N  D  R  I  X

    R O R Y    G A L L A G H E R

    W A L T E R  T R O U T

 

 

Tέλος !!!! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με πιάνο άρχισα και κλασσικο βυζαντινό τραγούδι (χορωδιακά θρησκευτικα ???), αλλά όλα αυτά μέχρι που έπεσαν στα χέρια 2 κασσέτες και ένα βινύλιο 1ο Virgin Killer (scorpions), 2o Taken By Force (scorpions) 3o Trilogy (Y.J.Malmsteen). Θέλετε να γράψω για ποιον κιθαρίστα απο τους scorpions ;D ;D ;D

Έτσι, μετά όλα άλλαξαν.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να αναρωτηθούμε ποιους κιθαρίστες προτιμούν οι ΜΗ μουσικοί. Οι απλοί ακροατές-φίλοι της μουσικής.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου