Προς το περιεχόμενο

The Devil You Know


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

by the way, το κομματι ειναι ετοιμο για ταινια του ταραντινο!!!

χαλαρα και ανετα θα επαιζε στο ''from dusk till down''

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν: α) Ο ήχος είναι το μόνο αρνητικό, δεν νομίζω ότι ακούγεστε έτσι live.

β) Σε αντίθεση με τον μακροϊσκιωτο εμένα το σόλο της κιθάρας (Παύλος?) μου άρεσε.

γ) Όντως είσαι υπερβολικός στην ερμηνεία, αλλά αυτός είναι ο τρόπος που τραγουδάς και μου αρέσει. (Κανα δυό φαλτσάκια έπιασα αλλά περνάνε στη φάση).

δ) Ωραίο κομμάτι όμως δεν το ήξερα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το κληρονομικό σου χάρισμα, πες μας και για τον άλλον. ;D

 

Ο άλλος είναι σαββατογεννημένος και μου διαφεύγει η κιθάρα που παίζει αλλά οπωσδήποτε παίζει μέσα από λαμπάτο Fender.

 

;D

 

Όρεξη μου φαίνεται ότι έχεις. Αφού ξέρεις τι εννοεί και ξέρεις ότι διαφωνείς

 

Busted  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σαφώς άλλο η live.. πρόβα*  κι άλλο η live.. ηχογράφηση, αν όντως ήτανε η πρώτη σας απόπειρα να ηχογραφήσετε και μάλιστα όλοι μαζί τότε το αποτέλεσμα είναι σούπερ, δεν το συζητώ. Η μίξη, δεν ξέρω αν πρόχειρη ή τελική, προσωπικά μια χαρά μου ακούγεται. Ίσως η lead τη στιγμή του σόλο μόνο θα μπορούσε να ναι και ελάχιστα πιο δυνατά, αλλά αυτά είναι πολύ ψιλά γράμματα. Κι από τα ηχεία που το ακούω αυτή τη στιγμή παίζει να πέφτω και τελείως έξω.. Οπότε πες ότι δεν το πα καν..

Το πιο σημαντικό είναι το όλο feel, πράγμα που πιστεύω ότι το χετε σίγουρα λιγάκι παραπάνω απ' αυτό που ακούμε εδώ. Είπαμε.. η ηχογράφηση.. άτιμο πράγμα.. Μπράβο σε όλους σας πάντως..! Πολύ ωραίο!

 

 

* ποιητική αδεία  :P

Αν δεν περισσέψει, δε φτάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε παιδιά και για τις κρίσεις και για τις επικρίσεις.

 

Για να μην μπερδευόμαστε. Δεν έχουμε κανένα παράπονο από την ηχογράφηση και απο το στούντιο ή τα παιδια του στούντιο. Τουναντίον.

Απλώς το ρεμίξ δεν είναι αυτό που θέλουμε ΟΧΙ γιατί φταίνε τα παιδιά.

Για να γίνει αυτό που θέλουμε, πρέπει κάποιος που ξέρει τα τραγούδια και τη δομή τους, τον ήχο που θέλει να προσδώσει η μπάντα και ξέρει καλά το DAW του, να κάτσει να ασχοληθεί για αρκετή ώρα.

Τώρα αν αξίζει τον κόπο δεν είναι αντικείμενο συζήτησης αλλά προσωπικής εκτίμησης.

Ο αρχικός σκοπός (εμπειρία εγγραφής και αναγνώριση λαθών) επετεύχθη.

A step at a time.

 

Θα επανέλθω για το gear λίγο αργότερα που θα έχω χρόνο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνει αυτό που θέλουμε, πρέπει κάποιος που ξέρει τα τραγούδια και τη δομή τους, τον ήχο που θέλει να προσδώσει η μπάντα και ξέρει καλά το DAW του, να κάτσει να ασχοληθεί για αρκετή ώρα.

 

Την άλλη φορά να πάρεις τον Brian Eno να το κάνει ή να παρακαλέσεις εμένα...

Γιατί πουλάκι μου μπλέκεις με στούντια κλπ, πότε θα κάνετε κανένα live να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος σας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ το κομματι και ο ηχος, στο μπασο ισως επρεπε να εισαι λιγο πιο...

τσαμπουκαλεμενος! Η ηχογραφηση στα απειρα αυτια μου ακουγεται πολυ κυριλε.

Και σου ξαναλεω πως μου κανει εντυπωση το ποσο νεανικη ακουγεται η φωνη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια, θα σας απολαμβανα ευχαριστως live.

 

Μπάσο πολύ αντρικό,όπως πρέπει, groove καλό αν και συμφωνώ πως σε χαμηλότερη ταχύτητα θα θυμόμουν τις βαμβακοφυτείες.

 

Η φωνή, υποθέτω λόγω του άγχους του rec "υπερπαίζει", δηλαδή υπερβάλλει στην ερμηνεία.

 

Επισης, δεν μου αρεσε που η lead κιθαρα ακουγεται με συνεχως ανοιχτό το wah.

 

Tα αρνητικά ειναι λεπτομερειες των λεπτομερειων, το συνολικό αποτέλεσμα είναι αψογο, δεδομενου οτι προκειται για ηχογραφηση πρόβας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε θα κάνετε κανένα live να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος σας?

ΑΚΡΙΒΩΣ!!! δώστε στο λαό λάιβ!!!!

Το πιο σημαντικό είναι το όλο feel, πράγμα που πιστεύω ότι το χετε σίγουρα λιγάκι παραπάνω απ' αυτό που ακούμε εδώ. Είπαμε.. η ηχογράφηση.. άτιμο πράγμα..

πολυ ωραια, θα σας απολαμβανα ευχαριστως live.

 

Παιδιά μας σκλαβώνετε.

And because we aim to please, σε μία ώρα θα οριστικοποιήσω αυτό που θα φέρει όχι μία, όχι δύο αλλά τρείς ολόκληρες μπάντες του Noiz, live, στον χώρο που αρμόζει και με συνθήκες που θα το κάνουν δύσκολο να αρνηθείτε να έρθετε.

 

Σε μία ωρίτσα, δεν νομίζω παραπάνω......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου