Προς το περιεχόμενο

Οverdrive με ήχο Marshall


Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;D Λογικα το θεμα θα εχει χιλιοσυζητηθει...

εχω εναν marshall valvestate...που δεν ειναι λαμπατος βεβαια,αλλα και καλα..εξομοιωνει τον ηχο της λαμπας..μου αρεσει πολυ το overdrive του...σπιτι δηλαδη χρησιμοποιω αυτο...

 

τωρα..το θεμα ειναι..οταν παω στο studio??εχω ενα rocktron rampage

http://www.thomann.de/gr/rocktron_rampage_distortion.htm

που πλησιαζει αρκετα..και καταληγω..ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο overdrive (με ρυθμιση contour αν υπαρχει) που να ειναι ιδιο με το overdrive των marshall??

 

αν καποιος βαριεται να μου πει,ας μου στειλει κανενα link με σχετικο θεμα..

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.. ;)

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σε ευχαριστω φιλε μου...

 

βεβαια οποις αλλος θελει να παραθεσει κατι...ευχαριστως!!!  ;D

 

αα..και κατι αλλο πεταλακια marshall απο Tα παλιά Guv'nor και Shredmaster πχ μπορω να βρω καπου στην αγορα? γνωριζεται μαγαζια μεταχηρισμενων πεταλιων? :)

 

 

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

στο ebay u.k πιθανότατα. Μεταχειρισμένα

 

Καινούργια όχι. Οι επανεκδόσεις τους που πουλάει σήμερα η Marshall στα ασημί κουτάκια δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά (είναι καταπληκτικά χειρότερες)...

 

Μιάς και ψάχνεις για overdrive τσέκαρε και το Bluesbreaker από την ίδια σειρά.

 

Μην ψάχνεις για ακριβότερα πετάλια. Αυτά είναι καταπληκτικά και πάμφθηνα ακόμα για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ebay u.k πιθανότατα. Μεταχειρισμένα

 

Καινούργια όχι. Οι επανεκδόσεις τους που πουλάει σήμερα η Marshall στα ασημί κουτάκια δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά (είναι καταπληκτικά χειρότερες)...

 

Μιάς και ψάχνεις για overdrive τσέκαρε και το Bluesbreaker από την ίδια σειρά.

 

Μην ψάχνεις για ακριβότερα πετάλια. Αυτά είναι καταπληκτικά και πάμφθηνα ακόμα για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω...

 

 

δεν σε καταλαβα πληρως... ;D ;D δηλαδη να κοιταξω τα πεταλακια της τα τωρινα ή οχι??

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

όχι τα τωρινά τα ασημί. είναι χάλια.

 

κοίτα τα παλιά που δεν βγαίνουν πια. στο μεγάλο μαύρο κουτί. διάβασε και το thread που σου πρότειναν παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην ψάχνεις για ακριβότερα πετάλια. Αυτά είναι καταπληκτικά και πάμφθηνα ακόμα για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω...

 

εδω? ποια λες δηλαδη?σορυ αν γινομαι κουραστικος..αλλα..δεν σε επιασα.. ;)

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εννοώ:

 

Mπορείς να ξοδέψεις μια μικρή περιουσία σε boutique overdrives και λίγα έχουν την ποιότητα αυτών των πεταλιών που μπορείς να τα βρείς στα 100-120 ευρώ.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς ενώ καποιά discontinued πετάλια έχουν φτάσει στα ύψη και θεωρούνται συλλεκτικά, αυτά ακόμα διατείθενται σε λογικές τιμές. Καλό πάντως είναι αυτό.

 

Κυρίως δε στα προτείνω τα συγκεκριμένα γιατί συνεργάζονται πάρα πολύ καλά με τον ενισχυτή που έχεις. Γενικά βέβαια συνεργάζονται πολύ καλά με τα πάντα (όλα) , πράγμα επίσης σπάνιο για overdrives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ:

 

Mπορείς να ξοδέψεις μια μικρή περιουσία σε boutique overdrives και λίγα έχουν την ποιότητα αυτών των πεταλιών που μπορείς να τα βρείς στα 100-120 ευρώ.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς ενώ καποιά discontinued πετάλια έχουν φτάσει στα ύψη και θεωρούνται συλλεκτικά, αυτά ακόμα διατείθενται σε λογικές τιμές. Καλό πάντως είναι αυτό.

 

Κυρίως δε στα προτείνω τα συγκεκριμένα γιατί συνεργάζονται πάρα πολύ καλά με τον ενισχυτή που έχεις. Γενικά βέβαια συνεργάζονται πολύ καλά με τα πάντα (όλα) , πράγμα επίσης σπάνιο για overdrives.

 

ωραια για να καταληξουμε...εχεις να με στρεψεις προς καποια κατευθυνση?..συγκεκριμενα....ποια ειναι η γνωμη σου?

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου