Προς το περιεχόμενο

The Devil You Know


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στον χώρο που αρμόζει και με συνθήκες που θα το κάνουν δύσκολο να αρνηθείτε να έρθετε.

Ελπίζω να έκλεισες ένα ΣΩΣΤΟ στριπτιζάδικο για γνήσιο blues του νότου και κανάτες ξανθιάς μπύρας...έτσι δεν θα αρνηθεί κανένας...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ελπίζω να έκλεισες ένα ΣΩΣΤΟ στριπτιζάδικο για γνήσιο blues του νότου και κανάτες ξανθιάς μπύρας...έτσι δεν θα αρνηθεί κανένας...

 

Σχεδόν κανένας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν κανένας :P

Έλα μην κάνεις έτσι, στις ταινίες βλέπουμε και γυναίκες μέσα σε τέτοια μπαρ...είναι συνήθως οι αστυνομικίνες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μην κάνεις έτσι, στις ταινίες βλέπουμε και γυναίκες μέσα σε τέτοια μπαρ...είναι συνήθως οι αστυνομικίνες

Ελα να μην ακούω.....

 

Μη φοβάσαι Εύη. Το μέρος θα ναι μεικτής αποδοχής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μην κάνεις έτσι, στις ταινίες βλέπουμε και γυναίκες μέσα σε τέτοια μπαρ...είναι συνήθως οι αστυνομικίνες

 

Κοίτα... δε θέλω να σοκαριστείς τώρα... Αλλά μην πιστεύεις και ότι βλέπεις στις ταινίες...!

 

Μη φοβάσαι Εύη. Το μέρος θα ναι μεικτής αποδοχής.

 

Αν θυμάμαι κιόλας το όνομά του αρχίζει από La και τελειώνει σε zy? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μπράβο και απο εμένα για το παίξιμο και το σχετικά καλό δέσιμο της μπάντας.

 

Η ηχογράφηση και το mix έλαβαν χώρα μέσα σε ενα δυνατό -αλλά παράλληλα και σκάρτο- 5ωρο πρωϊνο με κυρίως one take κομμάτια (συνολικά 15, εκ των οποίον τα 3 διπλά). Νομίζω ότι όλοι οι στόχοι μιας live ηχογράφισης πρόβας υπερκαλύφθηκαν.

 

Το mp3 ίσως να μην κολακεύει όπως θα έπρεπε το αποτέλεσμα αλλά τουλάχιστον, μπορούν να ακουστούν καθαρά όλα τα όργανα και να βρεθούν οι ελλείψεις στο παίξιμο και τα "χρώματα" της μπάντας, κάτι που νομίζω ήταν και το ζητούμενο ώστε να γίνουν μελλοντικά οι κατάλληλες διορθώσεις.

 

Καλή συνέχεια και αναμένω το live!

 

 

Ο άλλος είναι σαββατογεννημένος και μου διαφεύγει η κιθάρα που παίζει αλλά οπωσδήποτε παίζει μέσα από λαμπάτο Fender.

 

Φίλτατε με τρομάζεις...  ;D

Πράγματι, ενας Mesa Boogie Studio με μια Gibson και ενα Fender Bassman με strato στην άλλη πλευρά.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηχογράφηση και το mix έλαβαν χώρα μέσα σε ενα δυνατό -αλλά παράλληλα και σκάρτο- 5ωρο πρωϊνο με κυρίως one take κομμάτια (συνολικά 15, εκ των οποίον τα 3 διπλά). Νομίζω ότι όλοι οι στόχοι μιας live ηχογράφισης πρόβας υπερκαλύφθηκαν.

Αν σκεφτείς ότι το 50% του γκρουπ άργησε μόνο 80 λεπτά !!

Βάλε τσιγάρα, καφέδες, τσίπουρα και παλιμπαιδισμοί,  σκάρτο βγήκε το δίωρο παιξίματος.

 

Φίλτατε με τρομάζεις...  ;D

Πράγματι, ενας Mesa Boogie Studio με μια Gibson και ενα Fender Bassman με strato στην άλλη πλευρά.

 

Μη μασάς. Εχει inside information.  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτείς ότι το 50% του γκρουπ άργησε μόνο 80 λεπτά !!

Βάλε τσιγάρα, καφέδες, τσίπουρα και παλιμπαιδισμοί,  σκάρτο βγήκε το δίωρο παιξίματος.

Έτσι, (χωρίς τσιγάρο...) κάνω και εγώ πρόβες άμα λάχει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου