Προς το περιεχόμενο

ξερει κανεις τους EELS???


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Οι Eels είναι φανταστικοί! Ο Mr. E είναι αρκετά παράξενος (και είχε κάνει και κάποιο ντοκυμαντέρ για τον εαυτό του, και τους γονείς του, ή κάτι τέτοιο τελος πάντων). Είχα ακούσει το novocaine for the soul και είχα τσιμπήσει 4 άλμπουμ τους, μέχρι να... σταματήσω να αγοράζω δίσκους γενικά (ελλείψη χρήματος, χρόνου και ενδιαφέροντος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Μετά το πολύ καλό περσινό Hombre Lobo, οι Eels έχουν και φέτος καινούριο cd. End Times λέγεται και σίγουρα θα αρέσει σε αυτούς που τους αρέσουν οι Eels.

 

Ο Mark Everett γεμίζει κι εδώ τα τραγούδια με πανέμορφες μουσικές και με στίχους που έχουν ως συνήθως να κάνουν με τις προσωπικές σχέσεις των ανθρώπων και τα αδιέξοδα που αυτές οδηγούν. Όπως διάβασα κάπου, μοιάζει σαν να είναι το soundtrack του προθαλάμου δικηγορικού γραφείου που ασχολείται με διαζύγια...!!!

 

Ο Everett πέρασε πριν μερικά χρόνια μια πολύ έντονα φορτισμένη συναισθηματικά περίοδο όταν πέθανε η γυναίκα του. Τα τραγούδια του πλημυρίζουν από συναισθήματα το καλό χιούμορ όμως είναι κι αυτό διάσπαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πρώτο κομμάτι που άκουσα από Eels ήταν το "your lucky day in hell" πριν λίγο καιρό. Στο ψάξιμο είμαι ακόμα αλλά απ'ότι έχω ακούσει μέχρι στιγμής μου αρέσουν πολύ και παραδόξως ο Mr. E. είναι από τους λίγους καλλιτέχνες με τους οποίους έχω ασχοληθεί παραπάνω, δλδ έχω διαβάσει αρκετά πράγματα για τη ζωή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

τελος, ο δισκος που εβγαλε φετος, (ομπρε λομπο) χαρακτηριστηκε απο πολλους δισκος της χρονιας!

 

αξιώθηκα να τον ακούσω μόλις 2 χρόνια αργότερα (πάντα μπροστά στις εξελίξεις). Δισκάρα, μπράβο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου