Προς το περιεχόμενο

The Devil You Know


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περασε η μια ωρα!!!θελoυμε πληροφορηση!!! ;D ;D ;D

 

 

Επισης, δεν μου αρεσε που η lead κιθαρα ακουγεται με συνεχως ανοιχτό το wah.

 

 

εμενα αυτο μου αρεσε παρα πολυ!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πράγματι, ενας Mesa Boogie Studio με μια Gibson και ενα Fender Bassman με strato στην άλλη πλευρά.

 

Να μην ξεχνάμε ότι ο ήχος του μπάσου που ακούσατε είναι από το <A HREF="http://www.noiz.gr/index.php?topic=170676.0">Γυφτολούλουδο</A><br>(ναι των 100$ σύν τις βελτιώσεις του) σε DI. Την κεφαλή με το 15άρι της Ampeg το άκουγα μόνο εγώ..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμενα αυτο μου αρεσε παρα πολυ!

 

 

 

 

εσυ είπαμε δεν εχεις κουλ αποψεις ;D

 

 

 

ασε μας ρε φιλε!

εσυ πεντε χρονια τωρα δεν εχεις μαθει πως δεν ειναι ποτε λυκος....! ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Ένα μπράβο στον Κώστα και φυσικά σε όλα τα παιδιά που συμμετέχουν στο σχήμα αλλά και στην παραγωγή.

Η ηχογράφηση είναι μια χαρά παίρνοντας ως γνώμονα οτι είναι live χωρίς μετέπειτα παρεμβάσεις .

Σίγουρα είναι πολύ πιο δύσκολο να ακούς τον εαυτό σου και όλη την μπάντα απο τα ακουστικά πεντακάθαρα και να παίζεις συν χρόνος, απο το να ακους μέσα στην πρόβα ή τη συναυλία το  όλο αποτέλεσμα . Θέλει ώρες πτήσεις το live recording για να μπορέσει ο μουσικός να αποβάλει το άγχος και να βγάλει το πραγματικό του παίξιμο στην επιφάνεια.

Μια  καλή λύση επίσης είναι , μια μπάντα να ηχογραφεί σε όλες τις πρόβες με οποιοδήποτε μέσο έχει .Μόνο έτσι μπορεί να έχει την πραγματική εικόνα στο πώς ακριβός παίζει .

Οσο για την Ελληνόφερτη προφορά , προσωπικά δε με χαλάει καθόλου . Ποτέ δεν άκουσα Ελληνα να τραγουδάει  Αγγλικά και με έπεισε οτι δεν είναι Ελληνας .

Είμαστε Ελληνάρες και έτσι μπορούμε να το κάνουμε (Σε όποιον αρέσουμε , για τους άλλους δε θα μπορέσουμε)  8). 

Παιδιά είμαι απόλυτα σίγουρος οτί την επόμενη φορά θα είναι 10 φορές καλύτερη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ασχοληθώ με κάποιες 'κόντρες' που δημιουργήθηκαν μερικά posts νωρίτερα παρά μόνο με το τραγούδι...

 

Είχαμε δεν είχαμε πάλι, μαζεύτηκαν όλοι οι ειδήμονες και είπαν το κοντό τους και το μακρύ τους...

 

Λοιπό φίλε Κώστα, το τραγούδι ΚΑΙ ο ήχος, μάλλον ΗΧΑΡΑ θα έλεγα, ΚΑΙ τα φωνητικά ΚΑΙ το παίξιμο ήταν SUPER !!!!!! Μου άρεσε πολύ λέμε!!!! Και οι κιθάρες μια χαρά και το σόλο μια χαρά και η γενικότερη αισθητική μια χαρά....

 

Στα αυτιά μου άκουσα αρκετή λαμπάτη vintagιά, απορώ με το τι άκουσαν κάποιοι φίλοι...

 

Απλά την επόμενη φορά προσπαθήστε να βγάλετε μια ΝεοΥορκέζικη νονμεγκλατούρα με λίγο Παριζιάνικο αβανγκαρντισμό και ολίγην από την επαναστική αύρα της ευρύτερης Καταλωνίας.... Άν συνδιάσετε τα στοιχεία αυτά με λίγο από τον βαλκανικό Γυφτοήχο του Μπρέγκοβιτς και τον λυρισμό του Κοστουρίτσα, τον σουρεαλισμό του Μπονιουέλ και την αλληγορική οπτική του Γούντυ Άλλεν, θα έλεγα ότι βρίσκεσται σε πολύ καλό δρόμο...  ;) ;) ;) ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι μου άρεσε πολύ. Εκτός από την σόλο κιθάρα που δεν μου είπε τίποτα(αλλά δεν μου λένε τίποτα σχεδόν όλες οι σόλο κιθάρες οπότε μην με παίρνεις στα σοβαρά σ’ αυτό) το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό!

 

Τα στοιχεία που μου άρεσαν με σειρά “προτεραιότητας”:

 

1.Η ερμηνεία του τραγουδιστή. Δεν με πειράζει καθόλου που ακούγεται πως δεν είναι αγγλοσάξονας. Αντιθέτως, μ’ αρέσει που δεν προσπαθεί να το κρύψει. Ο τρόπος που λέει π.χ. την λέξη subject είναι ΘΕΙΚΟΣ. :D

 

2.Το μπάσσο. Μ’ αρέσει που είναι αρκετά μπροστά και ο τρόπος παιξίματος είναι ό, τι πρέπει.

 

3.Η ρυθμική κιθάρα. Διακριτική, όχι φλύαρη, όπως πρέπει.

 

Μπράβο σας παίδες!

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο, πάρα πολύ ωραίο. Δεμένη μπάντα, συγχρονισμένη, σωστή! Και το κομμάτι πολύ καλό. :)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ το μπάσο.

Η ρυθμική κιθάρα ήταν άψογη.

Η σόλο κιθάρα ήταν και αυτή άψογη, αλλά το όλο αίσθημα του σόλο δεν μου κόλλησε σε σημεία με το τραγούδι.

Η φωνή σωστή και καθαρή. Δεν με πείραξε η "ελληνικότητά" της, καθόλου.

Αυτό που δεν μου ακούστηκε καλά, είναι η "αλητεία" και η "βραχνάδα" που δεν βγήκαν αυθόρμητα και φυσικά. Ίσως του λείπουν του τραγουδιστή, ίσως όχι. Πάντως ξέρω πως δεν είναι και ιδιαίτερα εύκολο να αποδώσει ο κάθε τραγουδιστής, όσο σωστός και να είναι, "sleazy" τραγούδια (π.χ. georgia satellites, black crows κ.λπ.)

 

Ανεβάστε κι άλλα!! :)

 

Υ.Γ.: Καμιά μάζωξη του noiz Σαλονίκη θα παίξει; Να πιούμε καμια σόδα (κάνω δίαιτα....) κι εμείς εδώ σαπάν;;;; :)

 

 

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου