Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο μικρόφωνο..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά σας ευχαριστώ για τις συμβουλές! Το μαγαζί είναι αρκετά μεγάλο και ψηλοτάβανο..φαντάζομαι παίζει ρολο..Επίσης το ασύρματο το ζήτησαν έτσι ώστε να μην μπερδεύονται τα καλώδια στα πόδια του κόσμου που χορεύει κτλ. Πήγα σε κατάστημα του Νάκα όπου έδειξαν πολύ ενθουσιασμό για τα Sennheseir, παρουσιάζοντας μου τα Shure καλά αλλα ξεπερασμένα..Ποια η γνώμη σας? Επίσης όσον αφορά το ασύρματο μικρόφωνο μιλάμε για αγορά όλου του πακέτου ρόμβο-δεκτη κτλ σωστά?Κάποιος ανέφερε ότι ανεβαίνει η τιμή..Εγώ είμαι "δαιτεθιμενι" να δώσω μέχρι 800e-850e..Θα ήθελα να πάρω κάτι καλο έτσι ώστε να κρατήσει κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Piga se katastima tou Naka opou edeiksan poli enthousiasmo gia ta Sennheseir, parousiazontas mou ta Shure kala alla kseperasmena..

 

Κοίτα, ο καθένας το σπίτι του θα παινέψει. Αν πας σε κατάστημα όπου εισάγει τα shure ίσως σου πει ότι τα sennheiser έχουνε ξεπεραστεί και πάει λέγοντας..

 

Δεν θέλω να σε μπερδέψω κι εγώ, φαντάζομαι ότι σε πρόλαβαν άλλοι  :P απλά στο αναφέρω για να σου υπενθυμίσω ότι μια πιο αντικειμενική άποψη σαφώς θα τανε και πιο..σοφή. Καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Αν ξέρει κάποιος να σου προτείνει κάποιο μοντέλο δοκιμασμένο, αν είναι και τραγουδιστής ακόμη καλύτερα, θα ήτανε το ιδανικότερο πιστεύω.

Αν δεν περισσέψει, δε φτάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Είμαι ηχολήπτης σε νυχτερινό μαγαζί και δουλεύω με 6 ασύρματα μικρόφωνα.

5 shure ULX series και 1 shure SLX series.Μπορώ να πώ ότι είναι και οι δύο σειρές

αρκετά αξιοπρεπές με προτήμηση στην ULX γιατί μου ακούγεται λίγο πιο λαμπρή στα δικά μου αυτιά.

Οι κάψες τους είναι όλες BETA58 αλλά αυτή την αίσθηση έχω για το ηχόχρωμα.

 

Δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα όσο αφορά θέμα παρεμβολών.(Πρόσθεσε και ένα ασύρματο μπουζούκι και 4 ασύρματα ακουστικά στο πατάρι)

Στο SLX επείδη δέν είναι ρυθμιζόμενη η στάθμη που στέλνεις υπάρχει περίπτωση να σου παραμορφώνει πράγμα που λείεται με το -10db pad που έχει.

Το ULX έχει ρυθμιζόμενο gain.

Έχουν λήψη δοκιμασμένα τουλάχιστον 16 μέτρα(τόσο είναι το μαγαζί) ακόμα και πίσω από κολόνες και τοίχους με τις εργοστασιακές τους κεραίες.

 

Και οι δύο σειρές είναι πολύ εύκολο να προγραμματιστούν και με Duracell alkalive τα ULX αντέχουν μέχρι και 6:30-7:00 ώρες δοκιμασμένα.

Για το SLX δεν μπορώ να σου πώ με σιγουρια γιατί δέν είναι του μαγαζιού οπότε δεν του αλλάζω εγώ τις μπαταρίες.

 

Γενικός η συμβούλη είναι ότι και να πάρεις δές να έχει πολλά κανάλια για να μήν πέσεις σε συχνότητες άλλων,να ρυθμίζεται είτε με gain είτε με pad και να αντέχει με μπαταρίες.

Copyright© 1983-2009 by Pa.K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε μενα κανει εντυπωση το οτι σε υποχρεωνουν να αγορασεις ασυρματο

μικροφωνο? Γιατι δεν διαθετει το μαγαζι εφοσον εχει πιστα και υπαρχει θεμα

με τα καλωδια στο πατωμα? Και στην τελικη, συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτος

Μαρια αλλα για τι μεροκαματο μιλαμε ωστε να εισαι διατεθειμενη να δωσεις

800 ευρω στα καλα καθουμενα ενω ηδη εχεις καλο μικροφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου